مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...

مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...
شک وَ اندیشیدن به باورهای خود ، ما را به ایمان وُ یقین می-رساند.
قالب وبلاگ

 

 

آقای طائب! توبه کنید ...  

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  طی چند روز گذشته یکی از خطبای کشور جناب مهدی طائب در اظهارنظری عجیب سوریه را سی و پنجمین استان ایران و استانی استراژیک دانست و در بخشی از سخنانش گفت: «اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم»!
این سخنان هر چند به نیت دغدغه و منافع بلندمدت کشور و یعنی از راه دلسوزی است! اما مصداق کامل این سخن است که «بهترین راه تخریب چیزی، بد دفاع کردن از آن است؛ نه حمله نمودن به آن» که در عین حال در تضاد کامل با منافع ملی و دغدغه و احساس تعلق ملت بزرگ ایران به آب و خاک و سرزمین خود و تمامیت ارضی است که در طول تاریخ جزو ارزش ها و خطوط قرمز مردم بوده و پس از انقلاب اسلامی نیز بر آن تاکید شده چنانچه در دفاع از مرزهای میهن گرامی مان در همین خاک مقدس خوزستان و کربلای ایران خون پاک حدود 150 هزار شهید برومند و انسان های ناب و بهترین های 3 نسل جمعیتی تقدیم شد تا ایران، ایرانستان نشود، تجزیه نگردد و انقلاب اسلامی باقی بماند و کارآمدی و مصمم بودن خود در آبادانی دین و دنیای ایرانیان و مسلمانان را به اثبات برساند.
این سخنان نسنجیده و بی تامل ادا شده و اشتباه، در تضاد محض با سخنان بنیانگذار و معمار انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و این جمله مشهور ایشان است که : «خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است» و همچنین در تضاد با این سخن تاریخی مقام معظم رهبری است که خوزستان را دروازه ورود تشیع به کشور دانسته و عنوان داشتند: «ملت ایران، مكتب اهل‌بیت را از دو جا گرفته است. در واقع، همه ملت ایران براى تشیع، وامدار دو مجموعه انسانى هستند: یكى اهواز است و یكى جبل عامل»
این سخنان نسنجیده جناب طائب و منطق ضعیف پشت آن حتا موضوع دفاع حقه ایران از نظام دوست سوریه را هم زیر سئوال می برد و در حالی که این دفاع پرهزینه می بایست برای مردم کشور تبیین شود و اهمیت و ارزش آن برای افکار عمومی برشمرده گردد تا در این موضع پشت سر دستگاه دیپلماسی و تصمیمات راهبردی نظام سیاسی بمانند متاسفانه چنان با استدلالات ضعیف و مثال نابجایی همراه می شود که غیر از بی تدبیری نمی توان بر آن نامی نهاد.
باید به این جناب خاطرنشان ساخت که ضروری ست یک بار دیگر برود و تاریخ دفاع سرزمینی و عقیدتی مقدس را که آیینه تمام نمای آن در خاک خوزستان قهرمان به وقوع پیوست را کند و کار نماید تا انشااله از این اشتباه بلکه به در آید.
بنا به سخن حضرت امام(ره) خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است اما قابل توجه آقای طائب باشد که شام از دیرباز محلی بوده که از آن ناحیه خون به دل اهل البیت (علیهم السلام) شده و شعبه ای انحرافی از اسلام در آن علیه اسلام راستین شیعی فعالیت کرده که چه امویان و چه بعثی های حاکم بر آن قطع و یقین نحله هایی انحرافی بوده اند با این تفاوت که جمهوری سوریه در دوره مرحوم حافظ اسد، دوست ملت ایران در جریان دفاع مقدس بوده و در دوره بشار نیز یکی از محل های ارتباطی محور مقاومت علیه صهیونیسم و از متحدان سیاسی ایران بوده و هست که ایرانی ها نیز چشم خود را بر این خصائص مثبت نبسته خصوصا به این دلیل که معارضین و نیروهای مدعی قدرت در سوریه سلفی و تکفیری و تروریست ضد شیعه و ضد ایرانی و برعلیه حزب الله لبنان و امنیت ملی و منافع منطقه ای ما هستند.
بنابراین ضروری ست که جناب طائب ضمن توبه به درگاه خداوند و محضر شهداء، تائب شوند و هر چه سریع تر از مردم ایران و خوزستان به دلیل این سخنان نسنجیده عذرخواهی کرده و طلب حلالیت و عفو نماید چرا که مردم خوزستان - میعادگاه و میقات و معراج شهدا و محل جانفشانی رزمندگان و جانبازان - از این سخنی که متاسفانه دستمایه شیطنت رسانه های بیگانه قرار گرفت به شدت رنجیده خاطر شده اند.
وی که در نقش یک استراتژیست اظهارنظر می کند حتا نمی داند که ایران 31 استان دارد نه 34 استان که سوریه بشود استان سی و پنجمش! و با این اظهارات هیچ کمکی به نظام سوریه نمی کند بلکه نتیجه آن می شود که فقط به دست شورشیان وهابی گزک و سند می دهد که نظام اسد و جمهوری سوریه نه کشوری مستقل که حیات خلوتی برای ایران است و اتفاقا در این چند روز در هجمه رسانه ای خود علیه نظام اسد بر این نکته متمرکز شده اند و با هیاهوی تبلیغاتی سعی در القای این نکته خبیثانه دارند که ایران یک کشور بیگانه را بر پاره تن خود ترجیح می دهد!
که کذب محض بوده و سند آن تقدیم خون و جان پاک 24 هزار شهید خوزستانی و 150 هزار شهید گلگون کفن و بی کفن و گمنام از سراسر کشور است که خوزستان محل عروج آنها از خاک به افلاک بوده است.
وی و افرادی مانند وی که با سخنان نسنجیده فضای سیاسی اجتماعی کشور را هر بار مکدر و آشفته می کنند بهتر است بدانند که در جایگاهی نیستند که درباره آب و خاک و امنیت سرزمینی ایران و هویت ایرانی سخن بگویند، اینان هر چند ممکن است موقعیتی هم داشته باشند و سوابقی اما نباید به خود این اجازه را بدهند که در هر موضوعی ورود کنند چرا که توان جبران مافات - حتا در بعد معنوی - را هم نخواهند داشت. در پایان وی را به این سخن امام صادق(ع) رجوع می دهم که فرمود: «مؤمن تا سخن نگفته است، در زمره‌ی نیکوکاران است ولی چون آغاز به کلام کند، ممکن است در زمره‌ی نیکوکاران باشد و یا خیر!» به بیان ساده‌تر، سخن در دهان، در اختیار انسان است، ولی همین که خارج شد دیگر قابل بازگشت نیست و مانند تیری است که از چله‌ی کمان رها شده است.

