مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...

مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...
شک وَ اندیشیدن به باورهای خود ، ما را به ایمان وُ یقین می-رساند.
قالب وبلاگ

پایان تو پایان جهان نیست، مترسک ... 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 


 

 

 

 

 

   حاجت به اشارات وَ زبان نیست ، مترسک
پیداست که در جسم تو جان نیست ، مترسک

با باد به رقص آمده پیراهنت اما
در عمق وجودت هیجان نیست، مترسک

شب پای زمینی و زمین سفره ی خالی ست
این بی هنری، نام و نشان نیست، مترسک

تا صبح در این مزرعه تاراج ملخ بود
چشمان تو حتی نگران نیست، مترسک

پیش از تو و بعد از تو زمان سطر بلندی ست
پایان تو پایان جهان نیست، مترسک

این مزرعه آلوده ی کفتار وکلاغ است
بیدارشو از خواب ، زمان نیست، مترسک

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ چهارشنبه 30 اسفند 1391 ] [ 04:10 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

  گاوی باید باد هوا میخورد وُ شیر مـیـــداد!!! ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


 داشتم روزنامه اعتماد امروز دوشنبه را می خواندم که رسیدم به متن پیاده شده سخنان محمد شریعتمداری وزیر دولت اصلاحات و یکی از نامزدهای این دوره ریاست جمهوری.
دومطلب درمیان این سخنان بیشترازبقیه مطالب که بیشتردرنقد شیوه های مدیریتی؟! احمدی نژادی است توجه مرا بخود جلب نمود وآه از نهاد من برآورد که دراین هشت سال نحس، امور مردم و کشورایران به دست چه کسی سپرده شد.
افسوس که آبروی بخشی از نظام وحاکمیت دراین هشت سال برای این آدم، هزینه ای سنگین و بی فایده و بی برگشت شد.کاش لا اقل او قدر وقیمت این هزینه را می دانست. اما رفتارش نشان داد که نمی شناسد ومثل بنی صدرهمه چیز را نتیجه تلاش ومحبوبیت خویش می داند! وعجیب این است که عدم استقبالهای مردم از ایشان وکابینه شان در سفرهای استانی هم نتوانسته است او را بخود آورد .
گمان می کنم این دونکته فتح بابی برای کسانی باشد که پس از رفتن احمدی نژاد روشها وگفتارهای عجیب وغریبش را به صورت مجموعه ای چند جلدی گردآوری می کنند.
به این دو نمونه از قول جناب محمد شریعتمداری توجه فرمایید:
نمونه اول:
- من دریک جلسه مشترک میان دولت خودمان –خاتمی- با دولت نهم مشاهده کردم آقای طهماسبی- وزیر صنایع دولت نهم- درآن جلسه در باره صندوق مهرامام رضا(ع )صحبت کرد.وی گفت :
" این شرکتهایی که زیرمجموعه وزارت صنایع هستند،همانند گاو شیرده عمل می کنند. شیرشان را بگیریم اشکال ندارد. یک کم بیشتربدوشیم اشکال ندارد.اما یونجه ای را که جلوی آنها ریخته ایم باید بخورند تا بعد بتوانند شیربدهند. حالا شما می خواهید این یونجه را بردارید. دراین صورت که نمی توانند شیربدهند و گفت: من 2500 میلییارد- یا عددی مشابه این را- نمی توانم به این صندوق بدهم .این سرمایه شرکتها محسوب میشود ومن بعنوان وزیر صنایع مخالف هستم".
من معتقد بودم آقای طهماسبی خوب حرفی زد وما بهره بردیم اما آقای احمدی نژاد گفت:آقای طهماسبی ظاهرا شما در ریل ما نیستید!مثل اینکه نمی خواهید به ریل مابرگردید! اگراین مسیر را ادامه دهید همکاری ما با شما مقدورنیست.بعد درهمان جلسه دستور داد: بنویسید با رای مخالف طهماسبی وزیر صنایع تصویب شد!
آقای سعیدی کیا که دراین جلسه در کنار من نشسته بود به من گفت: محمد!چرا رای نگرفت؟!بدون رای گیری تصویب شد؟! گفتم: شما وزیراوهستید نه من ! شماباید بهتر بدانید!!
نمونه دوم:
روزی کوفی عنان رییس سازمان ملل به نماینده سابق ما در سازمان ملل گفته بود:صهیونیست ها ولابی قدرتمند آنها سالها تلاش داشتند در سازمان ملل روزی را به ثبت برسانند تحت عنوان هولوکاست همانند روز جهانی گفتگوی تمدنها. اما ما – سازمان ملل- در برابراین اقدام ایستادیم وتا قبل از اینکه رییس جمهورشما- احمدی نژاد- این موضوع را مطرح نکرده بود، این روز نامگذاری نشده بود اما پس از اینکه احمدی نژاد این مساله رامطرح کرد، فشار صهیونیستها باعث شد روزی بنام هولوکاست نامیده شود!
ازعجائب دوران ما این است :
مردی که برای ملت ایران پس از سالها بهار در دورا ن سازندگی واصلاحات، زمستانی سرد ونومید کننده رقم زد،قدرت خرید مردم ما را به کمتراز نصف رساند، و درعرصه سیاست خارجی ما را دردنیا منزوی کرد و با مبارزه شعاری او با هولوکاست ، صهیونسم رمق گرفت، شعارزنده باد بهار وسلام بر بهارمی دهد! وغافل ازآن است که ملت ایران دراین فضای یخزده موهبتی احمدی نژاد هرگزاین بهارادعایی را باورنخواهد کرد!

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ سه شنبه 29 اسفند 1391 ] [ 08:51 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 بـهـشـت تـو، بـهـشـت ِ مـــن نـیـسـت! ... 

 (((بهشت وُ دوزخ)))

مردی با اسب و سگش در جاده‌ای همینطور داشتند می‌رفتند که به محض رسیدن به درخت کهنسالی ، آسمان رَعد وُ برقی زد وَ "صاعقه"-اش به هر سه آنها برخورد کرد وَ جانشان را گرفت.
  مرد مسافر آنقدر غرق عوالم خودش بود که متوجه این قضیه نشد وَ با دو جانور همراهش همینطور پیش میرفتند ؛ انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است. میگویند که گاهی مدت‌ها طول می‌كشد تا مرده‌ها به وضعیت تازه-شان پی ببرند.
 راه ِ درازی بود با شیبی رو به بالا وَ هوائی گرم ... عرق می‌ریختند و به شدت تشنه شده بودند. در پیچ جاده-ای ، به دروازه-ی بزرگ وَ مَرمرینی رسیدند که به میدانی با سنگفرش طلا باز می‌شد و در وسط آن چشمه‌ای بود كه آب زلالی از آن جاری بود. مسافر از مَرد ردوازه-بان پرسید : « سلام ... اینجا کجاست که اینقدر قشنگ است »؟  جواب شنید که : « علیکم السلام ... اینجا بهشت است »!  مسافر با تعجب گفت : « عجب بهشتی! ... چه آب ِ خوب وُ گوارائی ... من وُ این حیوانها حسابی تشنه-ایم ». پاسخ شنید : « ورود حیوانات به اینجا ممنوع-ست! ولی خودت برو وَ تا می-توانی آب بخور » ...
مرد مسافر با اینکه خیلی نا-امید شده بود ، ولی حاضر نشد که خودش را سیراب کند وَ نسبت به تشنگی آن دو حیوان بی-تفاوت باشد ؛ ناچار ، تشنه وُ خسته به راهش ادامه داد ؛ بعد به مزرعه‌ای رسیدند.

  مزرعه جاده-ی خاکی باریکی داشت با درختانی انبوه در دو طرفش ...  مَرد مسافر به کسی که در زیر درختی دراز کشیده بود گفت : « سلام ... من وَ این دو حیوان تشنه وُ خسته-ایم. اینجا آب خوردنی برای همه ما ، پیدا میشود »؟ آن مرد بعد از جواب سلام به جایی اشاره کرد که چشمه-ای بود وَ گفت که بروند آنجا وَ خود را سیراب کنند. مرد ، اسب وَ سگ به كنار چشمه رفتند و تشنگی‌شان را فرو نشاندند. مسافر از آن مرد تشكر كرد. او گفت: « هر وقت كه خواستید ، می‌توانید بیآئید اینجا » ... مَرد مسافر پرسید: « اسم اینجا چیست »؟ وقتیکه پاسخ شنید که اینجا بهشت است ، با تعجب گفت :  « بهشت؟ اما نگهبان دروازه مرمری هم گفت آنجا بهشت است »!؟ ... پاسخ شنید : « آنجا بهشت نیست، دوزخ است ». مسافر حیرت-زده گفت : « باید جلوی دیگران را بگیرید تا از نام اینجا سوء استفاده نكنند! این اطلاعات غلط باعث سردرگمی خیلی-ها می‌شود »! ... آن مرد پاسخ داد : « كاملأ برعكس ... در واقع ، لطف بزرگی به ما می‌كنند ؛ چون تمام کسانی كه حاضرند بهترین دوستانشان را ترك كنند، همانجا می‌-مانند »! ...

 برداشتی آزاد وَ کامل از یک اثر :  «پائولوکوئلیو»

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ دوشنبه 28 اسفند 1391 ] [ 09:06 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

