مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...

مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...
شک وَ اندیشیدن به باورهای خود ، ما را به ایمان وُ یقین می-رساند.
قالب وبلاگ

 

 

          

شانس قالیباف برای شهرداری تهران بالا نیست

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
عبرت نیوز: محمدعلی نجفی هرچند در شورای شهر سوم در اقلیت قرار گرفته بود و در این شش‌سال رنج بسیار برد اما یکی از موثرترین چهره‌های شورای سوم بود. او در پیگیری 320میلیاردتومان هزینه‌های فاقد سند احمدی‌نژاد و تلاش برای اعمال نظارت شورای شهر بر شهرداری تلاش بسیاری کرد. هرچند برای شورای چهارم نامزد نشد اما این روزها سرش شلوغ است و در جلسات اعضای اصلاح‌طلب شورای چهارم و گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب شهردار حضور پررنگی دارد. با او درباره شانس قالیباف برای تصاحب دوباره مسند شهرداری تهران، گزینه‌های احتمالی شهرداری و دیگر مسایل روز شورا و شهرداری گفت‌وگو کرده‌ایم. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
با توجه به اینکه 14عضو شورا اصلاح‌طلب هستند چقدر احتمال می‌دهید شهردار اصلاح‌طلب برای تهران انتخاب شود؟
البته من نمی‌توانم در زمینه انتخاب شهردار از طرف دوستان دیگر صحبت کنم، اما کاری که تاکنون انجام شده، این است که گروه اصلاح‌طلبان شورای چهارم بر اساس ضوابطی افراد را مورد بررسی قرار داده و از بین نامزدها فرد اصلح را انتخاب می‌کنند؛ در نتیجه به نظر می‌رسد انتخابی که انجام می‌شود انتخابی است مبتنی بر ملاک‌ها و شاخص‌های مشخص و اگر این کار صورت گیرد احتمال اینکه یک کاندیدای اصلاح‌طلب انتخاب شود خیلی زیاد است چون افراد دارای توانایی‌های زیادی هستند که به عنوان نامزد مدنظر هستند و من فکر می‌کنم جز گروه اصلاح‌طلب شورای شهر چهارم، اعضای دیگری از شورای شهر خواهند بود که با آنها هم‌نظر باشند و در نتیجه احتمال انتخاب یک شهردار اصلاح‌طلب را خیلی زیاد می‌دانم.

آیا روی گزینه‌هایی هم صحبت شده است؟
روی افراد نه! البته آدم‌های مختلفی معرفی شده‌اند.

مثال می‌زنید؟
خود قالیباف، بالاخره عملکرد هشت‌ساله در اداره شهر تهران دارد. قطعا بعد از تعیین ملاک‌ها می‌توان با آن ملاک‌ها کار وی را ارزیابی کرد و در مورد اینکه چه امتیازی می‌آورند تصمیم گرفت.

جز وی چه گزینه‌های دیگری مطرح هستند؟
محسن هاشمی و مهندس مهرعلیزاده هم از جمله افرادی هستند که مطرح شدند اما مورد بحث قرار نگرفتند. به  دلیل اینکه تصمیم گرفته شده ابتدا ملاک‌ها انتخاب شود سپس درباره مصداق‌ها بحث شود.

در مورد قالیباف چقدر شانس برای وی قایل هستید؟
به‌نظر من شانس قالیباف خیلی بالا نیست اما نهایتا باید شورای شهر تصمیم بگیرد.

چرا شانس قایل نیستید؟
بر اساس صحبت‌هایی که با اعضای جدید شورا داشته‌ام و بر اساس نظر آنها این را گفتم چراکه تعداد قابل توجهی از اعضای شورا با ادامه حضور وی در شهرداری موافق نیستند. ضمن اینکه علتی هم که مطرح می‌کنند مستند به صحبت‌های خود قالیباف است که قبل از انتخابات چندبار گفتند که من چه در انتخابات ریاست‌جمهوری رای بیاورم و چه نیاورم در شهرداری تهران نمی‌مانم و همین‌طور یک‌بار در شورا گفتند که به نظر من خدمت در شهرداری تهران برای هشت‌سال کافی است و اگر کسی هر برنامه و طرحی داشته باشد در طول هشت‌سال می‌تواند آن را به اجرا بگذارد و به نظر من می‌رسد که تعداد زیادی از اعضای شورای چهارم اعتقاد دارند اگر مدیریت شهرداری تهران ‌نو شود و خون تازه‌ای وارد رگ‌های اجرایی شهرداری تهران شود بسیار مناسب‌تر است.

‌ آیا شما در جریان صحبت‌های بیادی در مورد هزار میلیارد هزینه‌های فاقد قالیباف در سال 91 هستید؟ آیا تایید می‌کنید؟
من در جریان نیستم اما به‌طور معمول صحبت‌های بیادی مستند به اسناد و دلایل است. بنابراین اگر وی چنین حرفی را گفته است علی‌القائده دلایلی هم در موردش دارند. البته من شنیدم که مهندس چمران ‌این مساله را رد کردند بنابراین باید واقعا بررسی شود که آیا چیزی صحت دارد یا خیر؟

آیا در شورا بررسی شده است؟
خیر در شورا تاکنون مطرح نشده است.

‌در مورد فروش  و  واگذاری نمایشگاه بین‌المللی تهران که احمدی‌نژاد در حال واگذاری آن به صداوسیماست شورا چه کاری می‌تواند انجام دهد؟
این موضوع در حیطه اختیارات دولت است چراکه آن نمایشگاه جزو اموال دولت است و از سال‌ها پیش پیشنهاد صداوسیما برای در اختیار گرفتن زمین‌های نمایشگاه مطرح بود. من این کار را خیلی صلاح نمی‌بینم به خصوص که در روزهای پایانی کار دولت قرار داریم و از نظر اخلاقی هم درست نیست که این دولت اقدامی بکند که دولت بعدی را با محذور روبه‌رو کند. بخشی از این موضوع که در حیطه برنامه‌ریزی و اقتصاد است تحت عنوان گروگانگیری دولت یاد می‌شود و اگر دولتی تعهداتی بکند که دولت بعدی بلافاصله گرفتار آن تعهدات شود و در اجرای آن تعهدات توانایی کافی نداشته باشد تحت‌عنوان گروگانگیری از آن یاد می‌شود در اقتصاد، از این کار احمدی‌نژاد هم با همان عنوان می‌شود یاد کرد.

‌در مورد شرکت جهان شایعات و شایبه‌های بسیاری وجود دارد. شورا در این زمینه چه کارهایی انجام داده است؟ آیا شورا هیچ حسابررسی‌ای در این مورد انجام داده است؟ چراکه بسیاری شرکت «جهان» را حیاط خلوت شهرداری تهران می‌دانند؟
من بارها گفته‌ام و مجددا هم تکرار می‌کنم که بزرگ‌ترین ضعف شورای سوم ضعف نظارتی بوده است متاسفانه ما در مورد مسایل مالی و مسایل غیرمالی نظارت کافی بر امور شهرداری نداشتیم از جمله در مورد همین شرکت «جهان» که گردش مالی بسیار بزرگی در آن اتفاق می‌افتد.

‌آیا رقمی در زمینه گردش مالی شرکت جهان دارید؟
خیر، متاسفانه می‌دانیم گردش مالی بسیار بزرگی است و همه این گردش هم ناشی از فعالیت‌های شهرداری تهران است که به این شرکت واگذار شده اما با وجود این موضوع تاکنون حتی یک حسابررسی مستقل هم در این زمینه انجام نشده است و هیچ‌وقت هم یک گزارش جامع از فعالیت‌های این شرکت و گردش مالی آن به شورا نرسیده است.

مانع می‌شدند؟
خیر، ضعف نظارتی شورا باعث شده است با توجه به پراکندگی سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری و حجم وسیع این فعالیت‌های شورا بر اساس تداعی معانی عمل می‌کند و به عنوان مثال یکدفعه یادش می‌آید شرکت جهانی هم وجود دارد و از آن هم گزارش بگیریم به دلیل اینکه سیستم نظارتی جامع و فرآیندی وجود ندارد.

در زمینه فعالیت این شرکت چه اطلاعاتی وجود دارد؟
شرکت جهان آنطور که من در جریانم حلقه واسطه برای ردوبدل‌ کردن تراکم در شهرداری است و کسی تراکمی را بخرد یا کسی تراکم اضافه داشته که ‌خواسته به دیگری بفروشد از طریق این شرکت عمل می‌کردند.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ دوشنبه 31 تیر 1392 ] [ 05:19 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

آیت الله امجد: همه عدالت می خواهیم، اما ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
 انسان باید صفت خدایی داشته باشد. این ماه رمضان تمرینی است که ما صفات خدایی را کسب کنیم.
به گزارش جماران به نقل از شفقنا، چهار‌شنبه شب آیت‌الله محمود امجد در جریان جلسات اخلاق خود، ابراز امیدواری کرد که همه زندانیان بی‌گناه در این ماه رمضان آزاد شوند.
وی با توصیه به عدالت خواه بودن گفت:
همه‌مان عدالت می‌خواهیم؛ اما برای دیگران و نه برای خودمان. اگر بخواهند حق شما را از من بگیرند، من عدالت نمی خواهم.
این استاد اخلاق ، در ضرورت پناه بردن به خدا گفت:
با این اوضاع دنیای زمان ما، مگر چاره‌ای جز پناه بردن به دامن خدا هست؟
این استاد حوزه علمیه، به اهمیت نماز متذکر شد و علت عقب ماندگی مسلمان ها را بی توجهی به نماز خواند. وی در باره اهمیت نماز گفت: نماز اصلاح کننده فرد و جامعه و تسلی بخش انسان در بحران ها است.
آیت‌الله امجد رمضان را تمرینی برای کسب صفات خدایی دانست و درباره تاثیر روزه گفت: این روزه باعث می‌شود که بعد از ماه رمضان هر وقت انسان خواست خطا برود، ترمز بکند.
این استاد اخلاق‌، از دوران فعالیت خود درکوی دانشگاه تهران به عنوان دورانی دوست داشتنی یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که همه امور اصلاح شوند.
شایان یادآوری است که مقام معظم رهبری فعالیت آیت الله امجد در کوی دانشگاه را نمونه حضور موفق یک حوزوی در دانشگاه خوانده بودند و به دیگر روحانیون توصیه نموده بودند که از این روش الگو بگیرند.
برخی نکاتی که وی در جلسه چهار شنبه شب خود متذکر شد به شرح ذیل است:
*خدا همه را غرق رحمت کند. همه از این ماه رمضان استفاده بکنند. همه سرافراز بشوند. همه عاقبت به خیر بشوند.