 امید حلالی - خوزستان

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها:

طائب سوریه را سی و پنجمین استان ایران و استانی استراژیک دانست،

«اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم»!،

«بهترین راه تخریب چیزی` بد دفاع کردن از آن است` نه حمله نمودن به آن»،

حدود 150 هزار شهید برومند و انسان های ناب و بهترین های 3 نسل جمعیتی تقدیم شد تا ایران` ایرانستان نشود` تجزیه نگردد و انقلاب اسلامی باقی بماند،

حضرت امام (ره) و این جمله مشهور ایشان است که : «خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است»،

هر چه سریع تر از مردم ایران و خوزستان به دلیل این سخنان نسنجیده عذرخواهی کرده و طلب حلالیت و عفو نماید،

وی که در نقش یک استراتژیست اظهارنظر می کند حتا نمی داند که ایران 31 استان دارد نه 34 استان که سوریه بشود استان سی و پنجمش!، 
[ یکشنبه 29 بهمن 1391 ] [ 10:47 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  مسئولی که قول ندهد پخمه است! ...
 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  چند نفر از مأمورین محترم نیروی انتظامی نیز افراد را به داخل جمعیت هدایت می کردند از جمله یک نفر مراقب بود که کسی از مردم عادی در صف جلو که مسوولین هستند قرار نگیرد و افرادی را که به جلو می رفتند به پشت صف هدایت می کرد. در یک صحنه مرد میانسالی که دارای معلولیت جسمی بود پلاکاردی را جلو خود گرفته و در همان صف اول با مشت گره کرده و حرارت خاصی شعارها را تکرار می کرد که همان مأمور با عجله جلو آمد و دست بر سینه آن مرد گذاشت و وی را به عقب هل داد! با خود گفتم چقدر برخی افراد کج سلیقه هستند. به جای اینکه از وجود مردم عادی مانند این مرد جهت تبلیغات، نهایت بهره برداری را داشته باشند وی را به عقب می رانند! شاید آن مأمور فکر می کرد مسوولین آمده اند که عکس یادگاری بگیرند و وجود این مرد معلول، عکس آنان را خراب خواهد کرد!
در حین راهپیمایی پسر بچه خردسالی که در آغوش پدر بود دست می انداخت و بنری را که از طرف جمعی از کشاورزان تهیه شده بود پایین می کشید. فردی که آنرا در دست داشت خطاب به او گفت: پسر جان نکند پدرت معلم یا کارمند است که پرچم کشاورزان را پایین می آوری؟! نزدیک رفتم و گفتم: نه برادر عزیز! پرچم کشاورزان را معلمین و کارمندان پایین نیاوردند بلکه کسانی کشاورزی را نابود کردند که بدون توجه به قانون هدفمندی، سهم یارانه ی کشاورزی را بطور کامل نپرداختند و موجب شدند کمر کشاورزان زیر بار هزینه کود، بذر و قبض های برق چند میلیونی بشکند و با واردات بی رویه محصولات کشاورزی تیشه به ریشه ی تولید زدند و ... ایشان نیز با تأیید گفته های بنده مقداری از مسیر راه را به درد دل در این زمینه و مشکلات موجود پرداخت.
در پایان هنگامی که با ماشین همراه همسرم به طرف منزل می آمدم زن میانسالی دست خود را بلند کرد و گفت: لطفا این حاج خانم را تا چهار راه جلوتر ببرید چون ماشین ما آنجاست. پیرزنی که به سختی راه می رفت در حالیکه نفس نفس می زد سوار ماشین شد و آن زن نیز پهلوی او نشست. وقتی راه افتادیم من گفتم: حیف که برخی مسوولین قدر شما مردم را نمی دانند و هر روز قیمت اجناس بالا می رود و به فکر راه حل درستی نیستند! زن میانسال گفت: حاج آقا تقصیر مسوولین چیست وقتی مردم بیشتر از نیاز خود اجناس را انبار می کنند و موجب کمبود می شوند؟ گفتم: علت آن است که به مسوولین و قول هایشان اعتمادی نداریم. بنده روز گذشته یک قوطی رب گرفتم روز بعد صاحب مغازه می گوید قیمت آن هزار تومان افزایش داشته من هم با خود می گویم ای کاش 10 قوطی رب خریده بودم! در اوایل انقلاب که کشور در حال جنگ بود مردم به مسوولین اعتماد داشتند و به توصیه ی آنان مبنی بر عدم انبار اجناس توجه می کردند و می دانستند که قیمت تغییر چندانی نخواهد کرد. ولی حال این اعتماد از بین رفته است. آن زن پاسخ داد: ما به مسوولین کار نداریم ما برای دین و انقلابمان آمدیم وقتی هم به مقصد رسیدیم ضمن تشکر برایم دعا کرد و گفت: خداوند فرزندانی انقلابی به شما عطا کند!
به راستی با وجود این مردم مخلص، فداکار، کم توقع و وفادار آیا فکر کردن به منافع فردی و جناحی بزرگترین خیانت نیست؟ آیا استفاده از احساسات پاک و بی آلایش آنان عقوبتی سخت در پی نخواهد داشت؟ آیا نباید مسوولین که در سایه ی حمایت ها و فداکاری های همین مردم به پست و مقام رسیده اند به جای عقب راندن آنان، آن ها را با افتخار در کنارشان جای دهند و خود را وقف خدمت به آنان نمایند؟
سخنران این مراسم جناب دکتر اسماعیل نیا نماینده محترم مجلس بود که توسط مجری محترم چند بار با عنوان دانشمند مورد خطاب قرار گرفت! در اینجا بدون هیچ توضیحی فرازهایی از سخنان ایشان را ذکر می نمایم:
-چرا مردم در صحنه اند؟ چون انقلاب از خود آنان است.
-مردم از سیاست زدگان غیر سیاستمدار جلوترند.
-صبوری و استقامت مردم ما (مسوولین) را شرمنده می کند.
-در مراسم افتتاح پل زیرگذر یک نفر از مردم نیامد از مسوولین تشکر کند!
-ما قبل از انقلاب تحقیر شده بودیم.
-وجود امکانات بالقوه و شرایط جغرافیایی نقطه ی قوت ماست.
-مذاکره مزخرف و امری انفعالی است!
-صادرات تخم مرغ و ذخیره مرغ داریم و گرانی آن از کج سلیقگی مدیران است!
-مسوولی که قول ندهد پخمه است!
-دشمنان از جن و انس برای شکست ما وارد صحنه شده است!