"مردم با اشک و نذر و نیاز و توسل به خدا در سوم تیر یکی از هم‌قدهای خود را انتخاب کردند. کمک خدا در حادثه، مشهود است. یکی از دوستان نقل می‌کرد آن زمان سوار تاکسی شده بود و راننده تاکسی گفته بود من می‌خواهم به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهم؛ زیرا مادرم که چند سالی است مرده دیشب به خوابم آمده و گفته به احمدی‌نژاد رأی بده.» (9 /4 /1386")
این فرازی از خطبه های آیت الله احمد جنتی در سال 1386 درباره روی کار آمدن احمدی نژاد است.
فراز های دوم و سوم از آیت الله مصباح یزدی است:
دیشب‌ یكی‌ از دوستان‌ حاضر در جلسه‌ نقل‌ كرد؛ قبل‌ از برگزاری‌ مرحلۀ‌ اول‌ انتخابات‌ به‌ محضر یكی‌ از علمای‌ اهواز رسیدم‌. ایشان‌ گفت‌: نگران‌ نباشید، احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور می‌شود. ایشان‌ گفته‌ بود كه‌ شخصی‌ شب‌ بیست‌ و سوم‌ ماه‌ رمضان‌ در حال‌ أحیاء پیش‌ از نیمۀ‌ شب‌ به‌ خواب‌ می‌رود. در خواب‌ به‌ او ندا می‌شود كه‌ بلند شو برای‌ احمدی‌نژاد دعا كن‌، وجود مقدس‌ ولی‌عصر (عج‌) دارند برای‌ احمدی‌نژاد دعا می‌كنند. می‌گوید من‌ حتی‌ اسم‌ احمدی‌نژاد را نشنیده‌ بودم‌ و اصلاً او را نمی‌شناختم‌! خود ایشان‌ نیز در تاریخ‌ دهم دی‌ماه‌ قاطعانه‌ گفته‌ بود كه‌ من‌ رئیس‌‌جمهور خواهم‌ شد. كسانی‌ با او شوخی‌ می‌كردند كه‌ این‌ چه‌ حرفی‌ است‌ می‌زنی‌؟ چه‌ كسی‌ به‌ تو رأی‌ می‌دهد؟ چه‌ كسی‌ تو را می‌شناسد؟ گفته‌ است‌ این‌ قول‌ یادتان‌ باشد، امروز 10 /10 /83 است‌، من‌ رئیس‌‌جمهور خواهم‌ شد! حالا خواب‌ دیده‌ یا كسی‌ به‌ او گفته‌ است‌ من‌ نمی‌دانم‌!» (گفتمان مصباح، رضا صنعتی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص883)
فراز سوم مربوط به اولین‌ دیدار آقای مصباح با احمدی‌نژاد پس‌ از انتخابات‌ ریاست‌‌جمهوری وی است. به تعابیر دقت کنید:
«خدای‌ متعال‌ را شاكریم‌ كه‌ زمینۀ‌ انتخاب‌ چنین‌ شخصیتی‌ برای‌ این‌ دورۀ‌ خاص‌ از انقلاب‌ را فراهم‌ كرد و آیندگان‌ به‌ این‌ نتیجه‌ خواهند رسید كه‌ انتخاب‌، مشحون‌ به‌ كرامات‌ و معجزات‌ بود و از این‌ رو توفیق‌ شكر این‌ نعمت‌ را از خداوند خواستاریم‌. عنایات‌ حضرت‌ ولی‌عصر(عج‌) یار ملت‌ ایران‌ بود كه‌ به‌ چنین‌ موفقیتی‌ دست‌ یافت‌ و تلقی‌ ما این‌ است‌ كه‌ این‌ نفخۀ‌ الهی‌ كه‌ در این‌ زمان‌ در جامعۀ‌ ما دمیده‌ شده‌ و آثارش‌ در علاقۀ‌ بیشتر مردم‌ به‌ دین‌ و اندیشه‌های‌ اسلامی‌ ظهور یافته‌، مرتبه‌ای‌ از مراتب‌ چیزی‌ است‌ كه‌ در زمان‌ پیامبر اسلام(ص) تحقق‌ پیدا كرد و ان‌شاءالله مرتبۀ‌ كاملش‌ در زمان‌ ظهور حضرت‌ ولی‌عصر(عج‌) تحقق‌ خواهد یافت‌». (همان، ص881)
خدا وکیلی اگر شما به جای احمدی نژاد بودید و می دیدید رای آوردن شما به امدادهای غیبی و اشک و نذر و نیاز و توسل! ومشحون به کرامات و معجزات و به عنایات حضرت ولی عصر پپوند زده می شود و توسط فقیهی در خطبه های نماز جمعه و توسط فقیه دیگری اینجور از شما تعریف شود توهم برتان نمی داشت که جلوی عالم و آدم بایستید و خود را دولت امام زمان یا دولت متصل به ظهور بدانید؟
تردیدی ندارم که روحانیت در اتخاذ چنین مواضعی در تایید احمدی نژاد که الآن بطلانش بر همه آشکار شده و ان شاالله در ماههای آتی بیشتر آشکارتر خواهد شد اگر نگویم فریب و بازی خورد، باید بگویم به نوعی دچار نوعی ساده اندیشی عوامانه شد.
از همان ساده اندیشی که آیت الله خزعلی در سال 1376 و در جریان انتخابات ریاست جمهوری برای زدن رای مردم در اقبالشان به جناب آقای سید محمد خاتمی و اقبال آنان به جناب ناطق نوری دست به دامان طفل چند ساله حافظ قرآنی در قم بنام محمدحسین طباطبایی علم الهدی شد که هر کس نوار سخنرانی او را در این زمینه شنیده باشد که با چه آب و تابی از این بچه می خواهد با استخاره نظرش را در باره این دو نفر از قرآن در بیاورد !! از شدت تاثر بجای خنده گریه اش می گیرد .
تردیدی ندارم در دستگاه فکری و اندیشه ای احمدی نژاد روحانیت جایی نداشته و ندارد. ملاک در این ادعا عمل اوست نه صرف حرف زدن وشعار دادن. و عجیب این که بعضی آقایان هنوز این نکته را درک نکرده اند.
بهترین نمونه اش را می توان در دفاع تمام قد وی از مشایی دید که آنگونه که من شنیده ام وی دست رد به سینه کسانی زد که به ملاقات او می رفتند تا وی را از حمایت مشایی باز دارند.
تردیدی ندارم که احمدی نژاد به اصل ولایت فقیه و ولی فقیه هم اعتقاد چندانی ندارد که اگر داشت به اخطار اخیر رهبری مبنی بر اینکه هر کس اختلاف قوا را به سطح جامعه بکشد بعنوان خائن معرفی خواهدشد را جدی می گرفت و برای آن اهمیتی قائل می شد.
او برای نجات خود باید پرده توهمی را که خود و دیگران برای او بافته اند بدَرَد . باید بداند چه بخواهد و چه نخواهد شمارش معکوس رفتن او از صحنه سیاست ایران آغاز شده است و
دادن عیدانه به مردم و دو برابر کردن بارانه ها وجاهت از دست رفته او را باز نخواهد گرداند .
تاریخ ایران کمتر شاهد ساختن عباراتی طنز آمیز در باره دولتمردانی در این سطح و اندازه بوده است وی حتی رکورد طنز در باره هویدا را هم شکسته است. خدا نکند رندی به این فکر بیفتد که حرفهایی را که وی در این سالها گفته و جنبه طنز دارد یکجا جمع آوری ومنتشر نماید.
اخیرا درجایی خواندم وی در جلسۀ معارفۀ مشایی در تاریخ 3 /5 /1388 ضمن تحقیر حرف بزنها در باره مشایی! در باره خود گفته است:
"کسانی که در مورد آقای مشائی حرف می‌زنند، کوچک‌ مغزند و نمی‌فهمند... خداوند به من تفضّل كرده كه می‌توانم نیّات را بخوانم. این قدرت را خدا به من داده است. "
به احمدی نژاد توصیه می کنم به تجربه بنی صدر توجه کند. مخالفت با نهادهای قانونی و قانون وحاکمیت را دست کم نگیرد .او در جریان اصرار بر ابقای مشایی و خانه نشینی در اعتراض به توصیه رهبری در برکناری مشایی ، دید آنچه را که باورش نمی شد و شنید آنچه را که حتی احتمال شنیدنش را نمی داد.
خدا نکند وی با طرح بهانه هایی که کم در اختیار او نیست به فکر استعفای زود هنگام برای ساختن چهره قهرمانی از خود در ذهن توده های نا آگاه شهرهای کوچک و روستا یی بیفتد که کار او سخت تر خواهد شد .
امیدوارم وقتی هنوز چند ماه مانده به پایان دولت شومش ،پرونده تخلفاتش در شهرداری توسط یکی از اعضای شورای شهر تهران به رسانه ها کشیده شده است، حساب کار دستش آمده باشد.
از خداوند عاجزانه می خواهم بخاطر زحماتی که احمدی نژاد در این سالها کشیده که نمی شود به همه آنها با دید منفی و تخریبی نگریست به او ترحم فرماید و وی را متوجه عاقبت رفتاریهایی که در پیش گرفته که جز سقوط و بد نامی برای او نتیجه ای در برندارد، بنماید.
این روزها مدام سوال من از خودم این است کجای کار ما مشکل دارد؟ آیا ما می توانستیم احمدی نژاد را بعنوان یک فرصت نه تهدید کننده وآسیب زننده میراث امام و تضعیف کننده جایگاه رهبری و بدنام ساز وجهه حکومت در میان مردم داشته باشیم؟ می توانستیم و نکردیم؟ می توانستیم وخود اونگذاشت؟
سهم خود احمدی نژاد در این میانه چقدر است؟هرچه باشد کمتر از سهم کسانی است که وی را برای چنین جایگاهی شایسته معرفی کردند و روی کار آمدن او را موهبتی الهی دانستند.
این افراد الآن نباید در قبال اشتباهی که کرده اند زاویه خمول گزیده و راحت و آسوده باشند.
طلاب و دانشجویان آزاده و رسانه هایی که هنوز می توانند نفسی بکشند دراین میانه باید کاری بکنند تا این حضرات بدانند آنها بودند که احمد ی نژاد را این احمدی نژاد کردند بنابر این باید همانگونه که در آن روزها متاسفانه احساس تکلیف کردند ! و احمدی نژاد را بر سر کار آوردند دوباره احساس تکلیف کنند و او و مملکت را از این ورطه رهایی بخشند. البته اگر بتوانند!

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ یکشنبه 27 اسفند 1391 ] [ 08:36 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 برخی حامیان جریانات یا شهامت اعتراف ندارند ،

 یا شَرمشان میشود ... 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

  هاشمی: بعضی از شخصیت‌ها، اعم از روحانی و غیرروحانی، خام این جریان و تفکر شدند و آنچنان مورد حمایت قرار دادند که اکنون با وجود فهم اشتباهات گذشته، روی بازگشت و اعتراف به خطا و اشتباه را ندارند و خلاف میل قلبی و عقلی خود دست از حمایت از این بلیه برنمی‌دارند

هاشمی‌ رفسنجانی در دیدار نمایندگان ادوار مجلس، نگرانی‌ دلسوزان و نخبگان کشور را به حق خواند و به تشریح زمینه‌ ایجاد نگرانی‌ها پرداخت و گفت: شجاعت و شهامت اعتراف به اشتباه نعمت بزرگ خداوند است، برخی در توجیه خطا و اشتباه خود به جایی رسیده‌اندکه نعوذبالله جریان «معاذ» صدر اسلام را درباره خطاپذیری و اشتباه رسول گرامی اسلام مثال می‌آورند

 

 

اوباما به نتانیاهو: تا اکتبر علیه ایران حرف نزن ...  

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

اوباما می‌خواهد به اسرائیلی‌ها بگوید که اظهارات تهدیدآمیزشان علیه ایران بر روند مذاکرات تاثیر می‌گذارد در حالی که مادامی که مذاکرات جریان دارد نباید هر گونه اظهار نظری علیه ایران بر زبان برانند، آنچه فضای کنونی را پیچیده تر می کند، سیاست داخلی ایران است

روزنامه اسرائیلی: اوباما در جریان سفرش به خاورمیانه از مقام های اسرائیلی خواهد خواست که تا ماه اکتبر هیچ اظهار نظری علیه ایران بر زبان نرانند و اجازه دهند تا مذاکرات میان ایران با غرب پیش رود و در صورتی که در این تاریخ هیچ راه حلی برای بحران پرونده هسته ای ایران وجود نداشت، آن گاه خودش به طور جدی به فکر استفاده از گزینه نظامی خواهد بود

 

 

  مراجع : جلوی این فسادها را بگیرید ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی از مجلس و قوه‌‌قضاییه خواسته «جلوی این فسادها را بگیرند، گرانی بیداد می‌کند، آقایان جشن راه می‌اندازند » و آیت‌الله مکارم‌شیرازی نیز تاکید کرده «از آقایان دیگر خواهش می‌کنم در برابر منکرات سکوت نکنند

برگزاری جشن ملی استقبال از نوروز از سوی دولت واکنش شدید دو نفر از مراجع عظام را برانگیخت، جشن ملی استقبال از نوروز یکشنبه گذشته با حضور احمدی‌نژاد و تعداد زیادی از اعضای هیات دولت در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این مراسم که به‌مدت پنج‌ساعت طول کشید گزارش شده تعدادی از استانداران سراسر کشور و همچنین سفرای برخی از کشورهای خارجی در تهران و تعدادی از هنرمندان کشور نیز حضور داشتند

 

 

  وزیر سابق دولت: احمدی‌نژاد خیلی فرق کرده است ...  

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

مشایی نه استعداد و فکر خاصی دارد و نه صاحب تفکر است، فقط احمدی‌نژاد دوستش دارد و امکانات و موقعیت زیادی را در اختیارش گذاشته است، او بیشتر از هر کس دیگری شبیه احمدی‌نژاد است،

«پرویز کاظمی» که به عنوان وزیر تعاون در دولت نهم فعال بود و در مهر سال ۸۵ به عنوان اولین اخراجی از کابینه خارج شد، می‌گوید: آقای احمدی‌نژاد برخی کارهایی را انجام دادند که از نظر عده‌ای شجاعت بود اما نتیجه و شرایطی که به وجود آمده است، مشخص کرد که بعضی از تصمیم‌ها، تصمیم‌هایی بود که منطق در اغلب آنها جایی نداشت و به همین دلیل ضررهای زیادی را متوجه جامعه کرد

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ یکشنبه 27 اسفند 1391 ] [ 03:45 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

   ســَـگ وَ  گــــرگ ...  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 سگها و گرگها


هوا سرد است و برف آهسته بارد / ز ابری ساکت و خاکستری رنگ

زمین را بارش مثقال ، مثقال / فرستد پوشش فرسنگ ، فرسنگ

سرود کلبه-ی بی روزن شب / سرود برف و باران است امشب

ولی از زوزه های باد پیداست / که شب مهمان توفان است امشب

دوان بر پرده های برفها ، باد / روان بر بالهای باد ، باران

درون کلبه-ی بی روزن شب / شب توفانی سرد زمستان

آواز سگها

زمین سرد است و برف آلوده و تر / هواتاریک و توفان خشمناک است

کشد - مانند گرگان - باد ، زوزه / ولی ما نیکبختان را چه باک است؟

کنار مطبخ ارباب ، آنجا / بر آن خاک اره های نرم خفتن

چه لذت بخش و مطبوع است ، و آنگاه / عزیزم گفتم و جانم شنفتن

وز آن ته مانده های سفره خوردن / و گر آن هم نباشد استخوانی

چه عمر راحتی دنیای خوبی / چه ارباب عزیز و مهربانی

 

 

 

 

  

 

ولی شلاق ! این دیگر بلایی ست / بلی ، اما تحمل کرد باید

درست است اینکه الحق دردناک است / ولی ارباب آخر رحمش آید

گذارد چون فروکش کرد خشمش / که سر بر کفش و بر پایش گذاریم

شمارد زخمهایمان را و ما این / محبت را غنیمت می شماریم

2

 خروشد باد و بارد همچنان برف  /  ز سقف کلبه ی بی روزن شب

شب توفانی سرد زمستان / زمستان سیاه مرگ مرکب

آواز گرگها

 زمین سرد است و برف آلوده و تر  /  هوا تاریک و توفان خشمگین است

کشد - مانند سگها - باد ، زوزه / زمین و آسمان با ما به کین است

 شب و کولاک رعب انگیز و وحشی / شب و صحرای وحشتناک و سرما

 بلای نیستی ، سرمای پر سوز  / حکومت می کند بر دشت و بر ما

 نه ما را گوشه ی گرم کنامی / شکاف کوهساری سر پناهی

 نه حتی جنگلی کوچک ، که بتوان  / در آن آسود بی تشویش گاهی

 دو دشمن در کمین ماست ، دایم  / دو دشمن می دهد ما را شکنجه

 برون : سرما درون : این آتش جوع / که بر ارکان ما افکنده پنجه

 دو ... اینک ... سومین دشمن ... که ناگاه / برون جست از کمین و حمله ور گشت

 سلاح آتشین ... بی رحم ... بی رحم  / نه پای رفتن و نی جای برگشت

 بنوش ای برف ! گلگون شو ، برافروز  / که این خون ، خون ما بی خانمانهاست

 که این خون ، خون گرگان گرسنه ست  /  که این خون ، خون فرزندان صحراست

 درین سرما ، گرسنه ، زخم خورده ، / دویم آسیمه سر بر برف چون باد

 ولیکن عزت آزادگی را / نگهبانیم ، آزادیم ، آزاد

 « اخـوان ثـالث »  