*خدا به همه توفیق عمل بدهد. عدالت‌خواه باشیم. همه‌مان عدالت می‌خواهیم، اما برای دیگران و نه برای خودمان. اگر بخواهند حق شما را از من بگیرند، من عدالت نمی‌خواهم.
*یک روایتی هست که همه می‌دانید و خیلی روایت خوبی است. اما بعضی دانشجویان [‌به خاطر برداشت اشتباه از این روایت] گرفتار شده‌اند. این روایت که روایت نبوی هم هست این است که خدا می‌فرماید اگر کسی وضویش باطل شود و دوباره وضوء نگیرد، به من جفا کرده است. اگر وضو بگیرد و نماز نخواند، به من جفا کرده است. اگر نماز بخواند و دعا نخواند، به من جفا کرده است. اگر دعا بکند و من استجابت نکنم، من جفا کرده‌ام. من خدای جفا کاری نیستم.
حالا این کلمه «جفا» باعث شده بود که این دانشجو فکر کند که باید هر دو دقیقه به دو دقیقه برود و وضو بگیرد.
این روایت می گوید اگر می خواهی به جایی برسی، هر وقت توانستی دو رکعت نماز بخوان. استادها فرمودند که بعد از این نماز معرفت از خدا بخواهید. اللهم عرفنی نفسک الله عرفنی رسولک اللهم عرفنی حجتک ...
*اقم الصلوة لذکری ان الصلوة تنهی عن الفحشاء و المنکر و لذکرالله اکبر
عجیب است! [خداوند می فرماید] نماز برای یاد من است. نماز یاد است.
چرا ما مسلمان ها عقب افتادیم؟
جهتش این است که نماز عمود دین است. عمود خواندنی نیست. نماز ستون دین است.
*نماز تسلی بخش انسان در بحران‌ها است «استعینوا بالصبر و الصلوة»
*
زرتشتی‌های یزد یک دروغ نمی‌گویند، یک غیبت نمی‌کنند، یک فقیر بین‌شان نیست.
*یک دعای کوچک سه جمله‌ای هست [اشاره به دعای اللهم رب الشهر رمضان] که ثواب چهل سال عبادت را دارد. چه خدای خوبی داریم! خدایی که با سه جمله ثواب چهل سال عبادت را می‌دهد،
انسان [به جای رفاقت با خدا] برود با کی رفیق بشود؟ «لیس کمثله شیء».
همه چیز بدل دارد. اگر رفیق از دست رفت، یک رفیق دیگر هست. اگر فامیل از دست رفت، یک فامیل بهتر هست. خدا است که بدیل ندارد؛ «لیس کمثله شیء».
*بسم الله الرحمن الرحیم یعنی با نام خدایی که رحمن و رحیم است. وقتی گوینده می‌گوید بسم الله، شنونده هم باید بگوید بسم الله. بسم الله را فقط گوینده نباید بگوید. چه بسا شنونده اشتباه بشنود. اما اگر بسم‌الله گفت درست می شنود. گوینده بسم الله می‌گوید که درست بگوید. شنونده هم باید بسم الله بگوید. همه بگویید بسم‌الله الرحمن الرحیم.
* حضرت امیر می‌گویند الصلوة الصلوة؛ نماز خیلی مهم است.
*اولین چیزی که در قیامت از آن پرسیده می شود نماز است.
*وقتی آدم می گوید الله اکبر، خدا بزرگ است، همه کارها درست می شود.
*اساس سعات دنیا و آخرت نماز است.
*یاد خدا آرامش دهنده است. الا بذکرالله تطمئن القلوب. نماز ذکر است. آرامش می‌دهد. اطمینان می‌دهد.
خود صبر کمک است. یعنی انسان در گرفتاری ها بلند شود و دو رکعت نماز بخواند، می‌فهمد که منبع قدرتی هست. جای نگرانی نیست.
*نماز بهترین موضوع است. هر کس بخواهد نماز زیاد می خواند و هر کس بخواهد نماز کم می خواند.
*نمازاصلاح کننده فرد و جامعه است.
می‌گوید کسی که نماز می خواند لباسش غصبی نباشد، نجس نباشد و .... این ها نجاست های ظاهری هستند. آیا می شود که ما با حسد، کبر و خود پرستی [نماز بخوانیم]؟! می‌گوید یک موی حیوان حرام گوشت درلباست نباشد. بعد [خوی] همه حیوان‌ها در وجود من باشد! «ان الصلوة تنهی عن الفحشاء و المنکر»
*کسی که نماز می خواند مثل کسی می ماند که پنج دفعه خودش را شستشو می‌دهد. خوب چنین کسی چرکی در بدنش ندارد. کسی که پنج دفعه با خدا نشست و برخاست می‌کند، نظیف می‌شود. آدم نظیف سعی می‌کند جای آلوده نرود. وقتی که انسان لباسش تمیز بود، جای بد [و کثیف] نمی‌رود.
وقتی انسان روحش پاک شد، حاضر نیست هیچ کاری بدی بکند. نماز و روزه یک تمرینی است که ما درست بشویم و اراده مان قوی بشود.
مثلا همین روزه. انسان می‌خواهد آب بخورد. پلیسی این جا هست؟ [اما خود انسان آب نمی‌خورد.] این باعث می‌شود که حالت تقوا پیدا بکند. بعد از ماه رمضان هر وقت بخواهد کار خلافی بکند، ترمز می‌کند. تقوا ترمز کردن است.
*این روزه باعث می شود که بعد از ماه رمضان هر وقت انسان خواست خطا برود، ترمز بکند.
*نماز می‌خوانیم به این امید که بنده خدا بشویم.
*بنده تو هستیم و برای بندگی و برای همه چیز استعانت از تو می‌جوییم.
*با این دنیای زمان ما مگر در غیر از دامن خدا چاره‌ای هست؟
*جز افتقار به اهل بیت هیچ راه دیگری نیست.
*انسان باید صفت خدایی داشته باشد. این ماه رمضان تمرینی است که ما صفات خدایی را کسب کنیم. خدا ستار است، ما هم ستار بشویم. خدا کریم است، ما هم باید کریم باشیم. خدا روشنگر است. شب را می برد و روز را می آورد و ما هم باید این جوری باشیم.
*حسد سه جور است. یک نحوش که مسلم حرام است این است که من نمی‌توانم نعمتی را در شما ببینم و به علت حسادت حاضرم به هر طریق شما را نابود کنم.
یک حسادت این طور است که انسان در نتیجه حسادتش کاری نمی‌کند، اما از این حالت خودش هم بدش نمی‌آید. حرمت این نوع از حسادت مورد اختلاف است. چرا که در نتیجه حسادت کاری نکرده است.
حسادت سوم این است که نمی‌تواند نعمت را ببیند و لی از این حسادت خودش هم بدش می‌آید. این مَعفُو (مورد بخشش) است. بیشتر مردم همچنین حسادتی دارند.
*اما اگر حسد طلوع کند خطرناک است. داستانش را شنیده‌اید آن مردی که به بنده اش گفت سر مرا ببر و در خانه همسایه بینداز.
*برای سوره‌ها شناسنامه گذاشتیم. کوثر شناسنامه حضرت زهرا است. قدر شناسنامه امام زمان است. توحید شناسنامه خدا است.
*یک وقت یک دزدی را برای امامت نماز جماعت انتخاب کردند. پرسیدند چرا یک دزد را برای امامت انتخاب کردید؟ گفتند اگر پشت سر ما باشد، ممکن است اثاث ما را ببرد.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ یکشنبه 30 تیر 1392 ] [ 07:41 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

960 هزار تومان بدهی برای هر ایرانی، بجای ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 عبرت نیوز: در حالی دولت احمدی نژاد سکان امور را تا 12 مرداد 1392 به دولت منتخب تحویل می دهد که دولتش 740 هزار میلیارد ریال بدهی به بانک مرکزی بر جا گذاشته است.
جمعیت ایران 77 میلیون نفر است. سهم هر یک از ایرانی ها از این مبلغ نه میلیون و ششصد هزار ریال است. در واقع دولت احمدی نژاد در شرایطی با ایرانی ها خداحافظی می کند که دولتش هر یک از آنان را بدهکار سیستم بانکی کرده است.
قبلا برخی معتقد بودند عدالت بدون توسعه، به معنای تقسیم کردن فقر بین مردم است. حالا هم در واقع او به جای توزیع عادلانه ثروت، فقر را بین مردم به تساوی توزیع کرده است.
سایت آینده نوشت:
جالب اینکه در 31 ماه اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، هر ایرانی تا کنون جمعاً حدود چهارده میلیون ریال دریافت کرده است و با توجه به این بدهی مبلغ 9 میلیون و 600 هزار ریال به سیستم بانکی بدهکار است.
بدهی شرکتها و موسسات دولتی و بانکهای دولتی به بانک مرکزی به شرح زیر است:
1. بدهی دولت ۱۱۰ هزارمیلیارد ریال
2. بدهی سازمان هدفمندی یارانه­ها ۵۷ هزارمیلیارد ریال
3. بدهی شرکت بازرگانی دولتی ۵۳ هزارمیلیارد ریال
4. بدهی شرکت پشتیبانی اموردام ۳۱ هزارمیلیارد ریال
5. بدهی شرکتهای تابعه وزارت نفت، نیرو و سایردستگاههای اجرایی ۶۵ هزارمیلیارد ریال
6. بدهی بانکهای دولتی ۳۸۰ هزارمیلیارد ریال ...
آقای رئیس جمهور و معاونشان و سه وزیرعضو مجمع عمومی بانک مرکزی در یک نشست ساده بدون تشریفات! خودشان نرخ دلار را ۲۵۰۰ تومان تعیین کردند و ما به التفاوت آن را نسبت به ارز ۱۲۲۶ تومانی، در موجودی ارزی بانک مرکزی ضرب کردند و به عدد سود فرضی ۷۴ هزار میلیارد تومان رسیدند.
تمام آنهایی که اطلاعات کمی از مسائل اقتصادی نیز دارند خوب می دانند که تصمیم حذف ارز مرجع و تک نرخی شدن ارز به مبلغ 25000 ریال چه تورم وحشتناکی را به سبد هزینه مردم تحمیل می کند و ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم را تنزل می دهد.
پیشنهاد به گیرندگان این تصمیم، این است که در واپسین روزهای باقی مانده این دولت، نرخ ارز را به 35000 ریال برسانید تا هر ایرانی مبلغ 7 میلیون و پانصد هزار ریال از دولت دکتر روحانی طلبکار شود.
بعد از این تصمیم، اعلام کنید از زمان دولت عیلامی در4000 سال پیش تا کنون، در ایران و حتی در جهان، هیچ دولتی مانند دولت احمدی نژاد یافت نمی شود. زیرا نه تنها به بانک مرکزی بدهی ندارد، بلکه از آن طلب هم دارد.
شایسته است از احمد توکلی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که ابتدا این موضوع را با حساسیت زیاد پیگری و رسانه ای کرد و در نهایت در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، تشکر کرد.
1392/4/28

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

          