 از وبلاگ : نوبهار بَردَسکن

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ شنبه 28 بهمن 1391 ] [ 07:59 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  عـــالـَــم ِ بـچـــگـی ... 

 
 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
[ شنبه 28 بهمن 1391 ] [ 04:28 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ] 


     
     
   دیشب تلویزیون شرمنده شد

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

شرمندگی تلویزیون

به گزارش اروم نیوز؛ اختتامیه جشنواره فیلم فجر شب گذشته از سیما به صورت زنده پخش شد اما این اولین باری نبود که جشن‌هایی که با حضور بازیگران زن سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، تصویربرداران، مجاز به ثبت نمای نزدیک از چهره و ظاهر این بازیگران نبودند، اما پشت پرده این ماجرا چیست؟

مگر چهره همین بازیگران با تندترین آرایش‌ها، روی پرده و  سردر سینماها نقش نمی‌بندد؟ اگر قانونی برای ندیده شدن زنان بد حجاب و آرایش کرده در تلویزیون جمهوری اسلامی وجود دارد، چرا ستاره‌های زن سینما در فیلم‌هایشان به بدترین شکل ممکن، ظاهر می‌شوند و در نهایت همان فیلم‌ها هم در جعبه جادویی تلویزیون به نمایش درمی‌آیند؟

تضاد‌هایی غیر قابل هضم که تفاوت معنای حجاب و عفاف در تلویزیون، سینما و مردم در یک کشور اسلامی را به رخ می‌کشد.

تصور کنید اگر روزی قرار باشد، گشت ارشاد در مقابل در ورودی یکی از این جشنواره‌ها و جشن‌ها قرار گیرد بخش اعظم میهمانان آنها، به دلیل عدم رعایت ابتدایی‌ترین پوشش‌های مرسوم یک کشور اسلامی، باید راهی خیابان وزرای تهران شوند، همانطور که یک‌بار این ماجرا برای کنسرت یکی از خوانندگان در برج میلاد رخ داد.

نکته قابل تأمل در این جشنواره‌های پر رنگ و لعاب، حضور مسئولان رده بالای کشور از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی است. اگر دیدن زنان بازیگر بزک کرده‌ با پوشش‌های غیراسلامی که تنها لحظه‌ای نمی توان تصویر آنها را در انظار عمومی به مخاطبان تلویزیون نشان داد، بد است، گناه است، ناهنجاری است، چرا مسئولان محترم، خود به نظاره می‌نشینند و بازیگران را مجاب نمی‌کنند که با پوشش‌ها و ظاهری در شأن قوانین یک کشور اسلامی در مقابل دیدگان یک ملت، حاضر شوند.