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

[ شنبه 26 اسفند 1391 ] [ 05:34 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

  

 

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 بی‌قانونی این روز‌ها در کشور، تقریباً به نُرمی روزمره تبدیل شده است و ارگان‌ها و نهادهای اصلی درگیر انواع و اقسام بی‌قانونی هستند. این حکم به این دلیل با صراحت بیان می‌شود که بی‌قانونی تنها بر خلاف قانون رفتار کردن نیست. گاه‌ حتی قانونی عمل کردن یک نهاد برابر با بی‌قانونی است؛ اما چگونه؟
به گزارش «تابناک»، تصور بر آن است که ‌بی‌قانونی، یعنی کسی یا نهادی در جایی رفتاری انجام داده که بر خلاف قانون بوده است. البته این معنای جامع و فراگیر از بی‌قانونی است ولی بی‌قانونی گاهی در جایی بروز می‌کند که دقیقاً فرد یا نهادی برابر ‌با قانون عمل می‌کند!
شاید در ابتدا این گزاره کمی عجیب و غیر منطقی به نظر برسد:
مگر می‌شود عمل به قانون برابر با بی‌قانونی و خلاف قانون باشد؟! امروزه در کشور این شگفت رخ داده است و عملاً با اقدام به قانون شاهد بی‌قانونی هستیم.
بگذارید به اصل مطلب بپردازیم. موضوع بر سر هدفمندی یارانه‌هاست که البته این روز‌ها آنقدر از این قانون انتقاد شده ‌که دیگر حوصله همگان سر رفته؛
اما جالب اینجاست که هیچ‌گاه کسی به این امر توجهی ندارد که منتقدین بزرگ اجرای اشتباه این قانون یعنی نمایندگان مجلس خود بانی بی‌قانونی دولت بوده‌اند! یعنی کسانی که این روز‌ها علم انتقاد علیه دولت را برداشته و از بی‌قانونی دولت در اجرای هدفمندی یارانه‌ها سخن می‌گویند، خود مبنای بی‌قانونی را رقم زده و اساساً خود آغازگر بی‌قانونی بوده‌اند!
خوب است نگاهی به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بیندازیم. قانونی که بسیاری آن را مسبب مشکلات عدیده اقتصادی این روزهای کشور می‌دانند. این قانون که در عمل تبدیل به شیطان پلید اقتصادی شده، اتفاقاً در متن و آن گونه که ‌روی کاغذ آمده، قانونی بسیار شفاف و در خور توجه است و بی‌گمان‌ می‌توان گفت، اگر این قانون به‌‌ همان شکل که تحریر شده اجرا می‌شد، شکوفایی اقتصادی نتیجه نهایی آن بود. اینجاست که باید گفت: هر عیب که هست از... .
به شکل مصداقی بگذارید نگاهی به ماده‌ای از این قانون بیندازیم که این روز‌ها خود نمایندگان مجلس و کار‌شناسان آن را مسبب تورم فزاینده کشور و بالا رفتن حجم نقدینگی می‌دانند؛ یعنی ماده هفتم قانون هدفمندی که اشاره به پرداخت یارانه به شکل نقدی دارد.
ماده هفتم قانون می‌گوید:
دوﻟﺖ ﻣﺠﺎز اﺳﺖ ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺗﺎ ‌۵۰‌ درصد ﺧﺎﻟﺺ وﺟﻮه ﺣﺎﺻﻞ از اﺟﺮای اﻳﻦ ﻗﺎﻧﻮن را در ﻗﺎﻟﺐ ﺑﻨﺪﻫﺎی زﻳﺮ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻧﻤﺎﻳﺪ:
اﻟﻒ) ﻳﺎراﻧﻪ در ﻗﺎﻟﺐ ﭘﺮداﺧﺖ ﻧﻘﺪی و ﻏﻴﺮ ﻧﻘﺪی ﺑﺎ ﻟﺤﺎظ ﻣﻴﺰان درآﻣﺪ ﺧﺎﻧﻮار ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻛﻠﻴﻪ ﺧﺎﻧﻮارﻫﺎی ﻛﺸﻮر ﺑﻪ ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﺧﺎﻧﻮار ﭘﺮداﺧﺖ ﺷﻮد.
ب) اﺟﺮای ﻧﻈﺎم ﺟﺎﻣﻊ ﺗﺄﻣﻴﻦ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﺮای ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻫﺪف از ﻗﺒﻴﻞ:
۱- ﮔﺴﺘﺮش و ﺗﺄﻣﻴﻦ ﺑﻴﻤﻪ ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، ﺧﺪﻣﺎت‌درﻣﺎﻧﻲ، ﺗﺄﻣﻴﻦ و ارﺗﻘﺎی ﺳﻼﻣﺖ ﺟﺎﻣﻌﻪ و ﭘﻮﺷﺶ داروﻳﻲ و درﻣﺎﻧﻲ ﺑﻴﻤﺎران ﺧﺎص و ﺻﻌﺐ اﻟﻌﻼج.
۲- ﻛﻤﻚ ﺑﻪ ﺗﺄﻣﻴﻦ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻣﺴﻜﻦ، ﻣﻘﺎومﺳﺎزی ﻣﺴﻜﻦ و اﺷﺘﻐﺎل.
۳- ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی و اﺟﺮای ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی ﺣﻤﺎﻳﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ.
تعجب نکنید! این نص صریح قانون است. قانون هدفمندی یارانه‌ها اگر در جایی حذف یارانه انرژی را پیش‌بینی کرده، در جای دیگر رفاه اجتماعی را مد نظر قرار داده است. با رقم ۵۰ درصد از وجوه حاصل از هدفمندی؛ آن هم نه تنها به شکل یارانه نقدی بلکه بخش مهمی به شکل حمایت اجتماعی.
اما دولت متهم به بی‌قانونی می‌شود‌ و اینکه بخش اعظمی از درآمد هدفمندی یارانه‌ها را صرف یارانه پرداختی به افراد کرده است. این گزاره‌ای درست است. اما آیا دولت مسبب این بی‌قانونی‌ و به تنهایی خلاف کار است؟
قانون بودجه سال ۹۱ درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها را معادل ۶۶ هزار میلیارد تومان تصویب کرد. مجلس به دولت اجازه داد که از این وجوه معادل ۴۸ هزار میلیارد تومان را برای اجرای ماده هفت قانون هدفمندی، هزینه کند. ۴۸ هزار میلیارد از ۶۶ هزار میلیارد تومان معادل حدود ۷۳ درصد از درآمد حاصل از هدفمندی است نه ۵۰ درصد!
 اینجاست که عمل به قانون دقیقاً برابر با بی‌قانونی است. چرا مجلس نص صریح قانون هدفمندی یارانه‌ها را نادیده گرفته و به دولتی که به دنبال این گونه خلل و فرج‌ها می‌گردد، اجازه داده است بر خلاف قانون بیش از ۷۰ درصد درآمد هدفمندی را برای ماده ۷ هزینه کند؟ آن هم در جایی که می‌توان به جرأت گفت تمامی این ۷۰ درصد تنها صرف پرداخت یارانه شده است و نه خدمات اجتماعی.
 آیا مجلس خود بنیان‌گذار بی‌قانونی و عمل خلاف قانون نبوده است؟ آیا در زمانی که مجلس این اجازه را به دولت می‌داده است، فراموش کرده بود که در نص قانون هدفمندی ذکر شده است که: حداکثر تا ۵۰ درصد؟!
 بهتر است، نمایندگان مجلس که این روز‌ها انتقاد از دولت را جزو تکالیف روزمره خود قلمداد می‌کنند، کمی به این پرسش‌ها بیندیشند و پاسخ آن‌ها را برای افکار عمومی بازگو کنند. بی‌شک این خود مجلس بوده ‌که مسیر بی‌قانونی را به دولتی که کم خلاف قانون عمل نکرده نشان داده است. قانون هدفمندی یارانه‌ها قانونی است که اگر به درستی اجرایی می‌شد، اکنون وضع کشور و اقتصاد مملکت به این شکل نبود‌ و در این میان نه دولت، بلکه ابتدا مجلس و سپس دولت مقصرین بی‌چون و چرای این داستان هستند.
 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


برچسب ها : 

منتقدین بزرگ اجرای اشتباه این قانون یعنی نمایندگان مجلس خود بانی بی‌قانونی دولت بوده‌اند،

اگر قانون هدفمندی به‌‌ همان شکل که تحریر شده اجرا می‌شد` شکوفایی اقتصادی نتیجه نهایی آن بود،

نگاهی به ماده‌ای از این قانون بیندازیم که این روز‌ها خود نمایندگان مجلس و کار‌شناسان آن را مسبب تورم فزاینده کشور و بالا رفتن حجم نقدینگی می‌دانند،

آیا دولت مسبب این بی‌قانونی‌ و به تنهایی خلاف کار است؟،

آیا مجلس خود بنیان‌گذار بی‌قانونی و عمل خلاف قانون نبوده است؟ آیا در زمانی که مجلس این اجازه را به دولت می‌داده است،

فراموش کرده بود که در نص قانون هدفمندی ذکر شده است که: حداکثر تا ۵۰ درصد؟!،

بی‌شک این خود مجلس بوده ‌که مسیر بی‌قانونی را به دولتی که کم خلاف قانون عمل نکرده نشان داده است.،


 
[ پنجشنبه 24 اسفند 1391 ] [ 09:10 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