  صرفا جهت اطلاع ... 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سایت واحد مرکزی خبر متن برنامه "صرفا جهت اطلاع" این هفته را به این شرح منتشر کرد.
شجاعی در ابتدای برنامه دو نشان جهت اطلاعی این هفته را به کانال کولر داد بله کانال کولر .
نشان اول به کانالهای کولر مرکز مطالعات استراتژیک. که یکی از سیاسیون گفته این روزها از کانال کولرهای مرکز هم متقاضیان پست وزارت وارد می شن ،‌ شاید توجه آقای روحانی رو به خودشون جلب کنن و نشان دوم به کانال کولر در اتاق کار آقای مطهری .کانالی که خبر ساز شد چون 9 نفر با هم اومدند یه دستگاه شنود تو این کانال کار گذاشتن اما چنان ناشیانه که تصویر خودشونم ضبط شد، مثل 30 سال پیش برای چسبوندن شنود از گچ استفاده کردند ، ضمنا شنود رو طوری تو کانال جاگذاری کردن که که هر کس وارد می شه بفهمه دستکاری شده.
پلاتو: تو یه سایتی یه نفر یه کامنتی گذاشته بود که این نه نفر اگر خورده وقت میذاشتن پت و پت می دیدن انقدر مبتدی عمل نمی کردند. (پخش تصاویری از کارتن پت و مت) راستی تو این ماجرا کی ، کیو سر کار گذاشته بود.
دکتر با احساس ...
وقتی وزیر خارجه از ملاقات با شیرها احساس قدرت می کنه (پخش تصاویر دکتر صالحی در بازدید از شیرها در یک کشور افریقایی : واقعا زیباست ، احساس قدرت می کنم) دکتر دوست داشتنی با این لاک پشت 300 ساله هم حرف داره (صالحی به انگلیسی می گه تو زمانی رو که کشورت مستعمره انگلیس بوده دیدی) .
قاتل خوب و دوست داشتنی
یکی از روزنامه های صبح ، تو صفحه اولش هفت تا بیماری مرگ بار به زولبیا بامیه نسبت داده بود. اینکه قنادا باید تو روغنشون فکر دل و روده ما باشن که سرجاش اما خداییش به قد و قواره زولبیا و بامیه میخوره هفت تا بیماری مرگ بار که ورداشتی تیتر کردی؟ صدای یکی از خریداران اصفهانی زولبیا و بامیه : ماه رمضونه و زولبیا و بامیه اش.
برخی طرح ها ...
یه نهادی با این بنرهای بزرگ تبلیغ کرده بود که میخواد سالروز تولد رهبری رو جشن بگیره ، با وجود اینکه خود رهبری کلا با این جور کارها بشدت مخالفه.
خبرنگار : خوشبختانه این کار با انتقاد مردم انجام نشد اون نهاد هم عذرخواهی کرد اما امان از این طرحها که به ذهن یه عده می زنه
راننده خسته
پخش تصاویر راننده ای که در اتوبان پاهایش را از پنجره داده بیرون و رانندگی می کنه.
رانندگانی که تو اتوبان زیادی راحتند.
راضی ترین همسر هفته
(احمدی نژاد : خانم ها انقدر از خانم من تعریف کردن که ما گفتیم یه بار دیگه وقت بگیریم بریم خونه مادر زنمون خواستگاری کنه از من) اما دکتر خودمونیم پای جایزه که شد چرب ترو خودت ورداشتی ها. (پخش تصاویر اهدا هدایای بانوان به رئیس جمهور )
خبرنگار: جهت اطلاع تا آخرین روزها هم دست از سوژه خوبی مثل دکتر احمدی نژاد بر نمی داره امیدواریم دکتر روحانی هم سوژه پر تحملی باشه.
شیر کاکائو با طعم سیگار
(ماجرای پیدا شدن ته سیگار در بسته شیر کاکائو)
(شهروند: من تلفن کردم به صدا و سیما گفتم آقا من می خوام رونمایی کنم) رونمایی از یه دسته گل جدید که دوستان بسته بند به آب دادن (شهروند: چند وقت پیش نوه من گفت شیر کاکائو می خوام گفتم برو بخر ، تکون دادم یه چیزی دیدم تهش صدا می کنه ، دیدم ته سیگار ...) احتمالا بر و بچ موقع بسته بندی حواسشون رفته به تصاویر والیبال ایران و ایتالیا بعد اینجوری شده.
معرکه گیری از نوع هنری
تو این عکس ،‌یکی از اهالی هنر سینما با داد -بیداد همه زورشو جمع کرده تو بازوش که پلمپ خانه سینما رو پاره کنه. به درستی و نادرستی پلمپ کاری نداریم، اما مگه همواره خودتان نمی گفتید در عرصه هنر ،معرکه گیری و استفاده از زور بازو زیبنده نیست.
نازنین ترین ها ....
بعضی دستگاهها تو روزهای آخر به ذهنشون می زنه با بودجه های باقیمونده بالاخره یه ردی از خودشون بزارن و برن. (نشان دادن تصاویر یه مجله که از اون صفحه اول با گزارش عملکرد رییس شروع میشه و همینطور با نوشابه هایی که مدیران با اعتماد به نفس اون دستگاه برا خودشون باز کردن میره جلو.
عروس هزار داماد ...
تو بحث داغ واگذاری زمین نمایشگاه به صدا و سیما ، معاون سینمایی اومده وسط گفته زمین نمایشگاه حق سینماست. یه سرمایه دار اهل سیاست هم با عصبانیت گفته همین الان حاضرم نمایشگاه رو جیرینگی نقد بخرم، یکی دیگه هم کنفرانس خبری گذاشت ،گفت به اتفاق معاوناش استعفا می ده یکی دیگه هم داد زد که زد وبند شده.
خبرنگار : معلومه این نمایشگاه خریداران سیاسی و غیر سیاسی فراوان داشته ما خبر نداشتیم .
محفل انس و صمیمیت و دل ...
مراسم ثبت ملی سفره افطار (ملک زاده : محفل ، محفل انس و صمیمیت و دل هست) تو این محفل انس و صمیمت مهمونا ترانه هایی رو شنیدن که احتمالا یه زمانی تو تاکسی به گوششون خورده. (اجرای یه آهنگ ازخواننده اونور آبی )
 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
[ شنبه 29 تیر 1392 ] [ 01:24 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

         

لحظه دریافت دکترای روحانی در گلاسگو+ عکس

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  پس از انتشار برخی اخبار ضد و نقیض و تشکیک در مدرک آکادمیک دکتر حسن روحانی، امروز دانشگو گلاسکو (University of Glasgow) ویدئویی را از لحظه اهدای دکترای تخصصی به وی، منتشر کرد.

 البته پیشتر هم، دانشگاه کلدونیان گلاسکو در اطلاعیه‌ای، تحصیل حسن فریدون روحانی و موفقیت در اخذ دکترای تخصصی اش را تایید کرده بود.

 انتشار این فیلم، خط بطلانی بر حواشی ایجاد شده کشید تا رئیس منتخب دولت یازدهم بدون ذره‌ای ابهام در سوابق علمی‌‌اش، بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند.

 دانشگاه گلاسگو‏ در سال 1451 میلادی در شهر گلاسکو در اسکاتلند تاسیس شده و یکی از دانشگاه‌های باستانی انگلیس و چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیس زبان دنیا است.

  مرجع : اعتدال 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ جمعه 28 تیر 1392 ] [ 05:00 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 

 

 

          

 تاریخ این است ، نه آن! ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 دکتر غلامعلی رجائی : بارها شنیده ایم که دوستان اصولگرا گفته و می گویند و بسیارهم می گویند! که مردم در سالهای 84 و 88 با انتخاب احمدی نژاد به آیت الله هاشمی و جناب خاتمی" نه" گفته اند. این گفته و ادعا ظاهرا از اصول قطعی و مسلم این دوستان و برادران است.
بسیارخوب!
  فرض مذکور برادران را درست فرض ! می کنیم ، اما دوستان به این سوال پاسخ دهند که برفرض صحت نظر یه مذکور،اگرهاشمی و خاتمی همان هاشمی و خاتمی سالهای 84 و88 هستند و این مردم نیز همان مردم با همان دیدگاه هستند چرا دراین انتخابات اول که بحث خاتمی بمیان آمد گفتند به خاتمی و بعد که هاشمی آن ثبت نام تاریخی را کرد ، در همه جای کشور سونامی آری به هاشمی راه افتاد و همه تقریبا همه گفتند به هاشمی رای می دهیم و همین بعضی ها را ترساند و به شورای نگهبان کشاند و بذری برای بالندگی هاشمی در میان مردم فشاند که او را رد صلاحیت کنند وکردند و پس از اینکه بعضی! نگذاشتند حضور این دو درعرصه انتخابات ممکن شود به کسی که هاشمی و خاتمی گفتند به او رای می دهند، رای دادند؟
اینجا گزینه های دیگری که حتما خوشایند برادران اصولگرا نخواهد بود مطرح می شود و آن اینکه:
الف: دوستان بپذیرند که در این انتخابات و این انتخاب، نه این مردم همان مردمند و نه این هاشمی و خاتمی ،همان هاشمی و خاتمی! که نادرستی آن آشکار است و نه شایسته نقد.
ب:
بپذیرندکه این مردم همان مردمند و هاشمی و خاتمی نیز همان هاشمی و خاتمی که گزینه درست هم همین است دراین صورت:
"اگراین مردم همان مردمند و هاشمی وخاتمی هم همان هاشمی و خاتمی دو دوره قبل هستند- که هستند و بلکه در مواضع شان قشنگتر و دوست داشتنی تر هم شده اند!- پس باید پذیرفت، در آن دو دوره هم مردم به هاشمی و گزینه های مورد نظرخاتمی هاشمی و موسوی - رای داده اند اما......!
با این استدلال دوستان باید بپذیرند با عدم تغییر در مردم واین دو بزرگوار حتما در دو دوره قبل اتفاقی! افتاد!
من چند روز تاریخ خوانده ام! ازمنظر همین چند روز تاریخ خوانی و تاریخ دانی! به دوستان اصولگرا عرض می کنم:
حقیقتِ تاریخ پسند و تاریخ شده این نیست که پس از پیروز ساختن پدیده و حذف رقیب محبوب وی! در میدانی! مراسمی ساخته و پرداخته شود و تجمع جمع محدودی از مردم آمده و آورده شده! را به نشانه همه مردم در بوق و کرنا کنند و تصویر آن را در سیمای ساقط شده در نظر مردم !مکرر نشان بدهند و از آن بعنوان حماسه یاد کنند اما اکثریت نیامده را نادیده انگارند و منتقدین آن نمایش را بی ادبانه خس وخاشاک بخوانند که دیدند و دیدیم و شنیدند و شنیدیم .
تاریخ این است که در انتخابات اخیر، مردم سرتاسر کشور پس از شنیدن خبر پیروزی دکتر روحانی خود مردم بدون دعوت و سازماندهی و صرف هزینه ! به خیابانها آمدند و تا نیمه های شب جشن گرفتند و پایکوبی کردند.جشن گرفتند و کسی را خس و خاشاک ننامیدند! امری که حتی در دوم خرداد اتفاق نیفتاد که مردم با شنیدن خبر پیروزی نامزد مورد نظر خود به خیابانها بریزند و شادمانی کنند.
تاریخ لایه های پنهانی دارد که در مغایرت آشکار با لایه های ظاهری آن هستند . گاه برای آشکار شدن این حقایق پنهان باید صبر کرد و انتظار بسیار کشید.
بدون تردید اگرچه دیر، روزگاری این لایه های پنهان آشکار می شوند. در آن زمان هاشمی و خاتمی و موسوی..ازاین محبوبیت گسترده ای که اکنون در بین مردم دارند- که نمونه اش را در انتخابات اخیر دیدیم- بسیاردوست داشتنی تر شده و می شوند . این اتفاق افتاده و خواهد افتاد .حتی اگر نخواهید و نخواهند!
دیروز در افطارپیشکسوتان جنگ کسی را دیدم که هنوز در کسوت نمایندگی مجلس است و در راستای کوچک شمردن رقیبی که رهبرانش به حصر و حبس کشانده شده بودند، گفته بود طرفداران موسوی و کروبی اینقدر در جامعه کم شده اند و ریزش پیدا کرده اند که تعدادشان به 5000 نفر در کشور رسیده است!!
در آن زمان ایشان و امثال ایشان با این اظهارات می خواستند تا واقعیت را دگرگونه نشان بدهند اما اینگونه نشد و حقیقت خود را نشان داد.
ویژگی تاریخ این است که دستور بردار نیست! و تاریخ سازی های مقطعی و یکبار مصرف، نه تنها دردی را دوا نمی کند که بر حقانیت حقایق پنهانی که روزی به اراده الهی آشکارمی شوند ،خواهند افزود. اگرچه درآن روز و روزگارما و شما نباشیم و نباشید. مهم، بودن ما و شماها نیست !مهم، این است که چه کسی در تاریخ خوب بماند و مانده است! همه زمان که در اختیار ما و مربوط به ما نیست .بخشی کوتاهی از آن ، در اختیار ماست!
دوستان اکنون خود قضاوت کنند این احمدی نژادی که اکنون او را در رسانه های خارجی به" یتیمی سیاسی"! که در موقعیت کنونی و آینده سیاسی خود در میان جریان های موجود هیچ حامی و پشتیبانی ندارد، تشبیه کرده اند، همان احمدی نژاد است که در گذشته ای نزدیک و دور بعضی اطرافیان و اخیرا بستگان! او را تا مقام در عداد مقام پیامبری ! و شعیب بن صالح و یکی از یاران مهدی در زمان رجعت! و...بالا بردند!؟
همان احمدی نژاد است که در پنهان وآشکار با غروری ناشی از توهم به حذف یاران امام و انقلابیون کهنه کار کمر بسته بود و در سال اول ریاست جمهوری نامیمونش گفت: تنها ماموریتش این است که هاشمی را حذف کند و حذف هم کرده است!!! و دیگر احساس می کند پس از حذف هاشمی اگر حتی او را بکشند ! کاری ندارد تا حسرت عدم انجام آن را بخورد!!
آری، درس آموزی تاریخ این گونه است .می گوید درست بنگرید:
این است سرنوشت احمدی نژاد! احمدی نژادی که اکنون که شورای جدید شهر تهران می خواهد برای تهران، شهردار انتخاب کند ،نام او بعنوان یک گزینه حتی برای سمت قبلی اش - شهرداری تهران- هم مطرح نیست !حتی اگر شهر بزرگ 15 میلیونی تهران ، بدون شهردار بماند!
عاقل آن است که اندیشه کند فردا را!