یادمان باشد که این بازیگران چگونه ستاره شده‌اند، آیا غیر از این است که در پرده سینما و قاب تلویزیون جمهوری اسلامی توسط همین مسئولان به آنها فرصت دیده‌شدن داده شده است و مردم هم آنها را پذیرفته‌اند؟ پس پذیرفتن قوانین و هنجارهای جامعه توسط آنها انتظار زیادی به حساب نمی آید.

ستاره‌ها در هر شاخه و رسته‌ای که باشند در تمام دنیا همواره ابزاری برای پیشبرد خواسته‌های طیف‌های مختلف به شمار می‌روند که از جمله آنها می‌توان به استفاده‌های سیاسی یا اجتماعی اشاره کرد که از تبلیغات انتخاباتی شروع می‌شود تا برندهای مختلف پوشاک که لباس‌های خاص خود را بر تن این ستاره‌ها می‌پوشانند، اما مسئولان فرهنگ‌ساز کشور ما برای استفاده از این فرصت‌ها چه کرده‌اند؟

غیر از این است که به صورتی کاملاً منفعل، تریبون جشنواره‌ای که به نام فجر انقلاب اسلامی شکل گرفته است را آزادانه در اختیار بازیگرانی قرار می‌دهیم تا یادآور سبزی فتنه‌ای باشند که در افکار مردم، خاک شده است.

مگر همین مسئولان فرهنگ‌ساز کشورمان، بارها در افتتاحیه‌های نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های پوشاک اسلامی، روبان، قیچی نزده‌اند، آیا این لباس‌های اسلامی باید در پستوها نمایش داده شوند یا باید به عنوان پوشش اسلامی توسط ستاره‌ها، تبدیل به «مد روز» در جامعه شوند تا در نهایت هم مسئولان، مجبور به سانسور تصاویر بازیگران زن در این جشن‌ها نشوند.

 

منبع : جام


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ جمعه 27 بهمن 1391 ] [ 02:54 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

   دو صـد گـفـتـــه، چـون نـیـــم کـردار

  نیست ... 

 
 


https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT82yPDrdR3V9BIhwVW4-h5FtdIjRArdIRy3e5bZTIyYUfIvs26rg


 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ جمعه 27 بهمن 1391 ] [ 04:07 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 الف نوشت: روشن است که پایش مستمر فعالیت دشمن و پیشگیری از دسیسه های آن، وظیفه نهادهای اطلاعاتی کشور است و باید تلاش های آنها در انجام موثر این ماموریت را قویاً تحسین و حمایت کرد. حتی اگر ظاهر ناخوش آیند احضار و باجویی از فعالان رسانه ای داشته باشد.
لازم به یاد آوری است پیش از این مسوولان قضایی و امنیتی درباره ارتباط و همکاری با بی بی سی و دیگر رسانه های دشمن به همه فعالان رسانه ای تذکر و هشدار داده بودند و روزنامه نگارانی که اخیراً احضار یا بازداشت شده اند، نمی توانند کارشان را توجیه کنند یا ادعا کنند نمی دانستیم این کار مصداق جرم است... اما سوال اینجاست که آیا همکاران بی بی سی در ایران فقط روزنامه نگاران بازداشت شده هستند؟
آیا بی بی سی درایران، همکار دیگری ندارد؟ چه کسی و چه طرز فکری در ایران، افکار عمومی را به سمت بی بی سی و دیگر رسانه‌های ضدانقلاب هدایت می کند؟ چه کسی با سانسور گسترده و همه جانبه در داخل، افکار عمومی تشنه اخبار را بسوی بی بی سی سوق می دهد؟ چه کسی اخبار یکشنبه سیاه مجلس را در رسانه ملی کاملاً سانسور کرد؟ چه کسی رسانه ها را از پرداختن به نتایج هدفمندی یارانه ها منع می کند؟ چه کسی رسانه ها را منع می کند تا مخالفت یکپارچه مردم و علما و فعالان اقتصادی را با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها منعکس نکنند؟ چه کسی با به نوسان افتادن بازار های طلا و ارز، دستور می دهد موضوع در همه رسانه های کشور سانسور شود و با این قبیل دستوراتش، میدان رسانه ای کشور را برای جولان دادن بی بی سی، خالی ومهیا کرده است؟
آیا دبیرخانه شورای امنیت ملی و رئیس سازمان صدا و سیما تصور می کنند با سانسور اخباری که مردم تمایل و عطش دانستن آنها را دارند، از انتشار این اخبار جلوگیری کرده اند؟ این قبیل سانسور ها شاید درکوتاه مدت بتواند سرعت گسترش یک خبر را کاهش دهد اما چند ضرر بسیار بزرگتر به اعتبار نظام می زند.
یکی اینکه باعث می شود مردم حس کنند رسانه ملی و مسئولان کشور به شعور آنها توهین می کنند. دیگر اینکه برای مردم برای دانستن چاره ای باقی نمی گذارند که بسوی رسانه های ضد انقلاب بروند. دشمن هم با حداکثر سوء استفاده از این نوع سانسورهای احمقانه، انواع پیام ها در جهت جنگ روانی شان را، به خورد ملت تشنه حقیقت می دهند.
در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی و در شرایطی که میدان نبرد اصلی جمهوری اسلامی به جبهه رسانه ای و جنگ نرم منتقل شده، نهی کردن رسانه های مدافع نظام از پرداختن به موضوعات مهمی مانند یکشنبه سیاه مجلس، آثار شوم هدفمندی یارانه ها و تحولات ارز و طلا، به نفع کیست؟
کلاهمان را قاضی کنیم... امروز چه کسی بیشتر به رشد مخاطبان و بینندگان بی بی سی و اذنابش کمک می کند؟ روزنامه نگاران احضار شده یا سانسورهای ضرغامی و دبیرخانه شورای امنیت ملی؟
1391/11/26