 انتخابات آتی فرصت بسیار خوبی برای خروج کشور از تنگناهای فعلی است.
باید بپذیریم در کشور بحران وجود دارد و می‌توان با استفاده از انتخابات پیش رو از این بحران عبور کرد و باید به نحو احسن از این فرصت بهره برد. باید بستری فراهم شود تا شخصیت‌های سیاسی طراز اول در آن مشارکت داشته باشند.
 یکی از بزرگترین آسیب‌های ما در این عرصه وارد کردن رهبری در امر انتخابات است. عده ای تلاش می‌کنند تا رهبری را وارد عرصه انتخابات کنند، در حالی که خود ایشان چنین روش و نگاهی ندارند.
کسی که صرفا چند سال رئیس دفتر رئیس جمهور یا رئیس میراث فرهنگی بوده رجل سیاسی محسوب نمی‌شود، ضمن این‌که خود آقای احمدی نژاد هم در سال 84 رجل سیاسی نبود و شورای نگهبان نباید صلاحیت ایشان را تایید می‌کرد. خب ایشان تایید صلاحیت شدند و در این چند سال کشور ضرر‌های آن را مشاهده کرده است
علی مطهری : اشتباهی که در سال 84 رخ داد نتیجه بغض دیرین برخی ها با " آقای هاشمی" بود که عده‌ای بخاطر به صرف همین بغض در زمره حامیان آقای احمدی نژاد قرار گرفتند و به کشور آسیب جدی وارد شد ، اشتباه 84 نباید مجددا تکرار شود.
قطعا ما در کشور نیاز به احزاب قوی و فعال داریم. همین آشفتگی که ما در روزهای انتخابات با آن روبه‌رو می‌شویم به دلیل فقدان احزاب اصیل، با سابقه و فعال است. اگر احزاب قوی وجود داشته باشند می‌توانند به عنوان اتاق فکر عمل کرده و کادرسازی نمایند و کاندیداهای مناسب را به جامعه معرفی کنند و مردم با اعتماد به یک حزب به کاندیدای مورد حمایت او رای دهند و این سردر گمی‌که اکنون شاهد آن هستیم وجود نخواهد داشت و پس از انتخاب نیز، حزب پاسخگوی معرفی خود خواهد بود. با وجود احزاب قوی و شناسنامه دار، فرصت طلبان قادر نخواهند بود از فضای آشفته سوءاستفاده کنند و سوار بر قدرت شده و 4 یا 8 سال کشور را دچار حوادث و مشکلات نمایند. از این نظر حضور احزاب ضروری است. اما در کشور ما مسئله رابطه حزب با اصل ولایت فقیه موضوع مهمی‌است که این رابطه چگونه تعریف می‌شود. اگر برداشت ما این طور باشد که احزاب حق اظهار نظر بر خلاف نظر ولی فقیه را ندارند، طبیعتا احزاب برای ادامه فعالیت خود با مشکل مواجه می‌شوند و عملا احزاب آزاد نخواهیم داشت. اما اگر برداشت صحیح از اصل ولایت فقیه را داشته باشیم که ما مجاز به اظهار نظر مخالف نظر ولی فقیه هستیم ولی در عمل و احکام حکومتی باید ملتزم باشیم، تا حد زیادی این مشکل حل خواهد شد. نگاه درست به اصل ولایت فقیه یکی از لوازم تشکیل احزاب قوی است.
تصور می‌کنم انتخابات آتی فرصت بسیار خوبی برای خروج کشور از تنگناهای فعلی است. باید بپذیریم در کشور بحران وجود دارد و می‌توان با استفاده از انتخابات پیش رو از این بحران عبور کرد و باید به نحو احسن از این فرصت بهره برد.باید بستری فراهم شود تا شخصیت‌های سیاسی طراز اول و احزاب در آن مشارکت داشته باشند. قطعا یک انتخابات پرشور و فراگیر می‌تواند نظام اسلامی‌را در برابر آسیب‌ها و آفت‌ها بیمه کند.
انتخابات هر چه مردمی‌تر و واقعی تر باشد به نفع نظام و کشور است و
به هر میزان به سمت انتصاب پیش برویم به کشور آسیب جدی وارد می‌گردد. اکنون برخی از گروه‌های سیاسی و مردم تصور درستی از انتخابات ندارند. به عبارت دیگر برخی آسیب‌ها همواره انتخابات را تهدید می‌کرده است. اعتقاد دارم برخی حوادثی که در انتخابات 88 رخ داد ناشی از برداشت اشتباهی است که از ماهیت انتخابات در جمهوری اسلامی‌وجود دارد.
یکی از بزرگترین آسیب‌های ما در این عرصه وارد کردن رهبری در امر انتخابات است. عده ای تلاش می‌کنند تا رهبری را وارد عرصه انتخابات کنند، در حالی که خود ایشان چنین روش و نگاهی ندارند. رهبری درنهایت برخی معیارها را بیان می‌کنند و در بعضی مواقع به صراحت اعلام کرده اند که نظر بنده را کسی نمی‌داند. متاسفانه عده‌ای کاسه‌های داغ تر از آش طوری به جامعه القا می‌کنند که مثلا نظر رهبری به آقای الف است. در نتیجه جامعه دو قطبی می‌شود.
برخی از کسانی که به رهبری ارادت ویژه‌ای دارند و به اصطلاح ولایت مدار هستند از هر تلاشی دریغ نمی‌کنند تا آن کاندیدای خاص رای بیاورد و عده‌ای هم که منتقد و مخالف و احیانا معاند هستند تمام کوشش خود را صرف رای نیاوردن آن فرد میکنند. این اتفاق نقطه آغاز فتنه است و منجر به پدید آمدن خصومت‌ها در جامعه می‌‌شود.
ما باید به این نکته کلیدی توجه کنیم که انتخابات متعلق و مرتبط با مردم است. ارتباط انتخابات با رهبری صرفا در مرحله بررسی صلاحیت‌هاست. به این معنی که مقام رهبری از طریق شورای نگهبان اعمال نظر می‌کند و این حق قانونی ایشان است و اشکالی هم ندارد و ما بیش از این حقی برای وارد کردن رهبری در انتخابات نداریم اما این که بعد از معرفی کاندیداهای صالح از طرف شورای نگهبان به دنبال کشف نظر رهبری باشیم کار درستی نیست.
این که برخی افراد عنوان می‌کنند که من از رهبری برای کاندیداتوری در انتخابات کسب اجازه کردم، تعبیر اشتباهی است زیرا اساسا نیازی به اجازه گرفتن از ایشان نیست. در واقع این دوستان برای کاندیداتوری باید از مردم اجازه بگیرند وکسب تکلیف کنند.
این یک آسیب جدی است که معمولا وجود دارد. این دیدگاه غلط در بین اصولگرایان به وفور یافت می‌شود که به صورت مداوم در همه مسائل مربوط به حوزه وظایف و اختیارات خود تاکید دارند که باید ببینیم نظر رهبری چیست.
اصولا در انتخابات، هر شخص یا گروهی باید خودش با استفاده از معیارهای اسلامی‌به فرد اصلح برسد. نظر رهبری از طریق شورای نگهبان اعمال می‌شود و افرادی که از طرف شورای نگهبان صلاحیتشان تایید می‌شود قطعا مورد تایید رهبری هستند و صلاح نیست که ما به دنبال کشف نظر رهبری باشیم و ببینیم مکنون قلبی ایشان چیست. این بزرگترین آسیب است که در هر انتخاباتی خودنمایی می‌کند و باید دفع شود. متاسفانه این معضل از بین سیاستمداران به بخشی از مردم عادی هم سرایت کرده و تصور می‌کنند باید به دنبال کشف نظر رهبری باشند.
در این میان عده ای هم از این نوع نگرش سوءاستفاده می‌کنند و کاندیدای مورد نظر خود را تحمیل می‌کنند. روحانیت و سایر نخبگان باید درباره این موضوع آگاهی بخشی کنند و این مشکل را برای همیشه حل نمایند.
کسی که صرفا چند سال رئیس دفتر رئیس جمهور یا رئیس میراث فرهنگی بوده رجل سیاسی محسوب نمی‌شود، ضمن این‌که خود آقای احمدی نژاد هم در سال 84 رجل سیاسی نبود و شورای نگهبان نباید صلاحیت ایشان را تایید می‌کرد. خب ایشان تایید صلاحیت شدند و در این چند سال کشور ضرر‌های آن را مشاهده کرده است.
منبع : قانون آنلاین
 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ چهارشنبه 23 اسفند 1391 ] [ 11:02 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  برخی از اقتدارگرایانی که

  عطش حکومت مادام العمر داشتند ...

 

 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ چهارشنبه 23 اسفند 1391 ] [ 07:02 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

بالاخره زنگ اخطار حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی هم به احمدی نژاد به صدا درآمد. وی درآخرین سخنرانی اش درقم از رییس دولت باعنوان کسی یاد می کندکه راهش را از مراجع جدا کرده است و از ریل کتاب الله و عترت خارج شده است. با این همه باید این موضع هرچندبسیار دیر را به فال نیک گرفت.
سوال من از معلم قرآن این است که: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا!؟
می گذاشتی برای هوگوچاوز ،که یکی از دولتمردان همین رییس دولت امام زمانی وشعیب صالحی! برای یکی از دوستان من نقل کرد ه است که در چند ملاقات وی با او به چشم خود در زیر شیشه میز کارش اقلا عکس بیست تاسی نفراز زنان .... را دیده است این شهید بسیجی مخلص تمام عیار! در ایران سفارش ضریح بدهد بعد صدای اعتراضت را که دراین هشت سال خاموش بود بلند می کردی.
آن موقع که در آن مناظره زشت ،بگم بگم های این رییس بلند بود واز بعضی افراد بی دفاع وخانواده هایشان نام برد باید اقلا یک جلسه تفسیرت را بعنوان اعتراض تعطیل می کردی که در آن از بعضی مومنین هتک حرمت شد.
شاگردان تو مانند جناب نقویان زودتر از تو به این میدان آمدند.
وی در واکنش به پیام تسلیت احمدی نژاد و طرح کردن مساله رجعت هوگوچاوز گفت:
کسی در گوشه ای از دنیا می میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می گوید و می‌نویسد
« من اطمینان دارم که او از عباد صالح است و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد» ((( !!! ... ))) شما چه کاره هستید که این حرفها را بر زبان می آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت ها خواهد شد.
رییس ستاد اقامه‌ نماز که در بیستمین سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد قم که در مدرسه امام خمینی(ره) برگزار شد سخن می گفت ادامه داد:
بر این اساس، امام زمان که برای ظهور ۳۱۳ یار می خواهد ، به گفته این آقا یکی از آن ۳۱۳ نفر مشخص شده که کیست، این نشان می دهد وقتی انسان از ریل کتاب الله و عترت خارج شود به کجا خواهد رفت.
دین حساب و کتاب دارد، کسی حق ندارد از این صحبت ها کند و به طور مثال بگوید ظهور نزدیک است و یا مراد از یمانی مقام معظم رهبری و یا مراد از دجال فلانی است، این اشتباه است رسیدن به این مطالب نیاز به یقین دارد.
وقتی شما چیزی را می پسندید و از روی سلیقه شخصی حرفی را می زنید، نباید به صورت عمومی ابراز کنید، ما باید دین را از کتاب الله و عترت بگیریم.
این پیام که از تلویزیون پخش شد، من به عنوان یک معلم قرآن باید بگویم که اینها منکر است و هر کس از این حرفها بزند دستش را از دست مراجع برداشته است،
آدم برای یک لقمه نان نباید ساکت باشد و چشمش را از روی خیلی چیز ها بردارد.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 [ سه شنبه 22 اسفند 1391 ] [ 02:55 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

احمدی نژاد و جاهل ها (عکس)


عصر ایران - مراسم ملی استقبال از نوروز روز یکشنبه در محل سالن اجلاس سران در ولنجک تهران برگزار شد.


احمدی نژاد و جاهل ها (عکس) عصر ایران - مراسم ملی استقبال از نوروز روز یکشنبه در محل سالن اجلاس سران در ولنجک تهران برگزار شد.

  تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ دوشنبه 21 اسفند 1391 ] [ 11:54 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

 

  مطهری: حاکمیت باید از آزادی ‌بیان دفاع کند ...  
 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

روزنامه‌ها مانند دیده‌بان‌هایی هستند که امور جامعه به ویژه عملکرد مسئولان را رصد می‌کنند و می‌توانند به طور غیرمستقیم مانع بسیاری از تخلفات شوند. در کشورهای آزاد گاهی یک خبرنگار می‌تواند یک وزیر را مجبور به استعفا کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید: در حال حاضر، فضای آزادی برای رسانه‌ها مناسب نیست و نمی‌توانیم ادعای دروغین داشته باشیم. متاسفانه بعد از حوادث انتخابات 88، محدودیت‌های غیر‌ضروری به وجود آمده است که هنوز هم ادامه دارد و نوعی سخت‌گیری حتی در نقل حوادث انقلاب وجود دارد

 

 

  ساعتی 16 طلاق ناشی از « تورم،

  وَ مشکلات جنسی » در دادگاههای خانواده  

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

سری به دادگاههای خانواده تهران بزنید. روزانه زوج های بسیاری را می بینید که برای گرفتن طلاق پشت در شعبات در انتظار هستند. با نگاهی گذرا می بینیدکه اغلب آنها زیر 30 سال سن دارند. آمارهای رسمی نیز حکایت از طلاق روزانه 381 زوج در کشور دارد

بررسی آمار طلاق در کشور نشان می دهد طی ده گذشته روند صعودی به خود گرفته است. به طوری که به اعتقاد کارشناسان آمار طلاق در ایران به زلزله ای خاموش تبدیل شده است که هر روز در حال تکان دادن جامعه می باشد. بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان ثبت احوال همچنان تهران رکورددار طلاق در کشور است به طوریکه روزانه 90 زوج در تهران از یکدیگر جدا می شوند.

 

 هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی اراده و خواست مردم بایستد ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

مردمسالاری تغییر و تحول را دیکته می‌کند و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی اراده و خواست مردم بایستد، تمام ترفندها و شگردها را هم به خدمت بگیرند پیروزی با اراده مردم است. ما در این زمینه تردید نداریم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: خیلی چیزهای خوب دیگری در دنیا وجود دارد که ما باید از آنها بهره ببریم. ما مردمسالاری را از دنیا گرفتیم از غرب گرفتیم، ولی دیدیم اسلام هم می‌پسندد آن را با دستورات دینی خودمان همزاد کنیم و با هم در یک محیط و فضا به یک شاکله هماهنگ نزدیک ‌کنیم و انشاءالله تولید و محصول خوب و شیرینی هم داشته باشد.

 

 

 

 افزایش ابتلا به «ایدز» با روابط جنسی خصوصا در تهران ... 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

دکتر محرز: 99 درصد بیماران جدیدی که در تهران به ما مراجعه می‌کنند از طریق روابط جنسی به ویروس ایدز مبتلا شده‌اند اما میزان کشوری ابتلای جنسی ایدز حدود 40درصد است

ابتلا از طریق وسایل مشترک مصرف موادمخدر از 60درصد در سال 89 به 69درصد در سال 91 رسیده است که این دو مساله نشان‌دهنده نقاط تلاقی موج دوم و سوم ابتلا به ایدز در کشور است که شرایط را نگران‌کننده‌تر از قبل کرده است. موج دوم ایدز که ابتلا از طریق مصرف مشترک موادمخدر و موج سوم که ابتلا از طریق رفتار‌های پرخطر جنسی است، در شرایطی پا به پای هم در حال رشد هستند که این مساله نشان‌دهنده تفاوت شکل ابتلا به ایدز در ایران با سایر کشور‌های دنیاست

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


برچسب ها :

در کشورهای آزاد گاهی یک خبرنگار می‌تواند یک وزیر را مجبور به استعفا کند،

ساعتی 16 طلاق ناشی از « تورم وَ مشکلات جنسی » در دادگاههای خانواده،

بررسی آمار طلاق در کشور طی دهه گذشته،

بر اساس آمار سازمان ثبت احوال` تهران رکورددار طلاق در کشور است،

میزان کشوری ابتلای جنسی ایدز حدود 40 درصد است،

تفاوت شکل ابتلا به ایدز در ایران با سایر کشور‌ها،

 
[ دوشنبه 21 اسفند 1391 ] [ 03:14 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
   