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ پنجشنبه 27 تیر 1392 ] [ 06:41 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

  برنامه هسته‌ای پاشنه ‌آشیل دولت روحانی  

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  حسن روحانی وقت زیادی ندارد. تحریم‌ها از او سبقت گرفته‌اند و پیش از آن‌که قدمی بردارد، بر قلب اقتصاد ایران نشسته‌اند. آیا هدف غرب شکست دولت جدید در تحقق وعده‌هایش است؟
تحریم‌ها به پستوی خانه‌مردم رسیده و کمبود دارو و گرانی مواد غذایی از خطوط قرمز‌ زندگی دارد عبور می‌کند. گذشته از بخشی از حکومت که به «یمن» تحریم‌ها ثروتمندتر می‌شود، بقیه در عذابند.
حسن روحانی در مناظره‌های انتخاباتی گفت «باید چرخ هسته‌ای بچرخد، اما چرخ زندگی مردم هم بچرخد.» اما با شروع تحریم‌های جدید، این سخنی کهنه است.
صادق زیبا کلام، استاد علوم سیاسی و تحلیلگر مسایل ایران می‌گوید اگر حسن روحانی نتواند در زمینه هسته‌ای موفقیتی به دست آورد، دیگر مهم نیست در داخل چه می‌کند. هر کاری که بکند، عملاً شکست‌خورده است.
او معتقد است که حسن روحانی‌ باید بعد از دهسال یک سئوال اساسی و بنیادی را مطرح کند، اینکه «بالاخره ایران برای هسته‌ای است یا هسته‌ای برای ایران است؟ آیا هسته‌ای آمده که وضعیت ایران را بهتر کند، یا اینکه ایران و ۷۵ میلیون باید فدای مسئله‌ هسته‌ای شوند؟»
حسن روحانی در مناظره‌های انتخاباتی از جمله «افتخارات» دوره‌ای را که خود مذاکره کننده ارشد هسته‌ای بود، افزایش سانتریفوژها قلمداد کرد. اما صادق زیباکلام می‌گوید زمان آن رسیده که رهبران ایران به مردم بگویند « برنامه هسته‌ای با این وضعیتی که پیدا کرده، آیا اصلاً توانسته است کمکی به اقتصاد و منافع ملی ما کند؟ یا اینکه نه، این نه تنها یار شاطر نبوده که آمده بار خاطر شده است؟»
روحانی مجبور است تعارف را کنار بگذارد
به نظر این تحلیلگر آقای روحانی مجبور است این پرسش دشوار را «خیلی خیلی محترمانه مطرح کند» که مابه‌ازای برنامه هسته‌ای برای مردم چیست؟
«روحانی این آهنگ همیشگی را تکرار نکند که برنامه هسته‌ای حق ماست و این حق باید به رسمیت شناخته شود. چون واقع مطلب این است که کسی اصلاً منکر این حق نشده. هیچ‌گاه غربی‌ها، اتحادیه اروپا و آمریکا نگفته‌اند که نه ایرانی‌ها شما حق غنی‌سازی ندارید، شما حق ندارید اصلاً هیچ جور فعالیت هسته‌ای داشته باشید. مشکل و مناقشه اساسی این است که باید این اعتماد به‌ وجود آید.»
ولی این اعتماد چگونه به وجود میاید، زمانی که شروع دولت روحانی مصادف است با بدترین شرایط اقتصادی در هشت سال اخیر و اوج تحریم‌ها؟ صادق زیبا کلام می‌پذیرد که این کاری دشوار است و اساسا کار روحانی به تنهایی نیست: « به نظر من به نخبگان فکری مملکت، اساتید دانشگاه، روشنفکران، مطبوعات، نویسندگان، روزنامه‌نگاران... ببینید، فرهیختگان هم که دل‌شان می‌سوزد برای این مملکت و برای ایران و درد این نظام را دارند، آن‌ها هم باید کمک کنند. آن‌ها اگر به آقای روحانی کمک نکنند، او نمی‌تواند به تنهایی این کار را بکند.»
بردن سوال‌های بنیادین به میان مردم
به نظر او مطبوعات باید این سوال بنیادی را به میان مردم ببرند که «بعد از ۱۰ یا ۲۰ سال که ما این همه هزینه کرده‌ایم برای برنامه‌ هسته‌ای‌مان، در نهایت اکنون بعد از دو دهه چه به دست آورده‌ایم؟ کره شمالی که تا به آخرش رفته، پاکستان که تا به آخرش رفته و به آن مفهوم هم درست کرده‌اند، چه گلی از نظر پیشرفت و توسعه اقتصادی و صنعتی توانسته‌اند به سر مملکت خودشان بزنند که حالا جمهوری اسلامی ایران بتواند بزند.»
و یا این سوال که « این برقی که قرار است در نیروگاه هسته‌ای تولید شود، قرار است برای مصرف‌ کننده کیلوواتی چند تمام شود ؟ آیا پولش را می‌خواهند از مصرف‌ کننده بگیریم، نمی‌خواهیم از مصرف‌ کننده بگیریم؟ مصرف ‌کننده ایرانی اصلاً حاضر است این قدر هزینه بپردازد برای انرژی هسته‌ای یا حاضر نیست؟ اصلاً از او پرسیده‌ایم که آیا تو انرژی هسته‌ای می‌خواهی که برقش صدها تومان کیلوواتی برایت تمام می‌شود یا نه؟»
بسته تحریم بهتر از "دسته گل"
به دنبال تحریم‌های آمریکا برای بسیاری این سوال مطرح شد که اگر روی کار ‌آمدن روحانی برای غرب نشانه‌ای مثبت بود، پس چرا در اولین قدم، یکی از سنگین‌ترین تحریم‌ها باید بر شانه‌های دولتی سنگینی کند که هنوز نیامده است؟
اگرچه گفته می‌شود که سنای آمریکا این تحریم‌ها را شش ماه پیش تصویب کرده بود، اما باز این سوال مطرح است که آیا رئیس جمهوری آمریکا این اختیار را نداشت که جلوی آ‌ن‌ها را بگیرد؟
صادق زیبا کلام می‌گوید «اگر آمریکایی‌ها بیایند و دسته گلی یا پیام مثبتی را برای یک رئیس جمهور انتخاب‌شده در ایران بفرستند، بلافاصله اصولگراها و جناح راست حمله می‌کنند به آن رئیس جمهور و می‌گویند بفرمایید، این آدم آدم آمریکا بوده و ببینید آمریکایی‌ها چه قدر خوشحال هستند از اینکه ایشان انتخاب شده‌اند. اگر علیه‌اش موضع‌گیری کند، بلافاصله اصولگرایان می‌گفتند ببینید، پرچم سفید نشان آمریکا دادن فایده ندارد و این‌ها هنوز آقای روحانی نیآمده، شروع کرده‌اند به آقای روحانی حمله کردن.»
به باور او و بسیاری تحلیلگران، دیگر این فقط جریانات و جناح‌های تندرو اصولگرا درون ایران نیستند که خواهان رویارویی شدیدتر هستند. محافظه‌کاران دست‌راستی اسرائیل و آمریکا نیز «ترجیح می‌دهند آقای سعید جلیلی انتخاب می‌شد.»
زیباکلام حتی معتقد است که اگر غربی‌ها در این مقطع در مقابل ایران کوتاه می‌آمدند و نتیجه‌‌ای نمی‌گرفتند، کارت‌های روحانی در مذاکرات بعدی به مراتب دشوارتر می‌شد: «تندروهای غربی، آقای نتانیاهو و همکاران و دوستان‌شان در اسراییل و طیف گسترده جناح راست در داخل کنگره و سنای آمریکا، آقای اوباما را از فردای چنین روزی زیر فشار می‌گذاشتند که آقا ببینید شما یک گام عقب‌نشینی کردید، هیچ چیزی نگفتند و انگار نه انگار. دیدید در برابر ایران نباید کوتاه آمد! این باعث می‌شد که غربی‌ها در مذاکرات آینده که با آقای روحانی می‌داشتند، شرایط را خیلی سخت‌تر می‌کردند.»

فایل صوتی مصاحبه در آپارات

فایل صوتی مصاحبه در فیس بوک
دانلود فایل صوتی از مدیافایر

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ چهارشنبه 26 تیر 1392 ] [ 05:16 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  خود-شیرینی-ها در دقیقه-ی نود ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 سایت انتخاب نوشته:
  مدیرکل پیشین اداره مسکن و شهرسازی استان تهران به «دنیای اقتصاد» گفته: زمین نمایشگاه بین‌المللی تهران در مالکیت آستان قدس رضوی است و دولت در حال حاضر مستاجر این زمین محسوب می‌شود.
ابوالفضل مشکینی ادامه داد: به این ترتیب هرگونه واگذاری این زمین باید با هماهنگی و موافقت آستان قدس رضوی صورت گیرد.
قیمت زمین
عضو هیات‌مدیره اتحادیه مشاوران‌املاك كه از كارشناسان برجسته و مطلع در این حوزه محسوب می‌شود، درباره قیمت زمین محل نمایشگاه بین‌المللی تهران معتقد است: قیمت این زمین بسته به كاربری آن، ارقام متفاوتی می‌تواند باشد.
اگر كاربری این زمین «سبز» باشد و فقط اجازه احداث پارك و فضای‌سبز برای آن وجود داشته باشد، قیمت آن نازل است، اما اگر كاربری تجاری داشته باشد كه با توجه به موقعیت قرارگیری این زمین، كاربری حتمی آن تجاری‌اداری خواهد بود در این صورت هر مترمربع زمین تجاری در این منطقه 40 میلیون تومان ارزش دارد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» با احمات دقیقه نودیتساب این مبنای قیمتی، زمین نمایشگاه در حدود 34 هزار میلیارد تومان ارزش دارد.
هیات‌دولت هنوز درباره نحوه واگذاری این زمین و اینكه آیا انتقال مالكیت به صورت فروش با قیمت روز یا فروش با قیمت منطقه‌ای (حداقل یك‌دهم قیمت‌روز) یا مثلا فروش با قیمت روز اما در اقساط بلندمدت چند ده‌ساله یا حتی واگذاری در قالب هبه انجام شده است، اطلاع‌رسانی رسمی انجام نداده اما این واگذاری با هر شكل و طریقی كه بوده، رقمی از ارزش واقعی این زمین كم یا زیاد نمی‌كند.
--------------------------------------
این روزها که دولت جدید خود را آماده بدست گرفتن سکان مدیریت کشور می کند ،همه درمجلس و غیر مجلس با تعجب و حیرت از کارهای دقیقه نودی احمدی نزاد سخن می گویند.
هفته قبل، جناب ایشانُ برای حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خامنه ای حکم 4 ساله مسئولیت بنیاد ایران شناسی زد.
بنیادی که در زمستان سال قبل با درگذشت رییس و موسس آن مرحوم دکتر حسن حبیبی بی سرپرست مانده بود و از آن موقع تاکنون این همه مدت فرصت بود تا کسی بجای ایشان معرفی شود.
صرف نظر از اینکه یک فلسفه دان چرا باید به مسئولیت این بنیاد منصوب شود که در جاهایی دیگر هم مسئولیت دارد، مساله مهمتر این است که در ایامی که کمتر از دو هفته به پایان دوره مسئولیت احمدی نژاد باقی است این کارها چه معنی می دهد؟
مساله مهم دیگر واگذاری زمین 85 هکتاری نمایشگاه بین المللی تهران که اعلام شده اساسا در مالکیت آستان قدس رضوی بوده است نه دولت! با موقعیتی ممتاز در شمال تهران به سازمان صدا و سیماست.
در زمانی که بگفته ابوترابی فرد نائب رییس مجلس تقریبا معلوم شده مجلس برنامه ای در جهت تقدیر از ایشان را ندارد، این سازمان همایشی اداری را به مراسم تقدیر از خدمات رییس دولت تبدیل نمود.
رییس دولت عاجل ! اگر هم اختیار انجام اینگونه کارهای دقیقه نودی را داشته باشد بهتر بود و هست از این اقدامات که با اخلاق مدیریت کلان سازگاری ندارد پرهیز نماید و دست دولت جدید را دراین مسائل باز بگذارد. اما چه می شود کرد!
به گمان من دولت جدید باید در اولین اقدام خود ضمن اخطار در مقطع انتقالی فعلی اعلام کند اگر چنانچه این اقدامات منتفی نشود آنها - که
نمونه هایی دیگری هم از این دست از گوشه و کنار کشور به گوش می رسد و خدا کند صحت نداشته باشد، نظیر اعطای بورس تحصیلی خارج از کشور به بعضی ها! و اعزام به خارج بعضی دیگر !و استخدامهای رسمی چند صد نفری در بعضی نهادها و.... – را بدون آنکه قصد تبلیغی درکار باشد، کان لم یکن اعلام می نماید .
این روزها وقتی این خبرها را می شنوم، با خود کمی گویم ،کاش جناب احمدی نژاد در این روزهای پایانی مسئولیتش، تصمیم جدیدی نمی گرفت و این چند صد ساعت باقیمانده از ریاستش را یا به سفر می رفت و یا همانند اقدام خوب عیادت از هنرمندان بیمار و سرطانی سپری می نمود.