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها:

همکاران رسانه-های بیگانه،

ارتباط و همکاری با رسانه های دشمن،

چه طرز فکری در ایران افکار عمومی را به سمت رسانه‌های ضدانقلاب هدایت می کند؟،

چه کسی اخبار یکشنبه سیاه مجلس را در رسانه ملی کاملاً سانسور کرد؟،

نبرد اصلی جمهوری اسلامی به جبهه رسانه ای و جنگ نرم منتقل شده،

امروز چه کسی بیشتر به رشد مخاطبان و بینندگان بی بی سی و اذنابش کمک می کند؟،


 [ پنجشنبه 26 بهمن 1391 ] [ 10:40 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی:

بجای «سران فتنه»، مراقب «فتنه سران» باشید!؟ ...    

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عبرت نیوز: حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی می‌گوید من همان ابتدا در تلویزیون گفتم که ما باید مراقب فتنه سران باشیم نه سران فتنه.
 
این نماینده مجلس هفتم و استاد اخلاق درباره بازداشت های اخیر خبرنگاران گفت: عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است. مسئولان اکنون کم حوصله هستند و فکر می‌کنند که اگر خبرها را خبرنگاران پخش کنند بد می‌شود. در صورتی که با گرفتن آنها بیشتر پخش می‌شود. چون مردم جست‌وجو می کنند که چرا گرفتند؟
وی در گفت و گو با روزنامه قانون به بررسی رویکرد دولت و احمدی نژاد پرداخته که اهم آن را در ادامه بخوانید؛
میان انتقاد و مخالفت، تفاوت است. بنده از زمانی که آقای احمدی ن‍ژاد در دوره اول هنوز تنفیذ نشده بود به ایشان نقد داشتم. انتقادم هم این بود که ایشان خارج از آنچه وظیفه اش بود در مجلس صحبت کرد و من هم به رئیس وقت مجلس که آقای حداد بودند اخطار دادم که جلوی او را بگیرند. در آن زمان انتقادم را به صورت کتبی دادم که مبادا فریادها بلند شود و مخالفت ها بیشتر شود و حقیقت گم شود. اما آنچه امروز می‌بینید مخالفت است. در مخالفت شخص گرایی و مشکلات شخصی ملاک است.
نخستین نقدم به احمدی نژاد این بود که شما ادبیات یک رئیس جمهور را ندارید و رئیس جمهور نباید هر کلامی را به زبان بیاورد. به او گفتم حق ندارید مسائل خانوادگی ر امطرح کنید. ایشان در همان ابتدا گفت "من بنا دارم اصلاح کنم"، من گفتم این «من» گفتن اشتباه است. یک جای دیگری هم ایشان گفت "من آمده ام که بگویم تاکنون روحانی بر سر کار بوده، اکنون دانشگاهی می خواهد کشور را اداره کند.
• من در دوره اول کاندیداتوری آقای احمدی نژاد به شورای نگهبان گفتم که ایشان جزو رجال سیاسی نیست. از شهرداری به ریاست جمهوری رسیدن ناگوار است.
• درباره اتفاقات روز استیضاح وزیر کار و افشای فایل صوتی منتسب به برادران لاریجانی هم وقتی فردی مورد توجه قرار می گیرد باید افراد عاقل متوجه و مواظبش باشند تا خدای نکرده بر اثر چاخان و مدح بی جا آن فرد تبدیل به خطر نشود. من این نکته را در سال 84 یا 85 متذکر شدم و به برخی افراد محرمانه گفتم که ایشان در حد این ستایش های بی جا نیست و از ایشان اینچنین تمجید نکنید. چرا؟ چون تمجید زیاد برای ظرفیت کم، غرورآور است. اطرافیان از ایشان تمجید کردند و خودش هم که بحث هاله نور و این مسائل را وسط کشید که یعنی خودش هم خودش را مافوق آنچه بود دید.
• از زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند من فکرم به ایشان نزدیک تر است، احمدی نژاد دچار اشتباه شد. اما احمدی نژاد متوجه نشد که این تایید بی تغییر نیست. اگر آقا فرمودند که افکارم به ایشان نزدیک تر است مال آن زمان بود نه همیشه. ایشان دوره تمجید گذشته را یدک می کشد.
• {در پاسخ به این سوال که چرا رهبری کاری برای بازداری احمدی نژاد از این حرکات انجام نمی‌دهد؟} رهبر چون پدر همه است باید پدرانه واکنش نشان دهد و حتی تشر ایشان هم ممکن است به نظام کشور لطمه وارد کند. رهبر برای حفظ نظام سکوت کرده است.
آقای احمدی نژاد هم چون خرابی های زیادی در کشور به وجود آمده درصدد است که تقصیرها را گردن دیگران بیندازد تا خود را مبرا نشان دهد.
• هر کس حمایت اغراق‌آمیزی از احمدی نژاد کرده چه تلویحی و چه تصریحی باید از مردم عذرخواهی کند.
• من پس از حوادث سال 88 گفتم اگراحمدی نژاد ادبیاتش را با شرایط تطبیق می داد این فتنه ها بر پا نمی شد.
• من آقای عسگراولادی را از هر نظر تایید می کنم و حرف ایشان درست است. من همان ابتدا در تلویزیون گفتم که موسوی و کروبی سران فتنه نیستند. حوادث سال 88 گذشت و هرچه تحلیل بود ارائه شد اما من در آن روز گفتم ما باید مراقب فتنه سران باشیم نه سران فتنه.
• {درباره بازداشت های اخیر خبرنگاران} عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است. مسئولان اکنون کم حوصله هستند و فکر می‌کنند که اگر خبرها را خبرنگاران پخش کنند بد می‌شود. در صورتی که با گرفتن آنها بیشتر پخش می‌شود. چون مردم جست‌وجو می کنند که چرا گرفتند؟ چون چراها به میان می آید، تفسیرها زیاد می‌شود و در تفاسیر شایعات زیاد می‌شود.
• {در واکنش به اینکه فقط دولت احمدی نژاد نبوده که با رهبری انقلاب مشکل دارد و پیش از این دولت بازرگان هم با امام مشکل داشت} آن روز مخالفت اندک آقای بازرگان نمود زیادی داشت.
بازرگان بسیار بااخلاق و دیندار بود ولی در رابطه با یک سری امور مانند نگاه به خارج از کشور، بینش کمتری داشت و به همین دلیل امام او را از کار کنار گذاشت. اما اگر شرایط را بسنجیم در کل می‌توان گفت که بازرگان در بسیاری از موارد از احمدی نژاد با اخلاق تر و دیندار تر بود.
1391/11/25