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 عبرت نیوز؛ دکتر علیرضا واعظ مهدوی، کارشناس اقتصاد سلامت، گفته: « بحث هدفمندشدن یارانه ها که با اعمال یک شوک قیمتی به وضعیت حامل های انرژی همراه بود از ابتدا پیش بینی میشد آثار تورمی شدیدی برجای بگذارد و در همان زمان توسط با بررسی هایی که توسط کارشناسان مختلف با مدل های مختلف صورت گرفته بود تورمی بین 85 تا 105 درصد با قیمت های سال 87 برآورد کرده بودند.»
تسری شوک افزایش قیمت یارانه های انرژی به سایر محصولات
« از همان ابتدا پیش بینی میشد که این افزایش قیمت به یارانه های انرژی محدود نخواهد بود بلکه با افزایش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی، بلافاصله افزایش قیمت تمام شده گندم، صیفی جات، مواد مختلف غذایی ومحصولات باغی و دانه های روغنی را خواهیم داشت. همچنین با توجه به ساختار قدیمی و انرژی بر صنایع، قیمت تمام شده محصولات صنعتی را نیز افزایش خواهد داد که از جمله آن می توان به نقش هدفمندی یارانه ها به افزایش قیمت فولاد، سیمان و فرآورده های پتروشیمی و سایر اشاره کرد که چشمگیرتر از سایر محصولات صنعتی برآورد میشد.»
 پیش بینی افزایش 40 تا 200 درصدی محصولات
 « گزارش های مختلف از جمله مطالعات انجام شده توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، افزایش قیمت محصولات یاد شده را بین 40 تا 200 درصد برآورد می کرد و از همان موقع پیش بینی میشد که اثر قیمتی تغییرات یارانه ای انرژی صرفا به مصرف کنندگان مستقیم انرژی محدود نخواهد شد، بلکه با نقش و تاثیری که بر تولید محصولات کشاورزی و صنعتی دارد منجر به رشد سرسام آور تورم و افزایش هزینه زندگی خواهد شد لذا بر وضعیت حقوق و دستمزد ناگزیر اثر خواهد گذاشت و منجر به افزایش دستمزد و هزینه بخش خدمات نیز خواهد شد.»
افزایش فزاینده هزینه های بخش تولید
 « در مرحله بعد افزایش فزاینده هزینه های تولید محصولات کشاورزی، محصولات صنعتی و خدمات، بار تورمی مضاعفی را در جامعه ایجاد خواهد کرد و این تورم به سایر حوزه های تعیین کننده اقتصاد نیز تسری پیدا خواهد کرد.». رییس انجمن علمی اقتصاد بهداشت ایران خاطرنشان کرد: « وضعیتی که امروزه ما در افزایش نرخ ارز و افزایش نرخ طلا، قیمت خودرو، افزایش قیمت املاک و مستقلات، ساختمان و زمین و سایر شاهدیم با کمال تاسف از ابتدا پیش بینی شده بود و توسط اغلب متخصصین اقتصادی و اجتماعی هشدارهای لازم در این زمینه به دولتمردان و نمایندگان مجلس داده شده بود.».
کاهش  300درصدی ارزش پول ملی
 « امروز شاهد آن هستیم که افزایش قیمت حامل های انرژی منجر به افزایش قیمت محصولات کشاورزی شده و حتی تولید بسیاری از ارقام محصولات کشاورزی را فاقد صرفه اقتصادی کرده است. همچنین هدفمندی یارانه ها،منجر به افزایش قیمت محصولات صنعتی شده، هزینه خدمات را افزایش داده که تمام این موارد منجر به افزایش نرخ ارز شده است به نحوی که ارزش پول ملی تنها در شش ماهه اخیر نزدیک به 300 درصد در برابر ارزهای خارجی کاهش پیدا کرده است.»
 « قیمت طلا، خودرو، اتومبیل، مواد غذایی و خوراکی و هزینه های بهداشتی و درمانی، دارو و تجهیزات پزشکی و بسیاری از کالاها و خدمات مورد نیاز مردم به شدت افزایش پیدا کرده است.»
 با وجودی که به عقیده بسیاری از کارشناسان هدفمندی یارانه ها، راه علاج فقرزدایی از کشور اعلام شده و درحالی که بهبود شرایط معیشتی فقرا و کاهش نابرابری درآمدی به عنوان یکی از مهمترین اهداف هدفمندی یارانه ها مطرح شده بود شاهد افزایش فقرا در کشور هستیم
و تمام ادعاها در این خصوص که با هدفمندی یارانه ها بعد از سه سال دیگر هیچ فقیری در ایران نخواهیم داشت وضعیت موجود عملا خلاف این ادعاها را ثابت می کند. دکتر واعظ مهدوی از اثرات تورمی هدفمندی یارانه ها بر وضعیت معیشتی مردم و افزایش فقرا چنین می گوید:
فقیران بزرگترین زیان کننده از شرایط تورمی
وی تاکید کرد:« مطالعات جهانی نشان می دهد که بزرگترین زیان کننده از شرایط تورمی، فقرا و مستضعفین، گروه های دستمزد بگیر، معلمان، بازنشستگان، کارکنان دولت و کارگران هستند.»
تورم مالیات اجباری فقرا
 « متخصصین،  تورم را مالیات اجباری فقرا به ثروتمندان دانسته اند چرا که در شرایط تورمی قدرت خرید دستمزد اندک حقوق بگیران کاهش می یابد و قیمت اموال، کالاها و سرمایه های ثروتمندان افزایش پیدا می کند. افزایش ثروت ثروتمندان به بهای کاهش قدرت خرید دستمزد فقرا و دستمزدبگیران صورت می پذیرد.»
 « در حقیقت دولت ها چنانچه به شرایط تورمی دامن زنند مالکیت گروه های کم درآمد بر حقوق دستمزد ناچیزشان را نقض کرده اند و بدین لحاظ بیشترین بی ثباتی را در عرصه اجتماعی و اقتصادی ایجاد کرده اند.»
 کاهش دسترسی به مواد غذایی ضروری در دهک های پایین
به گزارش سلامت نیوز، رییس انجمن علمی اقتصاد بهداشت ایران تاکید کرد: « متاسفانه مسئولین محترم دولتی تصمیم خطای هدفمندسازی یارانه ها را علیرغم همه توصیه های کارشناسی در پیش گرفتند و بدون توجه به آثار سوء این تصمیم، بر ادامه آن پای فشردند. شواهد متعددی نشان می دهد که در شرایط گرانی و افزایش تورم اخیر، بسیاری از خانواده ها و اقشار متوسط مصرف شیر و لبنیات را در سبد غذایی خود کاهش داده اند. مطالعات ما نشان می دهد مصرف گوشت قرمز به شدت کاهش یافته است و دسترسی به پروتئین مورد نیاز خانوارها بخصوص در دهک های پایین جامعه به شدت محدود شده است.»
 از آنجایی که افزایش تورم به معنای افزایش مخارج خانوارها و کاهش قدرت خرید آنها است لذا خانواده ها باید علاوه بر اینکه بخشی از یارانه نقدی خود را صرف پرداخت هزینه های آب، برق، سوخت و ... (که افزایش قیمت داشته است) کنند باید بخشی از درآمد خود را به دلیل افزایش تورم صرف مخارج خود کنند لذا یارانه نقدی خانواده های کم درآمد کفاف افزایش هزینه های ناشی از تورم حاصل از هدفمندی یارانه ها را نخواهد داد لذا وضعیت معیشتی آنها حادتر خواهد شد. دکتر واعظ مهدوی چنین توضیح می دهد:
 افزایش شدید قیمت مواد غذایی در یک سال اخیر
 « از آنجا که افزایش شدید قیمت مواد غذایی در یک سال اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است پیش بینی می شود خانوارها از این حیث در آینده نزدیک با مشکلات جدی مواجه گردند. افزایش قیمت لوزام خانگی باعث افزایش سرسام آور هزینه ازدواج و تشکیل خانواده های جدید شده است. امروز تهیه یک جهیزیه ساده حداقل 10 تا 50 میلیون تومان هزینه برمی دارد و این هزینه ها با ماهی 45 هزارتومان یارانه پرداختی دولت قابل تامین نیست چرا که هیچ فروشنده ای چک هزارماهه برای فروش محصولات مورد نیاز خانوار قبول نمی کند.»

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها :

پول ملی ما بعد از هدفمندی یارانه-ها چقدر اُفت داشته؟،

نقش هدفمندی یارانه ها به افزایش قیمتها،

وضعیت تورم امروزه ما از ابتدا پیش بینی شده بود،

ادعای  سه سال بعد از هدفمندی یارانه ها`دیگر هیچ فقیری در ایران نخواهیم داشت،

افزایش ثروت ثروتمندان به بهای کاهش قدرت خرید فقرا و دستمزدبگیران،

مصرف گوشت قرمز`مواد پروتئینی` وَ انواع لبنیات` در دهکهای پایین به شدت کاهش یافته،