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ سه شنبه 25 تیر 1392 ] [ 05:00 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

  عبرت نیوز: کم‌شدن سهم پوشاک، تفریح و امور فرهنگی، بهداشت و درمان، لوازم و اثاث خانه و از سوی دیگر افزوده شدن به سهم مسکن، آب، برق و گاز و همچنین حمل‌ونقل در سبد هزینه خانوار از پیامدهای سیاست‌های اقتصادی در دو سال گذشته بوده است. در مقابل این اتفاق، افت 10درصدی دستمزد واقعی به اذعان بانک مرکزی در سال 1390 نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد که سبد کالای خانوار نسبت به قبل سبک‌تر شده است.
  البته آخرین آمار منتشرشده توسط بانک مرکزی و مرکز آمار ایران مربوط به سال 1390 و دوره پیش از افزایش نرخ ارز و آغاز تحریم‌هاست و تنها اثرات اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در معیشت خانوار را نشان می‌دهد. چه‌بسا در صورت اعلام جداول آماری سال 1391، شرایط بحرانی‌تری به تصویر کشیده شود. اگرچه آمارهای سال گذشته هنوز از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط منتشر نشده است اما مردم اثرات سیاست‌های اقتصادی دولت و تحریم‌ها را در معیشت سال گذشته خود به‌وضوح احساس کرده‌اند. به اعتقاد تحلیلگران همین فشارهای اقتصادی نیز سبب انتخاب فردی میانه‌رو برای دولت آینده شده است.
افزایش 76درصدی هزینه خانوار
بررسی سبد کالای خانوار نشان می‌دهد درحالی که در سال 1386 هزینه متوسط خانواده‌ها در سال معادل 98میلیون‌و816هزارریال بوده است اما این رقم با 76درصد افزایش در سال 1390 به 173میلیون‌و925هزارریال رسیده است. به‌عبارت دیگر در سال 90، هر خانوار چهارنفره باید یک‌میلیون‌و450هزارتومان در ماه درآمد داشته باشد تا بتواند از عهده مخارج خود برآید. اما این رشد در حالی طی این سال‌ها رخ داده است که دستمزد کارکنان بخش دولتی و غیردولتی براساس نرخ تورم و هزینه خانوار مورد محاسبه قرار نگرفته است.
300درصد رشد قیمت طی 7 سال
نماد معیشت مردم دو شاخص اشتغال و قدرت خرید است و اقتصاددانان و کارشناسان برای بررسی وضعیت معیشت مردم به این دو شاخص رجوع می‌کنند. شاخص اشتغال به معنی این است که تمامی خانوارها دارای شغل باشند و قدرت خرید هم بیانگر این نکته است که مردم درآمد خود را بتوانند صرف نیازهای خود کنند.
کاهش هرروزه ارزش پول ملی روی دیگر سکه، یعنی کاهش قدرت خرید مردم است. زمانی که بانک مرکزی اعلام می‌کند تورم به 30درصد رسیده یعنی درآمد خانوار به هر میزان درآمدی که باشد، معادل یک‌سوم ارزش خود را از دست داده است. هادی حق‌شناس، کارشناس اقتصادی بر این نکته تاکید می‌کند: با وجود آنکه در سال‌های گذشته کارفرمایان و دولت به‌طور میانگین دستمزدها را 20درصد افزایش داده‌اند اما تورم 10درصدی سال 84 به بیش از 30درصد در سال 91 رسیده و گویای رشد 300درصدی تورم طی هفت سال گذشته است. این موضوع نشان می‌دهد درآمدهای افراد در این سال‌ها به‌شدت کاهش یافته است.
70درصد کارگران، زیر «خط فقر»
شرایط اقتصادی کشور در دو سال گذشته به گفته رییس اتحادیه کارگران قراردادی باعث شده که بیش از 70درصد از کارگران سراسر کشور زیر خط فقر زندگی ‏کنند؛ خط فقری که با توجه به رشد صفردرصدی اقتصاد، تورم 32/2 درصدی و تعطیلی پیاپی واحدهای صنعتی و تولیدی سایه آن در سال‌جاری روی سر درصد بیشتری از کارگران سنگینی خواهد کرد.
هرچند مسوولان دولت نهم و دهم به این شاخص اعتقادی نداشته و همواره از اعلام آن خودداری کردند اما ارقام خط فقر در سال‌های مختلف توسط تحلیلگران اقتصادی عنوان شده و تبعات ادامه این روند نیز از سوی آنان هشدار داده شده است.
عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر کار دولت دهم سال 89
بود که در پاسخ به این پرسش که فاصله خط فقر با حداقل دستمزد کارگران چقدر است، به راحتی گفت: ‌نمی‌دانم خط فقر چقدر است.
بعد از آن بود که در سال 90، عادل آذر رییس مرکز آمار ایران اعلام کرد: درآمد سالانه هر ایرانی به‌طور میانگین چهارهزار‌و۴۰۰دلار است. با این سخنان، اگر متوسط نرخ دلار هزارو۳۰۰تومان آن روزها محاسبه شود، بر اساس مستندات مرکز آمار، هر ایرانی در سال پنج‌‌میلیون‌و۷۲۰هزارتومان درآمد دارد که درواقع به عبارتی می‌شود برای هر ماه ۴۷۶هزارو۶۶۶تومان.
از سوی دیگر
در همان روزهای اواسط سال 90 کار‌شناسان اقتصادی بدون توجه به پنهانکاری دولتی‌ها خط فقر را بیش از 980هزارتومان و نزدیک به یک‌میلیون‌تومان محاسبه کرده‌اند. خوشبینانه‌ترین رقم درآمدی خط فقر را هم اعضای «خانه کارگر» بین ۶۰۰ تا ۷۰۰هزارتومان قبل از هدفمندی یارانه‌ها محاسبه کرده‌ بودند تا همچنان میزان واقعی «خط فقر» در کشور، زیر علامت سوال باقی بماند.
تیر سال 91 نیز با وجود بروز بحران ارزی و افزایش رقم تورم به 27/4 درصد، رییس شورای رقابت، خانوارهای شهری با درآمد ماهانه کمتر از ۹۴۶هزارتومان را زیر خط فقر دانست تا به این ترتیب بر اساس گفته وی خط فقر در کشور نزدیک به یک‌میلیون‌تومان باشد، یعنی خانوارهایی که درآمد زیر یک‌میلیون‌تومان دارند زیر خط فقرند و میلیونی‌ها نیز تازه فقیر محسوب می‌شوند!
اما بنا براعتقاد حسین راغفر کارشناس اقتصادی در همان زمان، خط فقر در یک خانوار تهرانی یک‌میلیون‌و500هزارتومان بوده است. در میان این ضدونقیض‌ها درباره خط فقر و نرخ تورم اما، حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان افزایش چندانی نداشته و در واقع با رشد نرخ تورم رشد نکرده تا هرروز بر تعداد خانوارهایی که به خط فقر نزدیکند افزوده شود.
تعیین دستمزد بدون در نظر گرفتن معیشت
از آنجا که طبق قانون کار، حداقل دستمزد سالانه کارگران باید براساس دو شاخص یعنی نرخ تورم مراجع رسمی و دوم تامین معیشت کارگران تعیین شود اما در این سال‌ها دستمزد همپای تورم و هزینه‌های معیشتی پیش نرفته است.
بررسی وضعیت افزایش حداقل دستمزد در سال‌های اخیر و نگاهی به مصوبات شورایعالی کار در سنوات گذشته، نشان می‌دهد که نه تنها هیچ‌گاه افزایش حداقل مزد بر مبنای نرخ تورم واقعی تعیین نشده، بلکه به موضوع لزوم تامین معیشت خانوار کارگری هم توجه چندانی نشده است. این را حاج‌اسماعیلی کارشناس حوزه کسب و کار در پاسخ به خبرنگار «شرق» عنوان می‌کند.
وی با بیان اینکه تورم تنها یک شاخص است و باید ملاک‌های دیگری نیز برای تعیین دستمزد داشت می‌گوید:
عدم توجه به شاخص‌های مختلف سبب شده کارگران اکنون یک سوم دستمزد واقعی خود را دریافت کنند. به عبارت دیگر هزینه‌های معیشتی در ماه‌های گذشته 50 تا 60درصد افزایش داشته و برخی اقلام حتی تا 200درصد رشد قیمت را تجربه کرده است، حال آنکه دستمزد کارگران سالی یک‌بار و تنها بر اساس تورم و چیزی کمتر از آن تعیین می‌شود.
شرایط بحرانی بازار کار و معیشت خانوار سبب شد نوبخت مشاور اقتصادی روحانی در نخستین جلسه مطبوعاتی خود کاهش فاصله درآمدی و بهبود قدرت خرید مردم را اولویت برنامه اقتصادی کابینه دولت یازدهم عنوان کند. وی با اشاره به اینکه خانواده ایرانی در سال 96 باید احساس کند که قدرت خریدش نسبت به امسال بهبود یافته است، افزود: فاصله و شکاف درآمدی دهک‌ بالا و پایین را با دو راهبرد اضافه‌کردن ثروت ملی و توزیع عادلانه آن کم می‌کنیم، زیرا اگر راهبردی برای تولید ثروت ملی داشته باشیم، درآمد خانوارها افزایش پیدا می‌کند، اما چون عده‌ای خانوارها جذب بازار کار نمی‌شوند، این درآمد افزایش پیدا نمی‌کند و در این صورت باید به این گروه کمک‌های مستقیم و غیرمستقیم انجام شود.

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ دوشنبه 24 تیر 1392 ] [ 05:25 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

  وقتی کسی پاسخگو نیست ،

 

  یعنی به ما چه مربوط! ...   