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


برچسب ها:

بجای «سران فتنه» مراقب «فتنه سران» باشید،

عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است،

میان انتقاد و مخالفت تفاوت است،

نخستین نقدم به احمدی نژاد این بود که شما ادبیات یک رئیس جمهور را ندارید و رئیس جمهور نباید هر کلامی را به زبان بیاورد،

من در دوره اول کاندیداتوری آقای احمدی نژاد به شورای نگهبان گفتم که ایشان جزو رجال سیاسی نیست،

به برخی افراد محرمانه گفتم که ایشان در حد این ستایش های بی جا نیست و از ایشان اینچنین تمجید نکنید،

تمجید زیاد برای ظرفیت کم `غرورآور است، [ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 11:15 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 

   نامزد نهایی اصولگرایان ...   

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 ترس مغلوب كاندیدای دولت شدن این روزها نیاز به وحدت را میان اصولگرایان برجسته كرده است.دشمن و رقیب اصلی اصولگرایان در گذشته هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان بودند اما از بعد از 22 خرداد و اتفاقات  در پی آن، اصلاح‌طلبان و هاشمی رفسنجانی از قدرت خارج شدند و اكنون نمی توانند خطری برای اصولگرایان باشند. بعد از انتخابات 88 آنچنان هجمه و حمله به اصلاح‌طلبان گسترده بود كه این طیف به صورت فیزیكی و به عنوان یك قدرت سیاسی عملا حذف شد. آقای هاشمی نیز سرنوشتشان شباهت زیادی به سرنوشت اصلاح طلبان داشت و بعد از 22 خرداد باقی مانده قدرت و نفوذ را از ایشان گرفتند. وجود آقای هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان عاملی كه وحدت میان اصولگرایان بود و وقتی عامل وحدت وجود ندارد طبیعی است كه اتحاد و انسجامی كه بین اصولگرایان بود از بین برود. از این رو بعد از 22 خرداد 88،اصولگرایان به دو جریان كلی تقسیم شدند :مخالفان آقای احمدی نژاد و موافقان آقای احمدی نژاد .در انتخابات شورای اسلامی در اسفند ماه سال‌گذشته مبارزه اصلی بین این دو گروه بودودر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز رقابت اصلی میان مخالفان و موافقان احمدی نژاد خواهد بود. مهم ترین مخالفان آقای احمدی نژاد شامل آقای حداد عادل، ولایتی و قالیباف است.این 3 نفر با هم اختلافی ندارند و در نهایت یكی كاندیدا و بقیه عضو كابینه آن كاندیدا خواهند شد. دركل تمام اصولگرایانی كه مخالف احمدی نژاد هستند دردولت آینده به یك شكلی نقش خواهند داشت. البته آقای قالیباف خودش را از نظر اجرایی و مدیریتی یك سرو گردن ازآقای ولایتی و آقای حداد عادل بالاتر می بیندو واقعیت هم همین است .بنابراین آقای قالیباف ضمن اینكه ترجیح می دهد خودش كاندیدای اصولگرایان باشد اما در نهایت قبول می كند كه در صورت كاندیداتوری شخص دیگری وبرنده شدن آن شخص در انتخابات پیش رو، او در كابینه اش حضور داشته باشد.كاندیداهای مستقل دیگری مانند آقای محسن رضایی و سعید جلیلی در جریان اصولگرایی وجود دارند اما واقعیت مطلب این است كه كاندیداهای دیگراصولگرا شانس زیادی ندارند. به طور مثال آقای محسن رضایی پایگاه اجتماعی ندارد و شاید بتواند تنها یك میلیون رای بدست آورد.
آقای جلیلی هم اگر به صورت مستقل وارد شود،حتی كمتر از آقای رضایی مورد استقبال قرار می گیرد. بنابراین اشخاصی مانند آقای رضایی و جلیلی از آنجا كه پایگاه مردمی ندارند، موجب ریزش آرای اصولگرایان دیگر نمی شوند.اما اگر آقای محسن رضایی و سعید جلیلی به عنوان كاندیداهای اصلی اصولگرایان وارد میدان شوند آن‌وقت تمامی رای اصولگرایان به سبد آنها ریخته می شود. ولی تمامی رای اصولگرایان نیز عدد زیادی نیست.با این وجود اصولگرایان در چهار ماه اینده با رایزنی شیخوخیت و ریش سفیدی به اتفاق نظر می رسند و برای انتخابات آینده تنها یك نامزد خواهند داشت