هیچ فروشنده ای چک هزارماهه برای فروش محصولات مورد نیاز خانوار قبول نمی کند،

  
[ یکشنبه 20 اسفند 1391 ] [ 09:49 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  فارس نوشت:  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، صادق محصولی ، با حضور در جمع دانشجویان بسیجی و اعضای ستاد راهیان نور دانشگاه تهران علوم پزشکی به سوالات دانشجویان پاسخ داد.
در این دیدار ابتدا دانشجویان به ارائه گزارشی در خصوص اردوی راهیان نور که قرار است در اواخر امسال و با نزدیک شدن به سال نو برگزار شود، پرداختند و سپس سوالاتی را در خصوص انتخابات پیش رو و نحوه حضور جبهه پایداری در این عرصه مطرح کردند.
محصولی در ابتدای این جلسه در خصوص اردوی راهیان نور اظهار داشت: یکی از موارد مهم، توجه به عنوان "راهیان نور" است و خوبست اشاره ای به کلمه"راه" و راهیان داشته باشیم و در ادامه اشاره خیلی مختصری هم در رابطه با کلمه "نور". تا جایی که در ذهن دارم، وقتی ما خدمت آیت الله خوشوقت رضوان الله تعالی علیه می رسیدیم، یکی از مباحثی را که ایشان با خیلی از دوستان مطرح می کردند، - حتی بنا به نقلی زمانی که یک وقتی به بیت حضرت آقا رفته بودند، زمانی که فرزندان حضرت آقا هم به این سن نبودند،حضرت آقا فرموده بودند که بنشینید تا آقای خوشوقت برای شما صحبت کنند، بحثی که مطرح کردند-، موضوع صراط مستقیم بود.
وی ادامه داد: مباحثی که آیت الله خوشوقت در این خصوص می فرمودند این بود که چرا "صراط مستقیم" در قرآن در سوره حمد آمده و ما موظفیم آن را ده مرتبه در نمازهای یومیه قرائت کنیم، که این اهمیت موضوع را مطرح می کند.
محصولی گفت: راه مستقیم را اگر بخواهیم ریشه یابی کنیم از "قوم" می آید که ایستادگی، ایستادن، اعتدال، مقاومت، پایداری، قیام مستمر از معانی آن است.
وی ادامه داد: آیت الله خوشوقت می فرمودند اگر بخواهیم این صراط مستقیم را خوب درک کنیم، می توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم و به آن سرمنزل مقصود برسیم. ایشان با اشاره به ادامه آیه که آمده "صراط الذین انعمت علیهم" و تعابیر آن در آیات دیگر قرآن می فرمودند، آن راه مخصوص پیامبران، صالحین، صدیقین و شهداست که خداوند بر آنها نعمت داده است و ما می خواهیم در این مسیر باشیم که مسیر پیامبران و صالحین و صدیقین و شهدا است.
محصولی در توصیف نوری که در ادامه اسم اردوی راهیان آمده گفت: در آیات آیه الکرسی نسبت به نور تعابیری آمده است. در این آیات آمده است که اگر ما خدا را ولی خود قرار دهیم خداوند ما را از ظلمت های وضع فعلی به آن نور که ارتقاء و در واقع زمینه سازی برای شکوفاسازی تمام استعدادها در تمام زمینه هاست، هدایت می کند. یعنی از همه راه های غیر الهی که همه ظلمات است به سمت راه خدا که نور است، انسان را هدایت می کند. راهیان نور کلمه ای مقدس است یعنی آن راهی که مسیر عبادت و بندگی در آن طی شود که مسیر شهدا است.
وی گفت: راهیان نور را اگر بخواهیم از دید قرآن نگاه کنیم معنای مقدس و مبارکی دارد. اصلا خود راهیان نور کلمه ای مقدس است یعنی آن راهی که مسیر عبادت و بندگی در آن طی شود که مسیر شهدا است.
محصولی ادامه داد: در زمان جنگ همه وارد عرصه جنگ نشدند یک عده ای آمدند بعضی ها هم که عذر نیامدن داشتند مانند افراد خیلی پیر یا کودک و یا مریض حضور پیدا نمی کردند. و البته بودند برخی هم که نیامده و به تکلیف خود عمل نکردند.
در جنگ همه تیپ از افراد بود از آدم هایی که خیلی وارسته و اولیاء خدا بودند تا آدم هایی که حتی بلد نبودند وضو بگیرند اینها را بنده به چشم دیده ام و از اول تا آخر جنگ شاهد بودم. با همه این اوصاف وقتی وارد جنگ می¬شدند همه چیز کنار گذاشته می شد و همه به فکر خدمت بودند. کسانی هم که قبلا به لحاظ معنوی کمتر به خودشان رسیده بودند فضا را طوری مناسب خود سازی می دیدند که با جهش فوق العاده ای رشد می کردند. به طوری که در عرض چند ماه به اندازه هفت هشت سال رشد معنوی پیدا می¬کردند.
وی گفت: در جنگ ما کسی را نداشتیم و یا لا اقل من ندیده ام که از پشت تیر بخورد مگر اینکه به اشتباه از طرف خودی شلیک شده باشد. یا اینکه کسی از اخلاق حرف بزند و خلافش عمل کند، از تقوا حرف بزند و خلافش عمل کند. این چیز ها را نداشتیم یا کسی چیزی نمی گفت یا اگر می گفت اهل عمل بود.
محصولی ادامه داد: ولی متاسفانه الان بعضی چیز ها برعکس شده، الان ما شاهد از پشت تیر خوردن های زیادی هستیم. ما از ضد انقلاب و کسانی که به نظام و ولایت عقیده ای ندارند انتظاری نداریم. مشکل ما این است که بعضا کسانی که مدعی نظامند و مدعی انقلاب و ولایتمداری اند متاسفانه اینها از پشت به خودی ها تیر می¬زنند. و یا اگر حرفی از تقوا می زنند عملشان خلاف تقوا است.
وی در خصوص وجود بی اخلاقی در برخی از سایت ها گفت: شما الان این سایت های خبری را نگاه کنید از بین سی سایت رتبه اول، اگر یک بررسی داشته باشیم ببینیم چند تا از اینها را می‌توان پیدا کرد که نه در حد عالی و مطلوب، بلکه در حد متوسط تقوا را رعایت می کنند؟ واقعا اگر پنچ تا پیدا شود باز خوب است.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در خصوص علت وجود بد اخلاقی ها در برخی از سایت ها اشاره داشت که، چرا اینطوری شده است برای اینکه بیشتر ادعاست تا عمل، ادعای اینکه ما چنین و چنان خدمتگزار نظام و ولایت هستیم اما به عمل که برسیم به رقیبمان هر تهمتی می زنیم! هر فحشی می دهیم! به عنوان مثال طرف مصاحبه می کند، مصاحبه اش را برمی‌گردانیم و یا یک حرف «ن» را نمی گذاریم، "نکند" می‌شود "کند".
محصولی ادامه داد در مورد خود بنده در این دو ماه گذشته شاید پنجاه مورد پیش آمده است. شما الان گوگل را جستجو کنید این جمله می آید که بنده گفته ام «با رفتن الهام به دولت، ما به دولت نزدیک شده ایم». البته ما این مطلب را فوری تکذیب کردیم آن سایت هم که مطلب را زده چند ساعتی هم تکذیبیه آن را زده بود، اما وقتی مطلب را سرچ می کنید تکذیبیه آن از روی سایت برداشته شده ولی خود مطلب کذب در اینترنت به عنوان اخبار اول وجود دارد. برخی روزنامه ها هم به آن استناد کرده و اقدام به نشر آن خبر کذب نموده اند.
ادعای منتشر شده در ویکی پدیا درباره دارایی 160 میلیون دلاری بنده صد در صد دروغ است
وی ادامه داد: در سایت ویکی پدیا که خود کاربران در آنجا مطلب می گذارند برخی مطالبی از اینجانب در این سایت آن هم به نقل از یک منبع معاند نظام که از آمریکا اداره می شود و از طرف ایران فیلتر است گذاشته اند مبنی بر اینکه بنده اولین میلیاردر مسلمان ایران هستم و اسم بنده را کنار برخی از میلیاردر های یهودی قرار داده اند. جالب اینجا است که در این متن دارایی های بنده را 160 میلیون دلار برآورد کرده اند که صد در صد دروغ است و بنا به منبع مورد اشاره، این خبر هم در زمان فتنه 88 تولید شده است و در آن متن، اتهاماتی را به بنده، دکتر جلیلی، آقای مصلحی، سردار جعفری و حتی حضرت آقا وارد کرده اند تا مشابه خبر های کذب دیگر زمان فتنه، از آن برعلیه نظام و اینجانب که در آن زمان وزیر کشور و مسئول برگزاری انتخابات بودم استفاده تبلیغاتی کنند.
ولی با این همه در سایت ویکی پدیا اعلام کرده اند که خبر مربوط به امسال یعنی سال91 است. این مطلب کذب را هم برخی سایت ها و روزنامه هایی که بعضا با پول بیت المال اداره می شوند، فی سبیل الله!! انتشار داده اند. حال خود شما قضاوت کنید که منتشر کنندگان این قبیل اخبار کذب با چه نیتی اقدام به اینگونه بی تقوایی ها می کنند.
محصولی گفت: متاسفانه فضای بسیاری از رسانه ها الان این طوری شده است اما در جبهه های جنگ به این شکل نبود در آنجا فضا، فضای یکدلی و مبتنی بر تقوا بود.
آنچه که ما در خصوص راهیان نور به عنوان صراط مستقیم مطرح کردیم باید گفت بدون ولایت نه به نوری و نه به راهی می توان رسید و اگر هم رسیدیم نمی توانیم در آن ثابت باشیم
محصولی تاکید کرد: آنچه که ما در خصوص راهیان نور به عنوان صراط مستقیم مطرح کردیم باید گفت بدون ولایت نه به نوری و نه به راهی می توان رسید و اگر هم رسیدیم نمی توانیم در آن ثابت باشیم و به سرانجام آن که سعادت و هدف نهایی است برسیم. در همین راستا هم خداوند در آیه ای از قرآن به پیامبر گفت که بگو اگر -راست می گویید و- خدا را دوست دارید از پیامبر تبعیت کنید تا خدا هم شما را دوست بدارد. و این دوست داشتن ادعایی شما در عمل باید نشان داده شود که عملش با ولایت است و ولایت خدا در اطاعت و تبعیت از ولایت پیامبر است. امام رضوان الله علیه فرمودند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است و در زمان غیبت، بدون ولایت فقیه ره به جایی نمی بریم.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در خصوص ولایت پذیری از آیت الله خوشوقت خاطره ای را بیان کرد که چون آیت الله خوشوقت عضو شورای فقهای جبهه پایداری بودند وقتی خدمت ایشان می رسیدیم در خصوص موضع گیری ها می فرمودند که " شما صبر کنید تا این که ببینیم مقام معظم رهبری چه می گویند و بعد موضع گیری داشته باشیم" با اینکه در بعضی از موارد مقام معظم رهبری سخنانی را از قبل بیان داشته بودند ایشان می گفتند که صبر کنید تا مقام معظم رهبری شاخص ها را کامل بیان کنند.
محصولی ادامه داد در انتخابات مجلس نهم خیلی ها گفتند لیست اصولگراها باید واحد باشد و ادعا کردند نظر آقا هم همین است. و جبهه پایداری دارد کارشکنی می کند و خلاف نظر آقا عمل می کند.
وی ادامه داد حتی آن موقع بعضی از دوستان اصولگرا گفتند اگر اینها با آب زمزم هم غسل کنند و توبه کنند پذیرفته نخواهد شد چون با کار اینها اصلاح طلب ها روی کار می آیند، اما آیت الله خوشوقت فرمودند عجله نکنید صبر کنید تا ببینید آقا چه می گوید.
محصولی گفت: بعد از این موضوع حضرت آقا فرمودند انتخابات مجلس باید رقابتی باشد چرا که تا آن موقع فقط اصولگرایان بودند که یک لیست داده بودند. با این حساب، اگر فقط این یک لیست جبهه متحد در انتخابات شرکت می کرد و پیروز هم می شد، در دنیا می گفتند جمهوری اسلامی یک لیست داد و خودش همه را برنده اعلام کرد. ولی به دنبال اعلام انتخابات رقابتی از طرف رهبری معظم بعد از انتخابات هم دیده شد که با لیست جبهه پایداری، رقابت و به دنبال آن، مشارکت بالایی شکل گرفت که حتی در انتخابات دور قبل مجلس هم که دوم خردادی ها حضور چشمگیر داشتند مشارکت به اینگونه و به این حد نبود.
محصولی در پاسخ به دانشجویی که در خصوص نحوه ارتباط با کسانی که فضای انقلاب را کمتر درک کرده اند مانند افرادی که طبق صحبت های شما پدرانشان به جنگ نرفتند ولی خودشان الان هم کلاسی های ما محسوب می شوند گفت: بهترین روش این است که با "عمل صالح" به بدنه کسانی که با شما اختلاف گفتمان دارند نزدیک شوید که این خیلی بهتر از این است که با زبان یا توسط مطبوعات و رسانه ها حرف های خود را بگوییم. محصولی در خصوص آسیبی که متوجه بدنه حزب اللهی ها است گفت برخی ها نسبت به حزب اللهی ها اینگونه فکر می کنند که آنها خودشان را تافته جدابافته و موجودات برتر می دانند و این باعث می شود که آنها به شما نزدیک نشوند. این ذهنیت باید بشکند و آنها باید متوجه شوند که حزب اللهی ها خاکی تر و کم ادعا تر از همه هستند و اگر این حاصل شود به مرور اثرش را خواهد گذاشت و این نیازمند آن است که به لحاظ معنوی به خودمان بیشتر برسیم و روی خودمان بیشتر کار کنیم.
وی گفت آیت الله مصباح می فرمودند که کاری را که می خواهید شروع کنید ابتدا یک مکثی کنید و با خدا ببندید و بعد وارد آن کار شوید. بگویید خدایا من برای رضای تو وارد این کار می شوم و این خیلی کمک می کند.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسیده بود نظر جبهه پایداری در خصوص ائتلاف 2+1 چیست و شما نسبت به انتخاب هر یک از این سه نفر چه موضعی خواهید داشت گفت: به طور کلی اگر نیروهای انقلاب بیایند و با همدیگر دست به دست هم دهند و در مسیر درست الهی حرکت کنند کار خوبی است، "تعاونوا علی البر و التقوا" از مصداق های کمک کردن به همدیگر در راستای پاکی و تقوای الهی است. ولی اگر در مسیری خلاف آن یعنی در مسیر" تعاونوا علی اثم والعدوان"باشد در مسیر خدا نخواهد بود و این ضد قبلی است.
وی ادامه داد نفس ائتلاف یا وحدت به خودی خودش خوب یا بد نیست مثلا این که که بگویید شمشیر خوب است یا بد، اگر شمشیر دست حضرت علی (ع) باشد خوب است واگر دست معاویه باشد خوب نیست دست حق یا دست جندالله باشد خوب است اما اگر دست جند الشیطان باشد خوب نیست اتحاد و ائتلاف هم همین است.
محصولی گفت در رابطه با ائتلاف چند تا نکته قابل تامل مطرح است. یکی این است که خود این کار فی نفسه از نظر زمان زودتر از زمانی بود که آقا برای ورود به انتخابات فرموده بودند و وارد مصداق شدند. انتظار ما از دوستان این بود که ملاحظه این فرمایش را می کردند.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد نکته دیگر این است که میفرمایندما ائتلاف می کنیم و دوستانی که تمایل دارند (اصولگراها) وحدت داشته باشند بیایند اینجا. در این مورد دیگران این سؤال را مطرح می کنندچه کسانی به شما (2+1) چنین ماموریتی داده که محور وحدت باشید.
وی در خصوص شکل گیری ائتلاف 2+1 گفت نکته دیگری که مطرح است اینست که شما که انشاءالله برای رضای خدا این کار را انجام دادید باید ابتدا می گفتید که ما خودمان به عنوان مصداق نیستیم و به خاطر خدا می خواهیم برای اصولگراها وحدت ایجاد کنیم. آن وقت این باور در مخاطب به وجود می آید که اینها به دنبال کسب قدرت نیستند. به دنبال نظامند، به دنبال امام و رهبری اند، به دنبال مردم و فکر دغدغه های کشورند. اگر اینها در این ائتلاف، خودشان را به عنوان نامزد مطرح نمی کردند و با وجود شانس نامزدی و به خاطر مصلحت نظام از نامزدی خودشان منصرف می شدند تا بتوانند اینگونه برای اصولگراها وحدت ایجاد کنند آن وقت دیگر در معرض این اتهام قرار نمی گرفتند که اینها به دنبال خودشان هستند.
محصولی در خصوص اعضای این ائتلاف گفت ما اعضای ائتلاف را به یک شکل نمی بینیم بلکه با هم متفاوتند. در فتنه یکی ساکت بوده یکی در برابر فتنه موضع گیری کرده و دیگری هم موضع گیری ای بهتر از بقیه این افراد داشته.
وی ادامه داد علامه حلی بررسی کرد و دید که اگر یک چیز نجس در چاه بیافتد آب چاه نجس نمی شود. آن موقع یکی از اصلی ترین سرمایه های هر خانه ای آب چاه بود که با آن بیشتر کار های روزمره را انجام می دادند. ایشان گفت نکند به خاطر چاه خانه خودش این فتوا در آمده پس با گذشت از این سرمایه خود دستور داد چاه خانه اش را پر کردند. علامه حلی دوباره شروع کرد به تحقیق و دید همان نتیجه قبلی به دست آمد که اگر نجاستی به چاه برسد آب چاه نجس نمی شود.
محصولی در ادامه با اشاره به این رفتار علامه حلی گفت: این دوستان نه تنها این کار را نکردند که در نکته اول اشاره کردم، بلکه آمدند با کسی که فاقد شاخص های اصولگرایی برای یک پست مهم و این چنینی است ائتلاف کردند. همچنین این ابهام هست که این سه نفر با عنوان ائتلاف اصولگرایان باید کار کنند یا ائتلاف سه اصولگرا؟
محصولی گفت: اگر تقوا رعایت شود اینها باید بگویند ما همه ی اصولگرایان نیستیم هم سمت راست و هم سمت چپ اینها مدعی اصولگرایی اند یا حداقل نامیده می شوند همچنان که خودشان اصولگرا هستند بدون اینکه وارد ماهیت شویم. اینها اگر همه این اصولگراها را قبول دارند چطور کف را رعایت نکردند حداقل می آمدند از افرادی که ابهام در آنها نبود این ائتلاف را تشکیل می دادند. وی ادامه داد یکی از این دوستان در مصاحبه ای گفته اند که"جبهه پایداری می گوید ما دنبال اصلح هستیم ، ما هم بدمان نمی آید ولی اگر اصلح رای نیاورد چه کنیم؟"
محصولی در پاسخ به این نوع سوال گفت: جستجویی در سخن مقام معظم رهبری بکنید، ببینید چند بار کلمه "اصلح" را در خصوص کاندیداها به کار برده اند و چند بار کلمه صالح را. در اغلب فرمایش هایشان می فرمایند اصلح. بروید به دنبال اصلح.
محصولی گفت: وقتی آقایان مدعی می شوند که ما 60 درصد رای را داریم یعنی هر کدام 20 درصد رای دارند یا اینکه مثلا یکی 30 درصد، یکی 20 درصد و دیگری 10 درصد یعنی یا مساوری رای دارند یا متفاوت. این 60 درصد یعنی ائتلاف رای را می آورد البته این سه نفر که با هم کاندیدا نمی شوند پس منظور این است که یکی که نامزد شد دو نفر دیگر رایشان را به آن نامزد منتقل می کنند.
محصولی تاکید کرد: اگر می شود ما رای مان را به دیگری منتقل کنیم، چرا این کار را برای فرد اصلح انجام ندهیم؟ فرض کنیم که اصلح رای اش کم است چرا نیاییم از اصلح حمایت کنیم و رایمان را به او بدهیم تا رای او بالا برود حرف شما این نیست که اصلح بد است که نامزد بشود یا رئیس جمهور بشود، شما می گویید به اصلح رای نمی دهند تا انتخاب شود وگر نه ما از خدایمان است. خوب شما بیایید ما هم می آییم و از اصلح حمایت می کنیم. ببینیم رای می آورد یا نه؟ پس این استدلالشان هم مبنای عقیدتی و مکتبی ندارد.
وی گفت: خدا مقام آیت الله خوشوقت را متعالی بفرماید وقتی خدمت ایشان رفته بودیم و گفتیم آقا این نامزد هایی که ما برای ریاست جمهوری سراغ هر کدامشان می رویم گریزانند، می گویند آقا ما نیستیم بروید دنبال کسی دیگر به آنها گفتیم آقا تکلیف است اگر شما پای کار نیایید مملکت می افتد دست نا اهلان.آیت الله خوشوقت به ما فرمودند: دنبال کسانی که خودشان را مطرح می کنند نباید بروید باید به دنبال همان کسانی باشید که از این کار فرار می کنند. بعد فرمودند اگر شما به دنبال اصلح نروید و از او حمایت نکنید وی اصلا در صحنه وارد نمی شود. شما باید بروید و اصلح را متقاعد کنید
محصولی ادامه داد: آیت الله خوشوقت به ما فرمودند: دنبال کسانی که خودشان را مطرح می کنند نباید بروید باید به دنبال همان کسانی باشید که از این کار فرار می کنند. بعد فرمودند اگر شما به دنبال اصلح نروید و از او حمایت نکنید وی اصلا در صحنه وارد نمی شود. شما باید بروید و اصلح را متقاعد کنید.
« وقتی سراغ حضرت علی (ع) رفتند ایشان فرمودند من برای شما امیر نباشم و درحد مشاور بمانم بهتر است. بعد که مردم اصرار کردند و در آخر همگی برای بیعت آمدند حضرت علی (ع) دیدند که تکلیف بر عهده اش است و فرمودند اگر نبود که همه بیایند و تکلیف بر عهده من نمی شد افسار حکومت را بر گردنش می انداختم و رهایش می کردم.»
وی ادامه داد: وقتی شما به دنبال اصلح بروید، آن اصلح کسی است که تقوا دارد، تکلیف شرعی می داند، می فهمد که روز قیامت جلویش را می گیرند که همه آمدند و تو فرار کردی. لذا وقتی اصلح بداند که حمایتش می کنند حتما حضور پیدا می¬کند.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: اینها از جمله ایرادها وابهاماتی است که ما به این ائتلاف وارد می دانیم ولی اگر دوستان بیایند و دنبال اصلح باشند ما خوشحال می شویم و استقبال می کنیم و به نتیجه مشترک هم می رسیم. ولی اگر مبانی همین طور باشد اختلاف دیدگاه مطابق آنچه گفتیم خواهیم داشت.
صادق محصولی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان که پرسیده بود" شما گفتید اصلح را باید به دنبالش بروید که بیاید، اصلح چطور خودش احساس تکلیف نمی¬کند وقتی کشور را در خطر می بیند؟ "گفت: ببینید خود امیر المومنین (ع) اصلح ترین فرد برای خلافت بود چرا نیامد برای اینکه پشیزی برای خلافت ارزش قائل نبود مگر اینکه تکلیفی بشود. زمانی تکلیف می شود که مومنین بیایند و اعلام کنند که ما با شما هستیم و کمک می کنیم.
محصولی گفت: وقتی در سال 84 وزارت نفت برای بنده مطرح شد در دانشگاه ها یک فضایی مثل فضای فتنه از جهت سیاسی و رسانه ای شکل گرفت به طوری که علیه بنده شب نامه توزیع کردند و گفتند این رانت خوار بیت المال است، هم زمین شهرداری را خورده هم پول بیت المال را بالا کشیده و هم وام گرفته و پس نداده، هزاران ماشین وارد کرده و ... . خوب در این فضای تخریبی چند نفر پیدا شدند که بگویند "طبق کدام سند و کدام محکمه"؟
وی ادامه داد: بعضی از سیاسیون در مورد فتنه گران می گویند که کجا اینها (فتنه گران) محاکمه شده اند تا در انتخابات بخواهیم طبق استناد به آن، آنها را رد صلاحیت کنیم. آقای علی مطهری گفتند اینها در کدام دادگاه صالحی محکوم شده اند! فتنه گر ها چون در دادگاه صالحی از دید آنها محکوم نشده اند پس شورای نگهبان نباید فتنه گران را رد صلاحیت کند! حالا بنده که در هیچ دادگاهی محکوم نشده ام و هیچ سندی هم در مورد گفته هایشان ندارند مجازند در مورد بنده همه چیز بگویند! وقتی در مورد پسر آقای هاشمی، یا پسر آقای فلان که در آن مناظره های 88 اسمشان به میان آمد، مطالبی مطرح شد طی نامه بدون سلامی، نظام تهدید شد که آتشفشان ها فوران می کند! و کشور به هم می ریزد؛ ولی اگر در همان مناظره ها بیایند بگویند محصولی 400 میلیارد وام بدون وثیقه گرفته و یا وام معوقه دارد در صورتی که حتی یک ریال هم در طول عمرش وام نگرفته باشد کسی پیدا نمی شود که فقط بگوید بد اخلاقی در مناظره بد است و نباید این حرف ها را زد.
محصولی در خصوص طرح شکایت از برخی از رسانه ها که اینگونه مطالب را مطرح کرده اند گفت بنده چند شکایت کرده ام اما از هیچکدام خبری نیست. اصلا مشخص نیست که دادگاهش کی برگزار می شود.
وی ادامه داد: در انتخابات 88 نوشتند که وزیر کشور به هر نماینده پول برای انتخابات داده که از نامزد دولت حمایت کنند. بنده شکایت کردم؛ الان حدود چهار سال می گذرد و اگر شما خبری از دادگاه آن شنیده باشید من هم شنیده ام! البته اگر صد بار هم آبروی ما برای نظام برود اشکالی ندارد.
محصولی تاکید کرد: بنا بر این باید برای اصلح فضا ایجاد کرد و در این زمینه سازی، من و شما به عنوان حزب اللهی تکلیف داریم که از اصلح بخواهیم بیاید تا ما برای او کار کنیم و از او حمایت کنیم. اگر ادعا می کنیم که باید راه علی (ع) را برویم فقط گفتن و شنیدن که نیست و باید عمل کنیم.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: مسئولین کشور هم هر کجا مطابق سفارشات اسلام وتاکیدات مقام معظم رهبری و به عبارتی گفتمان انقلاب اسلامی عمل کردند سربلند و موفق بودند و تمام ایراد هایشان آنجایی است که مخالف گفتمان امام (ره) و انقلاب اسلامی که همان گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) است عمل کردند. امیدوارم با تلاش هر چه بیشتر شما عزیزان و همه دلسوزان انقلاب شاهد انتخاباتی در سطح نظام جمهوری اسلامی باشیم و با انتخاب نامزد اصلح شاهد پیشرفت و تعالی هر چه بیشتر میهن اسلامی مان باشیم.