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 مسکن مهر در بابلسر قرار بود بسیاری را خانه‌دار کند اما امروز بعد از گذشت پنج سال به سرانجام نامعلومی دچار شده است و افرادی که خود را مالباخته می‌دانند.
به گزارش فارس، طرح مسکن مهر از جمله ابتکارات دولت نهم و دهم بوده که با هدف رفع مشکل مسکن برای اقشار متوسط یا کم درآمد تشکیل شد.
  مقرر شده بود این طرح توسط سازمان مسکن و شهرسازی استان‌ها در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و شهرهای جدید احداث شود.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت به منظور ثبت‌نام متقاضیان و احراز شرایط ایشان و همچنین واگذاری واحدهای مسکن مهر به متقاضیان بخشی دیگر از مسئولیت این کار را بر عهده گرفت.
ولی در برخی نقاط افرادی سودجو با استفاده از این طرح به کلاهبرداری و سوء استفاده از مردم پرداختند.
بعد از اعلام این طرح از سوی دولت در سال 87 در شهرستان بابلسر از سوی فردی به نام ع.ح اعلام شد افرادی که متقاضی مسکن هستند با عضویت در گروه وی می‌توانند بعد از دو سال از مسکن بهره‌مند شوند، به دنبال این خبر حدود 202 نفر که اغلب از افراد ضعیف و کم‌درآمد جامعه بودند برای عضویت مسکن به این شخص مراجعه کردند.
در ابتدای امر برای ثبت‌نام از اعضا حدود 60 هزار تومان دریافت و سپس به افراد عضو اعلام شد برای خرید زمین نیز باید هزینه‌ای پرداخت کنند و هر کس هزینه بیشتری دهد زودتر می‌تواند خانه‌اش را تحویل بگیرد.
برخی افراد با فروش طلا و جواهرات، برخی با وام و برخی با پرداخت اندوخته خود مبلغی بین 2 تا 11 میلیون تومان به این فرد پرداخت کردند.
بنا به گفته افراد در طول شش سال این مسکن سه پیمانکار تعویض کرده و هر بار نیز مبالغی به این پیمانکاران داده شد ولی به دلیل عدم اجرای اصول فنی و مهندسی، فنداسیون این واحدها هر بار تخریب و از نو ساخته شد.
سومین پیمانکار این پروژه فردی اصفهانی است که با قراردادی که با مدیرعامل این شرکت بسته به دلیل عدم دریافت هزینه‌اش با حکمی از سوی دادگاه نجف‌آباد اصفهان برای تسویه حساب به جمع‌آوری تمام میله گردهای این ساختمان که حدود 70 تن بود، پرداخته است.
مسعود پوراصغری مهندس عمران و یکی از متقاضیان مسکن در این مورد می‌گوید: در سال 86 به عضویت این گروه در آمدم در آن زمان برای ثبت‌نام از ما نفری 60 هزار تومان گرفتند و به ما گفتند برای خرید زمین نیز باید مبلغی پرداخت کنید و از هر کدام از اعضا نفری 500 هزار تومان، یک میلیون تا 2 میلیون تومان پول گرفتند.
وی افزود: به مرور زمان هر چند ماه از ما نفری 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان پول می‌گرفتند و الان تقریبا هر عضو بین 2 تا 11میلیون تومان پول پرداخت کرده است.
این شخص ادامه داد: دو سال قبل بنده به مدیرعامل این شرکت گفتم پی این ساختمان برای 12 طبقه نیست و برای چه بدون شمع کوبی کار می‌کنید ولی وی در جواب گفت ما مهندس ناظر داریم و شما به این چیزها کاری نداشته باشید تا اینکه وقتی مهندس ناظر برای بازدید آمد گفت از لحاظ فنی با اشکالاتی روبه‌رو است و باید تخریب شود.
بعد از آن کار را که به پیمانکار دیگری سپرده بودند مهندس دیگری آمد و گفت این کار با اشکالاتی روبه‌روست و باید تخریب شود.
پوراصغری خاطرنشان کرد: بعد از مدتی یک پیمانکار اصفهانی آوردند که این پیمانکار حدود 27 میلیون تومان طلب داشت ولی با حکم دادگاه دارد 147میلیون میله‌گرد را از پروژه خارج می‌کند.
وی اضافه کرد: این میله‌گردها حق ما و با پول ما خریداری شد وقتی برای دفاع از حق و حقوق خود به مسئولان شهرستان مراجعه کردیم تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده و از دادن پاسخ قانع کننده خودداری می‌کنند.
پوراصغری ادامه داد: میله‌گردهایی هم که به این آقا بابت بدهی دادند با قیمت کیلویی یک هزار و 450تومان دادند در حالی که قیمت میله‌گرد در بازار کیلویی بیش از 2 هزار تومان است.
مالباخته دیگری می‌گوید: ما چندین بار می‌خواستیم از مدیرعامل این طرح شکایت کنیم اما از ما مهلت خواستند و گفتند به ما فرصت دهید تا مشکل را حل کنیم.
میرزایی با بیان اینکه سه نفر از خانواده‌ام اعضای این طرح بودند، خاطرنشان کرد: بعد از گذشت دو سال که متوجه شدیم کاری انجام نشده است من به همراه عمو و برادر خانمم استعفا دادیم بعد از استعفا به ما قول دادند پنج ماهه پول را به ما پرداخت کنند اما هر ماه به دلایل مختلف از دادن پول امتناع و تاکنون هیچ پولی دریافت نکردیم.
زهرا مال باخته دیگری است که می‌گوید: از آنجا که ما در خانه استیجاری زندگی می‌کردیم با شنیدن خبر تصمیم گرفتیم با گرفتن وام عضو مسکن مهر شویم بنابراین از بانک کشاورزی وام 8میلیون تومانی گرفتیم و در حال حاضر ماهی 300هزار تومان بابت قسط پرداخت می‌کنیم.
وی افزود: با داشتن دو بچه که هر دوی آنها دانش‌آموز هستند و شوهرم نیز شغل ثابتی ندارد چه کسی جوابگوی است،چه کسی حق از دست رفته ما را به ما بر می‌گرداند.
پیمانکار این پروژه نیز در پاسخ به اعتراض مردم اظهار داشت: چکی که توسط مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و مهندس ناظر صادر شد در تاریخ مقرر پول نشد و از طریق حکم دادگستری رای برای ما صادر شد و با قطعیت حکم دادگاه میله‌گردها بابت بدهی به من داده شد.
وی افزود: من طی 10 ماه با 15 کارگر برای این پروژه زحمت کشیدم با بردن میله‌گردها فقط دارم حقم را می‌گیرم.
وی اضافه کرد: شما هم زمین حق شما است ببینید زمین‌تان کی و با چه قیمتی خریداری شده است،چرا با آن قیمت در آن زمان خریداری شده است و مالی که به حساب این شخص ریخته‌اید چه شده است.
در ادامه رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بابلسر در یک گفت‌وگوی تلفنی به خبرنگار فارس در بابلسر در پاسخ به اینکه آیا اداره تعاون مسئولیتی در این زمینه دارد یا خیر اظهار داشت: ما تنها هدایت و نظارت این کار را بر عهده داریم و این پروژه هیچ متولی دولتی نداشته و اساس کار از ابتدا غلط و با وعده‌های دروغین همراه بوده است.
ابوالقاسم ابراهیمی افزود: زمین خریداری شده یک زمین کاربری کشاورزی است که 5/5 دنگ آن مربوط به بنیاد مستضعفان و نیم دانگ آن خریداری شده از آقای «ع » است و این زمین در اصل و سند مشکل‌دار است.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه خاطرنشان کرد: سهامداران در راهی ناآگاهانه و نامطمئن حرکت کردند و سرمایه‌گذاری انجام شده در این امر کاملا اشتباه بوده است.
به گزارش فارس، عده ای از افراد در مسیری ناآگاهانه قدم بر می‌دارند مسیری که فکر می‌کنند آنها را از تنگنای مشکلات بیرون آورده و به سمت پیروزی و موفقیت سوق می دهد اما در بین راه با افرادی مواجه می‌شوند که حاضرند به خاطر خود شادی را بر کام دیگران تلخ کنند.
حال چه کسی پاسخگوی حقوق ضایع شده این افراد است این سئوالی است که مسئولان باید پاسخگو باشند. 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ یکشنبه 23 تیر 1392 ] [ 03:36 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

 

 

 

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 غفران الهی
یکی از صفات خدا که قرآن از آن مکرر سخن به میان آورده است صفت زیبای غفور است. غفور یعنی بخشنده. وقتی نمی شود خدا را شناخت؟ چگونه می شود غفوریت خدا را شناخت ؟
ما خدا را نشناخته ایم . نمی توانیم آنگونه که هست او را بشناسیم.
تاحدودی این ناشناختگی طبیعی است .چون خدا را نمی شود شناخت، خدا برای شناخت خود آیاتی را در خلقت آفریده است تا بواسطه آنها شناخته شود!
مثال ناقصی است و بقول قائل: "خاک بر فرق من و تمثیل من!"
قطره ای را در دل اقیانوس در نظر بگیرید. کدام قطره می تواند پهنای اقیانوس بیکرانی را در یابد؟
به دلیل همین ناتوانی درشناخت حضرت حق است که الله اکبر می گوییم.
الله اکبر،یعنی اساسا نمی شود خدا را آنگونه که هست، شناخت، تا بشود او را توصیف کرد!
بر خلاف قول رایج ما ایرانی ها الله اکبر بمعنای "خدا بزرگ است" نیست!
آساسا در عالم چیزی بزرگ نیست که خدا از او بزرگتر باشد! اینگونه ترجمه به گمان من، معنایی شرک آمیز دارد.
سالها خواندیم و شنیدیم و گفتیم و گفتند که یکی بود و یکی نبود! یکی نبود نه بمعنای این است که کسی جزخدا نبود ! نه.! یکی نبود ،یعنی اینکه، خدا یکی بود، اما نه آن یکی که بعد از آن عدد دو هست! یکی نبود، یعنی آن یکی که بعد از آن هرگز دویی! در کار نبوده است!
با این همه در روایات و آیات تا حدودی دامنه این ناشناختگی برچیده شده است.
یکی ازاین ناشناختگی ها مساله مغفرت الهی و بخشیدن بندگان حق است.
بنده گناهی می کند و ازخدا طلب آمرزش می نماید.ما گمان می کنیم همانگونه که کسی از کسی برای رفع عطش خود آبی طلب می کند و به اندازه نیاز خود آب می نوشد و سیراب می شود ،خدا هم به اندازه مقدار گناهی که بنده کرده است، بر او بارش غفران دارد. اما اینگونه نیست .
خداوند با تمام مغفرت خود یکجا به سوی بنده گنه کارخود روی می آورد و او را می آمرزد.
باز مثال ناقصی بزنم!
بر سر کسی که گرد و غبار نشسته است، می توان با یک سطل آب غبار را برداشت. خداوند باری تعالی برای برطرف کردن غبار گناه ازسر بنده خود، آب تمام اقیانوس ها را بر سر او می ریزد!
اصلا خدا بندگان خود را برای این خلق کرده است تا آنها را بیامرزد.
درجایی دیدم وقتی حساب و کتاب روز قیامت برپا و به حساب خلایق رسیدگی می شود عده ای در صحرای محشر بی تکلیف می مانند که اگرچه گناهی ندارند اما اعمال نیکی هم در پرونده خود ندارند که با آنها راهی بهشت شوند . سرهایشان را از خجلت رو به پایین می اندازند وامید به رحمت ومغفرت الهی دارند. در این لحظه از طرف حضرت حق خطابی به آنان می رسد که معنایش این است:
چه کنم با مشتی خاک! اگر او را نیامرزم!
آنها را هم به بهشت می برند و پس از آن بساط قیامت را هم برمی چینند!
همین مفهوم دعا را بنگرید .ما دعا می کنیم تا چه بشود؟ از ما خواسته شده است با دعا به خدا نیازمان را بگوییم. بسیار خوب! مگر خدا نمی داند که نیاز و خواسته ما چیست؟ گفتن مطلبی به کسی که آن مطلب را می داند چه معنایی دارد؟!
از ما خواسته شده است دعا کنیم تا لااقل سهمی در برآورده شدن نیازمان داشته باشیم.
بزرگی می گفت وقتی به محضر امامی مشرف می شوید خیلی پرچانگی نکنید! بگذارید او که از تمام عوالم روح و نیاز شما باخبر است دفتر وجود شما را ورق بزند!
این بزرگ می گفت اینکه به ما گفته شده است درچنین جاهایی دعا کنیم برای آن است که از بیکاری و بی حرفی درحرم ائمه چرت نزنیم و خوابمان نبرد و الا امام که همه چیز ما را می داند!
ماه رمضان و شب قدر و ثواب وعبادت و استغفار و دعا بهانه ای برای آمرزش الهی است!

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

[ شنبه 22 تیر 1392 ] [ 03:11 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

   ذره-ای از زَر وُ زور وُ تَــزویر ... 