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

اصلاح‌طلبان و هاشمی رفسنجانی از قدرت خارج شدند و اكنون نمی توانند خطری برای اصولگرایان باشند، طبیعی است كه اتحاد و انسجامی كه بین اصولگرایان بود از بین برود،

این 3 نفر با هم اختلافی ندارند و در نهایت یكی كاندیدا و بقیه عضو كابینه آن كاندیدا خواهند شد،

محسن رضایی پایگاه اجتماعی ندارد،

اصولگرایان در چهار ماه اینده با رایزنی به اتفاق نظر می رسند و برای انتخابات آینده تنها یك نامزد خواهند داشت،

[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 04:55 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 

  آقایان بگویند چرا از طرح این مساله

  در صحن علنی شورا نگران هستند‌

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 نایب رییس شورای شهر تهران به ضرورت روشن سازی نسبت به پرونده ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در مدیریت پیشین شهرداری تهران پاسخی صریحی نداد و گفت پرداختن به این مسایل به صلاح کشور نیست‌. ‌
حسن بیادی در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره باز شدن پرونده ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه‌های فاقد سند شهرداری تهران در دوران مدیریت احمدی نژاد و اظهار نظر برخی از اعضای شورای شهر اظهار کرد‌: دامن زدن به این مسایل در رسانه‌ها آن هم در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست‌. ‌
وی ادامه داد‌:
من هر آنچه را که لازم بود درباره این مورد بگویم ۷ سال پیش، یعنی در سال ۸۴ اعلام کردم و تکرار آن را به صلاح نمی‌دانم.
نایب رییس شورای شهر تهران گفت‌: فاقد به معنای نبود سند نیست بلکه دال بر این است که کاری بدون برنامه انجام شده است ‌. ‌
به گزارش ایلنا،
حسن بیادی به عنوان نماینده رسمی شورای شهر تهران در کمیته سه نفره رسیدگی به پرونده ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در مدیریت پیشین شهرداری تهران بود.
پایان پیام
مطالب مرتبط :

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند صرف انتخابات احمدی‌نژاد شده

 

 

 