لینک مرتبط : آقای ... ! پس چقدر پول دارید؟  

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


[ سه شنبه 15 اسفند 1391 ] [ 08:16 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 عبرت نیوز: دلایل متفاوتی از ‌قرائت نشدن این گزارش در مجلس آمده، ولی مهمتر از آن جزییاتی است که از تخلفات بودجه‌ای دولت در این گزارش ذکر شده است. 54 هزار میلیارد تومان به حساب خزانه واریز نشده است. بانک مرکزی اعتبارات غیر قانونی در اختیار دولت گذاشته. https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1yg8rRar1NN68BxuA-HPur6S544mYiPy6HMbfXs2NNeCmxbHG7gعلی محمد احمدی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات : دولت در بودجه ۹۰ تخلف چشمگیری کرده و آن گونه که انتظار می‌رفت، بودجه در چهارچوبی قانونمند و نظام‌مند انضباط مالی مورد نظر را تأمین کند، نبوده است. از طرفی، بانک مرکزی موظف بوده ۵۴ میلیارد دلار به حساب خزانه واریز کند که در این امر تخلف کرده است. بخش عمده تخلف‌های دولت شامل تخلف در بخش درآمدهای ارزی و تخصیص درآمدهای ارزی است، به گونه‌ای که بانک مرکزی غیرقانونی اعتباراتی را در اختیار دولت گذارده است. سه میلیارد دلار برای تقویت بنیه نظامی اختصاص نیافته و یک میلیارد هم اختصاص بودجه به انستیتو پاستور و یک میلیارد دلار سود جوایز صادراتی نیز اختصاص نیافته است. تخلف در جزء به جزء بودجه ۹۰ / برداشت از شرکت ملی نفت برای هدفمندی.  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSF0cfbTowGuDrp6nhy8mdLDVZamxsGQpZJlo8KYgXkivbSpptuگزارش «دیوان محاسبات» در اختیار نمایندگان قرار گرفته، ولی مجلس بنا دارد پیش از نوروز ۹۲ گزارشی از تفریغ ۹۰ ارایه نکند.  دولت در بخش تأمین اعتبارات مربوط به هدفمندی نیز برداشت‌هایی از شرکت ملی نفت داشته که این امر نیز تخلف آشکار از قانون به شمار می‌آید.  درباره لایحه بودجه شما می‌بینید که رئیس جمهور به قانون اساسی استناد می‌کند و برخی به آیین نامه و معلوم نیست که در این میان چه چیز مرجع است! همین امر باعث می‌شود که بر پایه تفسیر قانون، جابجایی‌هایی در ردیف‌های بودجه صورت بگیرد که شاید در نظر قانونی باشد، ولی این‌گونه نیست. غلامرضا کاتب : تفریغ گزارش و قرائت آن در صحن علنی در دستور کار مجلس است و دلیل خاصی در خصوص عدم قرائت آن در مجلس نیست. در همین حال، این ‌گونه به نظر می‌رسد که حجم تخلفات دولت در بودجه سال ۹۰ به شدت بالاست و انحرافات بودجه‌ای بولت و برداشت‌های غیر قانونی از بانک مرکزی نمونه‌ای از این تخلفات است. در حالی گزارش تفریغ بودجه ۹۰ قرار است به زودی در صحن علنی مجلس قرائت شود که چند ماه بیشتر به پایان عمر دولت دهم ‌نمانده است. اکنون پرسش اینجاست که چه کسی پاسخگوی این حجم از تخلفات بودجه‌ای خواهد بود؟

  متن کامل

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عبرت نیوز: چند روز قبل اهالی خیابانی در مشهد با شنیدن صدای فریادهای زنی جوان که کمک می‌خواست از خانه‌های خود بیرون آمدند و یکی از همسایه‌ها را دیدند که جیغ‌کشان می‌دوید و مردی میانسال نیز در حالی‌که چاقویی در دست داشت دنبال وی بود. مرد مهاجم بعد از وارد کردن ضرباتی به زن جوان پا به فرار گذاشت و دو کارگر ساختمانی که شاهد این صحنه بودند دنبال وی رفتند.
متهم بعد از طی کردن مسافتی کوتاه به داخل مغازه‌ای رفت و سعی کرد در آنجا پناه بگیرد اما توسط مردم بازداشت و به محل حادثه بازگردانده شد. دقایقی بعد امدادگران اورژانس به محل حادثه رسیدند و پس از انجام معاینه‌های اولیه اعلام کردند زن
مجروح، جانش را از دست داده است. پس از آن ماموران پلیس از راه رسیدند و تحقیقات‌شان را درخصوص این جنایت آغاز کردند. آنها مطلع شدند مقتول زنی به نام سمیراست که همراه شوهر و تنها فرزندش در خانه‌ای در همان محل مستاجر بود.
متهم به قتل گفت: «من خواهرم را به شکل شیطان دیدم و برای همین هم او را کشتم تا شیطان را از بین ببرم.».  «من به ماده مخدر شیشه اعتیاد دارم و به همین دلیل برخی مواقع دچار توهم می‌شوم. امروز-روز حادثه-به خانه خواهرم رفتم تا از او برای خرید مواد پول بگیرم چون خودم شغل و منبع درآمدی نداشتم، مجبور بودم از اعضای خانواده‌ام کمک بگیرم اما سمیرا گفت این‌دفعه پولی به من نمی‌دهد در حالی‌که عصبانی شده بودم به یکی از
اتاق‌ها رفتم و در آنجا خوابیدم. وقتی بیدار شدم احساس کردم خواهرم شیطان است برای همین هم چاقویی را برداشتم و به او حمله کردم. وقتی سمیرا به خیابان دوید من هم دنبالش کردم و ضربه نهایی را به وی زدم بعد هم سعی کردم فرار کنم اما دو کارگر تعقیبم کردند و مرا ‌گیر انداختند.»
 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