 

 

http://www.siasatrooz.ir/images/docs/000079/n00079990-b.jpg

    

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ جمعه 21 تیر 1392 ] [ 03:43 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

  این دودها تا کی باید به چشم مَردم برود؟! ... 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
توزیع بنزین ایرانی از همان ابتدا با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بود. آلودگی بیش از حد بنزین‌ها، مغایرت با خودروهای تولید داخل و فرسوده کردن سیستم سوخت خودروها، آلوده شدن بیش از اندازه هوا از زمانی که بنزین‌های تولید داخل به جایگاه‌های بنزین راه پیدا کرد و افزایش مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا از جمله اتهاماتی است که به بنزین‌های ایرانی وارد شده و تاکنون نیز هیچ توجیه قابل قبولی برای رد این اتهامات ارائه نشده است.
طی سال‌های گذشته که آلودگی هوای شهرهای بزرگ و تهران به مرز بحران نزدیک شد، انگشت اتهام به سوی بنزین‌های تولید داخل که گفته می‌شد دارای مقدار زیادی آلودگی است نشانه رفت،‌ سال 89 و بعد از آلودگی‌های شدید تهران و کلانشهرها این موضوع جدیتی بیشتری یافت.
روز 16 آذر همان سال‌ محسن نریمان، نایب رئیس فراکسیون عمران با اشاره به این نکته که آلودگی هوای تهران روال غیر عادی دارد،‌ گفت: «تولید بنزین غیراستاندارد از یک طرف و از طرف دیگر بها ندادن به طرح‌هایی که برای توسعه مترو در نظر گرفته شده است موجب تشدید آلودگی هوا شده است. به گفته وی بنزین‌های غیر استانداردی که در تهران استفاده می شود موجب افزایش آلودگی هوا شده است.»
بنزین‌هایی که سلامت را نشانه رفته‌اند.
موضوع بنزین‌هایی که آلودگی تولید می‌کنند به همین جا ختم نشد، وعده تولید بنزین یورو4 از وعده‌هایی بود که امسال محقق شد اما همچنان بر آلوده بودن آنها تاکید می‌شود ...

   متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

تحولات چندروزه اخیر مصر از نظر تاثیر و تبعات بلندمدتی که بر آن کشور و بر کل جهان عرب و جهان اسلام داشته است، اگر از انقلاب اول مصری‌ها که موجب سرنگونی حسنی‌مبارک شد، جدی‌تر نباشد، یقینا کم‌اهمیت‌تر هم نیست. انقلاب اول علیه حاکمیت سی‌وچندساله نظام استبدادی مبارک و تک‌حزبی حاکم بر این کشور بود. بسیاری از صاحبنظران از خیزش مصری‌ها به‌عنوان «بهار عربی» یاد کردند. برخی تحلیلگران عربی و غربی هم تحولات مصر را همجنس اسلامگرایی ایرانی دانستند اما هر قدر که انقلاب مصر جلوتر آمد، از تعداد منتقدان به این رویکرد کاسته و برعکس بر دامنه باورمندان به دموکراسی‌خواهی تحولات افزوده شد. رمز فهم بحران جاری مصر هم در همین نکته کلیدی نهفته است. رییس دولت بعد از انقلاب مصر، نه‌تنها از حمایت اکثریتی نیرومند برخوردار نشد، بلکه از نظر ریاضی، دولت مرسی، در این اواخر، نمایندگی حدود یک‌سوم از رای‌دهندگان مصری را بیشتر نداشت. بیش از دوسوم مصری‌ها، احساس می‌کردند و می‌کنند که در دولت جدید برآمده از انقلاب، جایی و جایگاهی ندارند. پرسش مهم آن است که این دوسوم که امروز مجددا در میدان التحریر مصمم و قاطع جمع شده‌اند و به چیزی کمتر از استعفای محمد مرسی رضایت نمی‌دهند، چه کسانی هستند؟ ...

   روزنامه شرق
 

   متن کامل 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ چهارشنبه 19 تیر 1392 ] [ 08:17 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

          

   چه كسی می گوید كه گرانی شده است؟   

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 چه کسی می گوید که گرانی شده است؟
دوره ارزانی است

دل ریودن ارزان
دل شکستن ارزان

دوستی ارزان است
دشمنی ها ارزان 

چه شرافت ارزان
تن عریان ارزان

آبرو قیمت یک تکه نان
و دروغ از همه چبز ارزان تر

قیمت عشق چقدر کم شده است
کمتر از آب روان

و چه تخفیف بزرگی خورده
قیمت هر انسان! 


لینک منبع: سرزمین من
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ چهارشنبه 19 تیر 1392 ] [ 06:30 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  


  بسم الله الرحمن الرحیم
 

  مانع‌تراشی در معرفی دولت و کابینه جدید ...

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

چند تن از نمایندگان مجلس، دست به کار اقدامی شده‌اند که بی‌تعارف، بوی مانع‌تراشی در راه معرفی دولت و تشکیل کابینه جدید، از آن استشمام می‌شود، طرح مذکور که در پوشش لزوم تخصص و تجربه‌گرایی در بالاترین سطوح دستگاه اجرایی ارائه شده، هر چند از ظاهری معقول و با وجاهت برخوردار است ولی از عقبه‌ای کاملاً جناحی و اهدافی در جهت سنگ اندازی در گام‌های اولیه تشکیل دولت جدید بهره می‌برد.

 متن کامل 

 


حذف منتقدین با شعار فتنه‌گر، ضد ولایت

  و ضد انقلاب در چهار سال اخیر ... 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

  حذف منتقدین با شعار فتنه‌گر، ضد ولایت و ضد انقلاب در چهار سال اخیر به غرور و یکه‌تازی اصولگرایان و پرغلط شدن کارنامه دولت انجامید. از گذشته عبرت بگیریم و ورود منتقدین به قوه مجریه را خوش‌آمد بگوییم و حرمت ایشان را پاس داریم، کینه توزی صحنه سیاسی آرام و منطقی فعلی را به صحنه جنگ خیابانی سوق می‌دهد.

  متن کامل 


 

   «شیشه» همچنان در صدر رکورد اعتیاد ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 


سازمان بهزیستی مرکزی دارد که بیشتر فعالیتهای آن بر پیشگیری از اعتیاد متمرکز است. مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی گفت:بررسی تماسهای سه ماهه اخیر با خط ملی اعتیاد نشان می دهد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل امسال بیشترین تماس های برقرار شده با خط ملی اعتیاد در مورد هروئین بوده است اما شیشه همچنان رکوردار است