  متن کامل

 

 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عبرت نیوز: در شرایطی که تحصن کشاورزان تراکتور سوار اصفهانی در حاشیه راه های خروجی شرق استان اصفهان طی سالهای گذشته بارها و بارها تکرار شده، بازتاب رسانه‌ای یافته، به جلسات متعدد منجر شده، به نشست مسئولان راه یافته و ...، متاسفانه از اصفهان خبر می‌رسد که آخرین نمونه این تحصن‌ها به درگیری منجر شده و ماجرایی ناخوشایند رقم خورده است؛ ماجرایی که پیشتر احمدی‌نژاد در اظهار نظری درباره آن از مردم خواسته بود برای حل مشکل دعا کنند!
در شرایطی که اخبار رسیده حکایت از بروز درگیری بین کشاورزان شرق اصفهان در ورزنه با نیروهای انتظامی استان داشته و حتی ماجرا در نقل قول های مختلف از ضرب و شتم هم فراتر می رود، مسئولان امر هنوز واکنشی نشان نداده و موضعی اتخاذ نکرده اند.
به گزارش «تابناک»،
با گذشت روزها از اعتراض کشاورزان اصفهانی نسبت به اختلاف حقابه تعیین شده با میزان واقعی حقابه اختصاص یافته به ایشان، بالاخره ماجرایی که سالها محل مناقشه بخشی از مردمان اصفهان و مسئولان استان بوده است به شکل درگیری و ضرب و شتم سرباز کرد تا شرق اصفهان بحرانی شده و نگرانی ها به اوج برسد.
به گزارش پیام نیوز، درگیری بین کشاورزان و ماموران نیروهای انتظامی استان در حالی به وقوع می پیوندند که کشاورزان شرق اصفهان معتقدند
آب زاینده رود که از سال‌های دور به زمینهای آنها اختصاص می یافت، اکنون به استان‌های یزد، قم، کاشان و کارخانه‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه و ذوب‌آهن فروخته می شود. این کشاورزان در اعتراض به قطع سهمیه آب خود، از هفته قبل با تجمع در مقابل خط لوله انتقال آب اصفهان به یزد اعتراضشان را نشان دادند.
بر اساس این گزارش،
وضعیت کشاورزان شرق اصفهان در حدی نگران کننده و بحرانی است که دیگر هیچیک از آنها قطره های آب برای کشاورزی خود ندارند و هموراه نگران معیشت خانواده خود هستند؛ عاملی که سبب شده در این راه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده و موضوع را تا آنجا پیگیری کنند که حتی موضوع به هیئت دولت نیز کشانده شود.
همچنین برخی از آنها با پیگیریهای لازم در خصوص وضعیت زاینده رود با معاون اول رئیس جمهور نیز جلسه گذاشتند و این جلسه وعده‌هایی نیز داده شد.
علاوه بر آن
رئیس جمهور در سفر آذر ماه خود به اصفهان که برای افتتاح چند طرح در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان حاضر شده بود در بخشی از سخنانش در پاسخ به مسائل مطرح شده پیرامون بررسی خشکسالی در اصفهان و خشک شدن زاینده رود گفت: قبول دارم خشکسالی است و آب کم است و از طرفی زاینده رود منشا حیات اصفهان و استانهای همجوار است که
باید با توسل به درگاه خداوند بخواهیم تا از آسمان این نعمت الهی بیش از پیش افزایش یابد پس باید همه دعا کنیم چرا که حل همه مسائل به دست خداست و تجربه نشان داده مردم اصفهان هرچه بخواهند به دست می آوردند.

 لینک مطالب مرتبط :

درگیری کشاورزان اصفهانی با پلیس بر سر آب
  بدقولی  احمدی نژاد دلیل مشکلات آب اصفهان
نماینده مجلس: عدم اجرای قول‌های احمدی‌نژاد دلیل مشکلات آب یزد و
علت تخریب خط انتقال آب اصفهان به یزد
اخبار استان اصفهان | خبر فارسی
عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت و گو با ایلنا: عدم اجرای قول های احمدی ...

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
[ دوشنبه 14 اسفند 1391 ] [ 11:02 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  عقب‌نشینی مجلس از طرح محدودیت برای خبرنگاران ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

مطهری از خبرنگاران خواست از « کوچک زاده شکایت کنند  همزمان مجلس با اعمال ‌محدودیت برای عکاسان در صحن‌علنی مخالفت کرد و یک روز پس از تصویب طرح محدودیت حضور فیلمبرداران و خبرنگاران عکاس در نشست‌های خود، این ‌طرح را پس گرفت

 162 نماینده مجلس به کلیات طرح اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس رای مثبت دادند. در این اصلاحیه، خبرنگاران عکاس و فیلمبردار باید حضور محدودی در نشست‌های مجلس داشته باشند اما یکروز بعد پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان با ۱۱۸ رأی موافق، ۴۵ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع با پیشنهاد حذف ماده ۱ که موجب اعمال محدودیت برای رسانه ها و خبرنگاران می شد موافقت کردند

 

 

  احمدی‌نژاد «خیلی» فرق کرده است ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

مشایی نه استعداد و فکر خاصی دارد و نه صاحب تفکر است، فقط احمدی‌نژاد دوستش دارد و امکانات و موقعیت زیادی را در اختیارش گذاشته است، او بیشتر از هر کس دیگری شبیه احمدی‌نژاد است ...

«پرویز کاظمی» که به عنوان وزیر تعاون در دولت نهم فعال بود و در مهر سال ۸۵ به عنوان اولین اخراجی از کابینه خارج شد، می‌گوید: آقای احمدی‌نژاد برخی کارهایی را انجام دادند که از نظر عده‌ای شجاعت بود اما نتیجه و شرایطی که به وجود آمده است، مشخص کرد که بعضی از تصمیم‌ها، تصمیم‌هایی بود که منطق در اغلب آنها جایی نداشت و به همین دلیل ضررهای زیادی را متوجه جامعه کرد

 

 

  احمدی نژاد باید پاسخگوی رخدادهای اصفهان باشد ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

ریشه مشکلات و درگیری های کشاورزان در شرق اصفهان به سفر و تصمیم رئیس‌جمهور در استان چهارمحال و بختیاری برمی‌گردد که با درخواست مردم و جدا شدن آب اصفهان از چهارمحال موافقت و آب دو استان از مدیریتی واحد خارج گردید

امروز دیگر بر هیچکس پنهان نیست که برخی دستورات و مطالبی که احمدی نژاد در جریان سفرهای استانی و بدون هرگونه مطالعه دقیق بیان کرده است نه تنها مفید نبوده بلکه موجبات مشکلات متعاقب را بهمراه داشته است، درگیری های بوقوع پیوسته روزهای اخیر در مناطق شرق اصفهان بین کشاورزان زحمتکش و نیروهای امنیتی را میتوان از جمله عواقب اینگونه تصمیم گیری های خلق الساعه و بی برنامه دانست.

 

 

 علی مطهری: روحیه مسالمت‌جو و ملاحظه‌کار خودتان را

  به نام ولایتمداری بر مجلس تحمیل نکنید ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

فرزند ارشد شهید مطهری در نامه ای خطاب به عادل نوشت: خواهش می‌کنم که تلاش نکنید روحیه مسالمت‌جو و ملاحظه‌کار خودتان را به نام ولایتمداری بر مجلس تحمیل کنید / حداد عادل: بنده همیشه به احترام پدر ایشان سکوت می کنم و به اهانت هایش پاسخ نمی دهم

حاشیه‌های استیضاح وزیر کار هنوز ادامه دارد و به بهانه این استیضاح انتشار یک بیانیه از سوی فراکسیون اصولگرایان و به فاصله کمتر از یک هفته یک نامه در بهارستان از سوی «علی مطهری» واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است تا جایی که اکنون حداد عادل ناگزیر به آن پاسخی کوتاه داده است

 

 

  خبرنگاران باشند یا نباشند،

 « مجلس جای خواب نیست » ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

نماینده قزوین: بعضی از خبرنگاران و عکاسان مثل مگس روی زخم می‌نشینند و برای کسانی که می‌خواهند علیه آن نماینده اقدام کنند مدرکی به دست می‌آورند، رخی عکاسان و خبرنگاران در مجلس به دنبال مچ‌گیری بودند تا مدرکی علیه نماینده‌ای به دست بیاورند

مطهری محدود کردن حضور خبرنگاران را مغایر با قانون اساسی می‌داند. جالب است که عده‌ای از نمایندگان به صراحت اعلام می‌‌کنند ممکن است نماینده‌ای خسته باشد و کمی در مجلس بخوابد، رسانه‌ها نباید این وضعیت را منعکس کنند، ایجاد محدودیت برای حضور خبرنگاران در صحن علنی مجلس شائبه‌هایی را ایجاد می‌کند که تصویب چنین قوانینی، پیش‌درآمدی برای اِعمال محدودیت‌های بیشتر در کار اطلاع‌رسانی خبرنگاران باشد.

 

 

  مخدر شیشه، طاعونی که ذره ذره می‌کشد ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

شیشه را می‌توان در آشپزخانه منزل هم تهیه کرد. در این صورت پودر کریستالی مورد نظر را از ترکیب موادی مانند قرص ضد سرماخوردگی، آب و برخی مواد شیمیایی مانند مایع لوله‌بازکن، اسید باتری و مرگ موش به دست می‌آورند

۷۵ درصد معتادان جوان کراک و شیشه مصرف می کنند، اختلال در خواب، تندخویی و عصبانیت، پارانویا (سوء ظن بیمارگونه)، ترس، اضطراب، رفتار خصمانه و تحریک‌‌پذیری، حملات پانیک یا وحشت‌زدگی، خونریزی مغزی، از دست رفتن هوشیاری و عوارض قلبی مانند حمله قلبی و نارسایی قلب برخی از پیامدهایی است که استعمال شیشه می‌تواند به دنبال داشته باشد

 

 

  فساد اقتصادی « واکنشی سریع » وَ « صریح » می خواهد ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

رهبر معظم انقلاب گفتند: چند سال قبل درباره مبارزه با فساد اقتصادی، نامه ای به رؤسای قوا نوشتم مکرر می گویند فساد اقتصادی، در عمل چه کار شد؟ در عمل چه کار کردید؟ این مسائل انسان را متأثر می کند

ادعاهای جدید برخی نمایندگان و مسئولان برای تشکیل نیروی واکنش سریع در جهت مقابله با فساد اقتصادی آدمی را به فکر فرو می برد که پس کی قرار است به دزدی و چپاول بیت المال و دست اندازی به حقوق مردم رسیدگی شود، چرا مدعیان این امر بجای تشکیل نیروی واکنش سریع به سراغ « واکنش صریح » نمی روند و چرا همیشه در ته مجازات مجرمینی از این دست نامهای غریبهای « مانند فاضل خداداد و مه آفرید خسروی » رونمایی می شود

 

 

 درمان‌های موجود به درد معتادان شیشه نمی‌خورد ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

نیمی از تخت‌های بخش روانی بیمارستان‌ها در اختیار معتادان به شیشه است، «افسردگی ناشی از مصرف شیشه به درمان، خوب جواب نمی‌دهد و نسبت به درمان مقاوم است.» حال آنکه تنها یکی، دو مرکز درمان اعتیاد به شیشه و آمفتامین‌ها در کشور وجود دارد

نخستین‌گام سم‌زدایی معتادان با مصرف یا بدون مصرف دارو است. مراحل بعد شامل خدمات روانشناختی، مددکاری و حمایت‌های اجتماعی است که هیچ اعتباری برای آن قایل نمی‌شوند و چرخه در این بخش معیوب است، پروژه به دلیل نبود اعتبار متوقف شد و در این زمینه شرمنده مردم شدیم چرا که به قول‌های داده شده در زمینه تامین اعتبار عمل نکردند. این اتفاق به دلیل بی‌توجهی به خدمات بعد از ترخیص افتاد

 

 

 چند معلوم الحال، تمام تصمیمات دولت را می‌گیرند ...

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس: بعید نیست همینطور اگر پیش بروند فردا پناه بر خدا بگویند امام زمان همین آقای مشایی است، مگر ما تجربهٔ ۸ سال جنگ را پشت سر نگذاشتیم؟ در آن دوران کشور چگونه اداره شد؟ آیا این همه مشکلات وجود داشت؟

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: به جای این حرف‌ها و خیالات، اگر آقایان درست عمل می‌کردند، بسیاری از مشکلات پیش نمی‌آمد و این در حالیست که اسما و رسما ۴ یا ۵ نفر معلوم الحال، تمام تصمیمات دولت را می‌گیرند و کار کشور را به اینجا رسانده‌اند

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ یکشنبه 13 اسفند 1391 ] [ 03:57 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

گر در طلب لقمه نانی،
نانی /
گر در طلب گوهر كانی،
كانی /
این نكته رمز اگر بدانی،
دانی /
هر چیز كه اندر پی آنی،
آنی ...

مـــولانـــا


امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


ایران رمان