  متن کامل 
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ سه شنبه 18 تیر 1392 ] [ 08:21 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
  عبرت نیوز: در واکنش به برکناری رئیس جمهوری مصر توسط نظامیان آن کشور، دولت‌های غربی خواستار استقرار سریع دموکراسی در مصر شده‌اند، سوریه این واقعه را نشانه شکست اسلام سیاسی دانسته و جالب اینکه علاء الدین بروجردی سهل انگاری اخوان المسلمین در پاکسازی تشکیلات حکومتی را عامل این واقعه توصیف کرده است.
در پی اقدام ارتش مصر در سرنگونی محمد مرسی، رئیس جمهوری اسلامگرای مصر، مقامات کشورها و سازمان‌های مختلف جهان در قبال این تحول موضعگیری و نسبت به تبعات آن اظهار نظر کرده‌اند.
باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، از "تصمیم نیروهای مسلح در برکناری پرزیدنت مرسی و تعلیق قانون اساسی" ابراز نگرانی عمیق کرده و گفته است: "از نظامیان مصر می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر و به شکلی مسئولانه‌، از طریق فرآیندی فراگیر و شفاف، اختیارات سیاسی را به یک دولت غیرنظامی منتخب مردم واگذار و از هر اقدامی در بازداشت خودسرانه پرزیدنت مرسی و هواداران او جدا خودداری کنند."
آقای اوباما گفته است که "به وزارتخانه‌ها و ادارات مربوطه دولتی دستور داده‌ام تا با توجه به قوانین ایالات متحده، آثار و تبعات این تحولات بر کمک‌های آمریکا به دولت مصر را مورد بازنگری قرار دهند."
رئیس جمهوری آمریکا در عین حال گفته است که "باید صدای همه کسانی که به شکلی مسالمت‌آمیز به اعتراض مبادرت کرده‌اند شنیده شود از جمله کسانی که از تحولات اخیر حمایت کرده و کسانی که حامی پرزیدنت مرسی بوده‌اند."
فرمانده نیروهای مسلح مصر در حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی برکناری مرسی را اعلام کرد
ایالات متحده از جمله کمک کنندگان مالی اصلی به مصر است در حالیکه معمولا از اعطای کمک به دولت‌هایی که با کودتا به قدرت می‌رسند خودداری می‌کند.
در جریان تحولاتی که با تظاهرات وسیع ضد دولتی در روز یکشنبه در قاهره آغاز شد، گزارش‌هایی از تماس تلفنی باراک اوباما با محمد مرسی و همچنین ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد ارتش آمریکا، با ژنرال عبدالفتاح السیسی، فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع مصر، انتشار یافت و گفته شد که مقامات آمریکایی توصیه کرده‌اند که رهبران مصر از طریق مصالحه به بحران سیاسی کشورشان پایان دهند.
شامگاه گذشته هم گزارش شد که آقای اوباما در جلسه ویژه شورای امنیت ملی برای بررسی اوضاع مصر شرکت کرده است.
بریتانیا
در بریتانیا، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه، شرایط کنونی مصر را "خطرناک" توصیف کرد و از همه طرف‌ها خواست تا خویشتنداری نشان دهند و از دست زدن به خشونت خودداری ورزند.
اوباما دستور بازنگری کمک‌های اعطای به مصر را داده است
آقای هیگ گفته است که دولت بریتانیا "از دخالت نظامی به عنوان روشی برای حل اختلاف در یک نظام دموکراتیک حمایت نمی‌کند" و با اشاره به سقوط حکومت حسنی مبارک در فوریه سال ٢٠١١، افزوده است که مردم مصر با تحمل دشواری‌های فراوان، توانستند امکان حرکت به سوی آینده‌ای دموکراتیک را کسب کنند.
ویلیام هیگ گفته است که دولت بریتانیا به انتقال دموکراتیک قدرت در مصر چشم دوخته و از همه طرف های درگیر انتظار دارد از خود درایت و دوراندیشی لازم را برای استقرار مجدد دموکراسی نشان دهند.
وزیر خارجه بریتانیا گفته است که لازم است تمامی جریان های سیاسی مصر به "خواست مبرم مردم مصر برای پیشرفت سریعتر اقتصادی و سیاسی کشورشان واکنش مناسب نشان دهند."
وی افزوده است که "از نظر ما، چنین اقدامی مستلزم وجود یک فرآیند سیاسی فراگیر با مشارکت تمامی گروه‌ها بر مبنایی مساوی و با هدف برگزاری انتخابات منصفانه با مشارکت همه احزاب و تشکل‌ها و استقرار دولتی غیرنظامی است."
ملک عبدالله، پادشاه سعودی، با ارسال پیامی برای عدلی محمود منصور، رئیس جمهوری موقت مصر، آغاز ریاست جمهوری اور ا تبریک گفته است.
اسد: شکست اسلام سیاسی
ملک عبدالله همچنین از درایت و میانه‌روی کسانی ستایش کرده که به گفته او "از حقوق همه طرف‌های ذینفع در فرآیند سیاسی حراست به عمل آوردند." ظاهرا اشاره پادشاه عربستان به شخصیت‌های دینی و سیاسی است که از اقدام ارتش علیه محمد مرسی حمایت به عمل آوردند.
عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات عربی متحده هم، ابراز اطمینان کرده است که "ملت بزرگ مصر خواهد توانست از این لحظات دشوار به سلامت عبور کند."
وزیر خارجه امارات نقش نظامیان مصری را ستوده و گفته است: "ارتش بزرگ مصر توانست بار دیگر ثابت کند که دژی محکم و محافظ و سپری نیرومند است که تصمین خواهد کرد که دولت مصر همچنان براساس نهادهای قانونی اداره خواهد شد."
در مقابل،
بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه که با شورش گسترده مسلحانه در داخل مواجه است، گفته است: "آنچه که در مصر روی می‌دهد، حاکی از شکست اسلام سیاسی در جهان و سرنوشت محتوم تمام کسانی است که از دین برای اهداف سیاسی و جناحی بهره برداری می‌کنند."
جنبش اسلامگرای حماس از موضعگیری نسبت به تحولات مصر خودداری ورزیده است. یحیی موسی، نماینده پارلمان فلسطینی و از اعضای حماس، گفته است که این جنبش در امور داخلی مصر دخالتی نمی کند و درباره "تصمیم ارتش مصر برای منزوی کردن پرزیدنت مرسی هم اظهار نظر نخواهد کرد."
اتحادیه اروپا، روسیه و چین
کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در اظهار نظر پیرامون تحولات اخیر مصر، خواستار بازگشت هر چه سریع‌تر حکومت دموکراتیک به مصر همراه با"برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه ریاست جمهوری و پارلمانی و تصویب قانون اساسی با مشارکت فراگیر همه احزاب و گروه‌ها" شده است.
ملک عبدالله: دست نفرات نیروهای مسلح مصر را به گرمی می‌فشاریم
خانم اشتون ابراز امیدواری کرده که دولتی که بر سر کار آمده شامل تمامی نیروهای سیاسی مصر باشد. وی بر رعایت حقوق و آزادی‌های اساسی و حکومت قانون تحت یک نظام سیاسی پاسخگو تاکید نهاده است.
این مقام اتحادیه اروپا افزوده است: "من به شدت هر گونه اقدام خشونت آمیز را محکوم کرده و مراتب همدردی خود را به خانواده‌های قربانیان حوادث اخیر مصر ابراز می‌دارم و از نیروهای امنیتی می‌خواهم با تمام قوا از جان و امنیت شهروندان مصر حفاظت به عمل آورند."
هنوز دولت روسیه رسما نسبت به تحولات مصر واکنشی نشان نداده اما یکی از نمایندگان پارلمان آن کشور، این تحولات را نشانه نامناسب بودن دموکراسی برای ملل غیرغربی قلمداد کرده است.
به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، الکسی پوسکوف، رئیس کمیسیون امور خارجه پارلمان روسیه و از سیاستمداران نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، گفته است که "حوادث مصر نشان می‌دهد که راهی سریع و مسالمت آمیز برای گذار از استبداد به دموکراسی وجود ندارد."
این نماینده پارلمان روسیه افزوده است: "دموکراسی درمان همه دردها نیست به خصوص در کشورهایی که بخشی از جهان غرب نیستند."
کشورهای غربی برخی شیوه‌های دولت ولادیمیر پوتین را با معیارهای مورد قبول در نظام های دموکراتیک منطبق ندانسته‌اند به خصوص اینکه انتخاب آقای پوتین به ریاست جمهوری نیز با اتهام تقلب دولتی و واکنش تند نهادهای امنیتی علیه تجمع معترضان همراه بود.
در چین، سخنگوی وزارت خارجه از اظهار نظر در مورد حوادث مصر خودداری ورزیده و گفته است که باید خواست مردم مصر محترم شمرده شود. آغاز حرکت اعتراضی موسوم به بهار عربی در دو سال پیش باعث نگرانی حکومت کمونیستی چین شد. با وجود پیشرفت سریع اقتصادی، چین همچنان دارای یک نظام حکومتی غیر دموکراتیک است.
سازمان ملل
در پی انتشار خبر تحولات به رهبری ارتش مصر در برکناری محمد مرسی، سخنگوی بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، گفت که وی "درخواست خود برای آرامش، اجتناب از خشونت و خویشتنداری را مورد تاکید مجدد قرار می‌دهد."
آقای بان تاکید ورزیده که "اتخاذ سیاستی فراگیر برای واکنش مناسب به نگرانی همه مردم مصر ضروری است و رعایت حقوق اساسی شهروندان، از جمله آزادی بیان و اجتماع اهمیت حیاتی دارد."
وی گفته است که اگرچه"مردم مصر در جریان اعتراضات خود، سرخوردگی عمیق و نگرانی‌های مشروع خود را به نمایش گذاشتند، اما دخالت نظامی در امور دولت نیز باعث نگرانی عمیق است."
دبیرکل سازمان ملل تاکید ورزیده که "لازم است که هر چه سریعتر حکومت غیرنظامی و متعهد به اصول دموکراتیک در مصر برقرار شود."
ایران و "عملکرد نادرست اخوانی ها"
بروحردی: این تحولات به ضرر اسلام گرایان و کسانی که تحول را در مصر رقم زده بودند تمام شد
در ایران، عباس عراقچی، سخنگوی وزارت خارجه، در مورد تحولات مصر گفته است که "جمهوری اسلامی ایران ضمن اهتمام به تحولات مصر و احترام به خاستگاه سیاسی مردم فهیم، متمدن و تاریخ ساز این کشور، بر ضرورت تحقق مطالبات مشروع آنان تاکید می‌کند و امیدوار است روند آینده تحولات در فضایی که منافع و مصالح مردم مصر را تامین کند ادامه یابد."
آقای عراقچی ابراز امیدواری کرده است که "با پیگیری دقیق روند دموکراتیک و حفظ دستاوردهای انقلاب به خواسته آحاد مردم، احزاب، گروه‌ها و جریانات موثر سیاسی کشور توجه و زمینه مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم و جامعه مدنی مصر فراهم شود."
در زمان ریاست جمهوری محمد مرسی، دولت ایران تمایل خود را به از سرگیری روابط سیاسی با مصر و همکاری نزدیک دو کشور ابراز داشت اما مقامات مصری واکنش مثبتی به این خواست ایران نشان ندادند. احتمالا دولت ایران، که با تلاش غرب جهت انزوای بیشتر خود مواجه است، مایل نیست باعث ناخرسندی دولت پس از محمد مرسی شود.
در عین حال، به گزارش خبرگزاری دانشجویان - ایسنا - علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تحولات اخیر مصر را "معلول عملکرد نادرست اخوانی‌ها [جنبش اسلامگرای اخوان المسلمین] دانسته است."
آقای بروجردی توضیح داده است اسلامگرایان پس از سرنگونی حسنی مبارک، می‌بایست تمامی نهادهای دولتی را پاکسازی می کردند و افزوده: "اولین اشتباه اخوانی‌ها این بود که فکر کردند با برکناری یک فرد و نگهداشتن همه بدنه امنیتی و اطلاعاتی و نظامی، این کار به سرانجام خواهد رسید اما در واقع، آنها مار در آستین پرورش می‌دادند."
وی شکست دولت تحت تسلط اسلامگرایان در حل مشکلات مردم و ادامه سیاست خارجی قبلی، از جمله خودداری از برقراری رابطه با ایران را نیز در سقوط محمد مرسی موثر دانسته است.
این نماینده مجلس از تحولات اخیر مصر با عنوان "کودتای نرم" نام برده و گفته است که با وجود اینکه آقای مرسی طرفداران زیادی دارد، اما "طیف عظیمی از جامعه در نقطه مقابل آقای مرسی قرار گرفتند" و در نتیجه، امید نمی‌رود که "مجددا ورق" به نفع طرفداران او بر گردد.
علاء الدین بروجردی با اشاره به پیام تبریک پادشاه عربستان به رئیس جمهوری موقت مصر، دولت سعودی را از حامیان تحولات اخیر مصر دانسته و گفته است که "این تحولات به ضرر اسلامگرایان و کسانی تمام شد که تحول را در مصر رقم زده بودند."

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ شنبه 15 تیر 1392 ] [ 05:51 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

          

  چرا اکثریتی از منتقدین فعلی ژنرالهای بی-کفایت

  تا کمتر از یکسال قبل یا ساکت بودند یا پشتیبان آنها؟! ...

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم
  کمال الدین پیرموذن ، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی : دولت قول داده بود تا دو و نیم میلیون فرصت شغلی ایجاد کند ولی نه تنها یک فرصت شغلی ایجاد نشد بلکه با سوء مدیریت و عدم بها دادن به اقتصاد مولد بسیاری از کارخانجات تعطیل و  http://s4.picofile.com/file/7831001391/MODYR3ATE_JENER8LH8YE_BYKEF8YAT_1.jpegبه مرز ورشکستگی رسیدند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از اینکه دولت به نام عدالت زهر بر کام حقیقت ریخت، ادامه داد: به مهرورزی بسیاری از دلسوزان نظام را آزردند و با آنها نامهربانی کردند و از رئیس دولت گرفته تا اطرافیانشان هر نماینده‌ای را که در مجلس هشتم، نهم و دهم زبان به انتقاد گشود مورد غضب قرار دادند.
پیرموذن با بیان اینکه
در حوزه مسائل عمرانی دولت در چند سال اخیر نسبتاً خوب عمل کرد، گفت:
ولی متاسفانه فاصله بین آنچه هست و آنچه قرار بود باشد بسیار عمیق و گسترده است.
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:
دولت در این هشت سال به جای تاکید بر آموزه های اسلامی که در آنها به جای دادن ماهی، ماهی گیری را به فرد نیازمند یاد می‌دهند، هر ماه یک ماهی کوچک در قالب یارانه به مردم اعطا کرد که ماحصل آن فقر، بیکاری و تورم شد و آثار زیان باری را در حوزه های اقتصاد و جامعه به وجود آورد.
 عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم، افزود: اگر اهتمام و تلاش مجلس نبود ذخیره ارزی کشور از بین می‌رفت و همچون سهم صنعت که تنها به طرح مسکن مهر رسید، ذخیره ارزی کشور نیز دچار وضعیتی نگران کننده شده بود.
وی ادامه داد:
بداخلاقی، بی ثباتی و تشویش روحی موجود در روزگار کنونی ناشی از تملق گویی و چاپلوسی و تمجیدهای بیهوده‌ای است که اطرافیان رئیس دولت در حق وی ملحوظ داشتند.
این نماینده مجلس نهم یادآور شد: به کار گرفتن مدیریت خسته و بسته و نه شایسته با به کار گیری سربازان و نه ژنرال ها در عرصه داخل از یک سو و از سوی دیگر اعمال تحریم از سوی استکبار جهانی باعث شد تا ایران و ایرانی در این چند سال درگیر مشکلات عدیده‌ای باشد.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با باین اینکه دولت به زمین و زمان بدهکار است، افزود:
دولت به بسیاری از پیمانکاران، کارمندان، بازنشستگان و بانک ها بدهکار است و میزان قابل توجه‌ای نیز بدهی خارجی دارد.
ویژه‌خواری ((( رانت ))) در دولت نهم و دهم پررنگ بود
وی با انتقاد از پررنگ بودن ویژه خواری در دولت نهم و دهم، ادامه داد: مسئولان یک شب تعرفه واردات خودرو را بر‌می‌داتشند و اطرافیانشان تا آنجا که برایشان مقدور بود خودرو لوکس و گران قیمت وارد می‌کردند و بعد از اتمام خرید آنها دوباره تعرفه‌ها را اعمال می‌کردند.
پیرموذن تصریح کرد:
دولت می‌توانست با ۳۰ میلیارد دلار واردات کشور را مدیریت کند اما به دلیل سوء مدیریت رقمی معادل با ۸۰ میلیارد دلار را برای واردات از خارج از جیب ملت هزینه کرد.
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد:
دیوانسالاری خشک و کم لطفی به مراجعان بسیار برای ملت ایران به طور عام و برای بیماران بیمارستان‌ها به طور خاص دردناک بود.
وی با انتقاد از سوء مدیریت تیم اقتصادی دولت، گفت: نتیجه عملکرد منفی این دولت، گران شدن دارو به خصوص داروی بیماران سرطانی شد که این بیماران و خانواده‌هایشان را درمانده کرده است.
پیرموذن با انتقاد از عملکرد منفی آموزش و پرورش و همچنین وزارت کشور، تصریح کرد: ماحصل این سوء مدیریت باعث شد تا در همین هفته ۷ دانش آموز معصوم و بی گناه به دلیل نبود نجات غریق در دریا غرق شوند.
این نماینده مجلس نهم، افزود: افراطی‌گری باعث شده تا با بسیاری از همسایگان کشور رابطه صمیمانه‌ای نداشته باشیم.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم با بیان اینکه در استان اردبیل به رغم تعهدات،
دولت بسیاری از مصوبات را اجرا نشده رها کرده است، سه پروژه عمده راه‌آهن، پتروشیمی و نفت مغان با سرعت لاکپشتی پیش می‌رود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:
رئیس دولت در صحبت‌های خود تنها نیمه پر لیوان را نشان می‌داد در صورتی که نیمه خالی را از افکار عمومی پنهان کرد.
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ پنجشنبه 13 تیر 1392 ] [ 08:49 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

گر در طلب لقمه نانی،
نانی /
گر در طلب گوهر كانی،
كانی /
این نكته رمز اگر بدانی،
دانی /
هر چیز كه اندر پی آنی،
آنی ...

مـــولانـــا


امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


ایران رمان