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند

  صرف انتخابات احمدی‌نژاد شده

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


عضو شورای شهر تهران، گفت: ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در زمان ریاست احمدی‌نژاد  در شهرداری تهران در پیش از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ هزینه شده است و مابقی نیز بعد از انتخابات و پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات صرف موارد عجیب و غریبی شده است‌. ‌
محمدعلی نجفی در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره مطرح شدن ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در زمان ریاست احمدی‌نژاد در شهرداری تهران، اظهار کرد‌: براساس گزارش رسمی حسابرس در حسابرسی سال های ۸۲ و ۸۴ شهرداری تهران، ۳۲۰ میلیارد تومان از منابع شهرداری بدون سند بدون اینکه در برنامه بودجه شهرداری پیش بینی شده باشد‌، هزینه شده است. 
وی ادامه داد‌: حسابرس اعلام کرد نمی‌تواند در مورد عملکرد مالی در این سه سال نظر دهد و عدم امکان اظهار نظر را اعلام کرد‌. ‌این موضوع در شورا بحث شد و قرار شد کمیته سه نفری متشکل از اعضای شورای شهر، معاون شهرداری تهران و یکی از حسابرسان برای رسیدگی به این مساله تشکیل شود تا گزارش به شورای شهر ارایه شود‌. ‌
عضو شورای شهر تهران همچنین خاطر نشان کرد: این کمیته تشکیل شد و از طرف شورای شهر حسن بیادی، از طرف شهرداری تهران، حسین محمد پورزرندی مامور رسیدگی به این مساله شدند. این گزارش در دو سال پیش به رییس شورای شهر ارایه شد‌. ‌
عضو شورای شهر تهران اعلام کرد‌: بخش عمده‌ای از این ۳۲۰ میلیارد تومان در مواردی غیر از موارد تعیین شده در شهرداری هزینه شده است به خصوص در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۴ و ایام قبل و بعد از انتخابات‌. ‌
نجفی اعلام کرد:‌ قرار بود این گزارش در صحن علنی شورا مطرح شود تا در صورت نیاز پیگیری کار به ارگان‌های خارج از شورا واگذار شود اما متاسفانه هیچ‌گاه این مساله در شورا مطرح نشد و پس از بررسی‌های من این دوستان اعلام کردند ما نیز معترض هستیم که چرا گزارش در جلسه شورا مطرح نمی‌شود‌. ‌
به گفته عضو شورای شهر تهران، این موضوع را از مهندس چمران نیز پیگیری کردم و گفتند چون آقای سعید لو معاون مالی و اداری وقت شهردار در ایران نیستند به زمان برگشت وی موکول یابد تا اگر به ارایه اسناد و مدارک درباره این موضوع در شورا نیاز باشد، ارائه شود. اما متاسفانه این موضوع همچنان مطرح نشده است‌. ‌
نجفی در پاسخ به این اظهار نظر برخی از اعضا مبنی بر اینکه بخشی از این بودجه برای مسجد ارگ هزینه شده است، گفت‌: مبلغی که برای مسجد ارگ تخصیص یافت بسیار ناچیز بود‌. ‌
وی همچنین درباره اظهار نظر متفاوت اعضای شورای شهر نسبت به این موضوع، گفت‌: ‌من هم معتقدم این اطلاعات دقیق و ضد و نقیض است و تنها راه روشن این است که گزارش این کمیته سه نفره درجلسه علنی شورای شهر مطرح شود تا مشخص شود این بودجه در کجا و صرف چه اموراتی شده است آنچه که من مطلع هستم این است که تنها ۲۵ درصد از این مبلغ هزینه‌های قابل دفاع است و در قالب چارچوب هزینه‌های شهرداری مورد قبول است و مابقی در فاصله سه ساله و خارج از اختیارات و تکالیف شهرداری هزینه شده است‌. ‌
وی گفت‌: این بودجه در پیش از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ هزینه شده است و مابقی نیز بعد از انتخابات و پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات صرف موارد عجیب و غریبی شده است‌. ‌
نجفی درباره چرایی مطرح نشدن این موضوع گفت‌: ‌من انگیزه خوانی نمی‌کنم و واقعیت را می‌گوییم و اما سوال این است که آقایان بگویند چرا از طرح این مساله در صحن علنی شورا نگران هستند‌. ‌
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

پرداختن به ۳۲۰ میلیارد که احمدی نژاد از پول شهرداری صرف انتخابات کرد به صلاح نیست،

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در مدیریت پیشین شهرداری تهران بود،

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند صرف انتخابات احمدی‌نژاد شده،

سوال این است که آقایان بگویند چرا از طرح این مساله در صحن علنی شورا نگران هستند‌، 
[ دوشنبه 23 بهمن 1391 ] [ 09:07 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 


  از حرم 85 تا حرم 91 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عصرایران - وقتی در 15 خرداد 85 ، در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ، حرمت این مکان مقدس را پاس نداشتند و سخنرانی هاشمی رفسنجانی را به هم ریختند ، اگر آشوب کنندگان مؤاخذه جدی می شدند ، در 22 بهمن 91 ، به خود جرأت نمی دادند در سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی آشوب به پا کنند. منشأ این دو تصویر یکی است: حصار آهنین مصونیت در برابر قانون.

 

 15 خرداد 1385 - بر هم زدن سخنرانی

  هاشمی رفسنجانی در حرم حضرت معصومه(س)

 

 

 

 

 


 22 بهمن 1391 - بر هم زدن سخنرانی 

  علی لاریجانی در حرم حضرت معصومه(س)

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

به هم ریختن سخنرانی هاشمی رفسنجانی در 15 خرداد 85 ` در حرم حضرت فاطمه معصومه (س)،

به هم ریختن سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در 22 بهمن 91 ` در حرم حضرت فاطمه معصومه (س)،

[ دوشنبه 23 بهمن 1391 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]  سال های صلح 


 

 
 بگذار تا برگردم از این راه طولانی
 از سال های صلح تا جنگ خیابانی

 بگذار تا برگردم از رد شعار مرگ...
 بر سینه ی دیوار های سرد و سیمانی

 خواب تو کابوس برادرهای خونی بود
 بگذارتا برگردم ازاین خواب شیطانی

 از خاطرات بایگانی در اتاق جنگ
 تا نامه ی جا مانده بر دیوار زندانی

 از خانه های کوچک تیمی که پنهان کرد
 حس جنون آمیز کشتن را به آسانی

 بگذارتا برگردم از راهی که پنهان شد
 در های و هوی برف سنگین زمستانی

 رویای ما زنگ حیاط کوچک تفریح
 تفریح ما غوغای گرم گرگ و چوپانی

 ما کودکان بی خبر از حال یکدیگر
 در مانده از تکرار تکلیف دبستانی

 بگذار تا برگردم از عشقی که کم کم مرد
 در سینه های خسته از آوارو ویرانی

 شاید که برگردی تو از تصمیم کبرایت
 شاید که برخیزم من از فریاد دهقانی


 "عبدالجبار کاکایی"

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

برچسب ها: سال های صلح،
[ یکشنبه 22 بهمن 1391 ] [ 08:30 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

   انقلاب ما انفجار 


  نور بود ...  

 

 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ یکشنبه 22 بهمن 1391 ] [ 01:57 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 عـاطـفـــه، مـعـصـومـیـت، وَ جُـذام آدمـیـت ...


 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها:
عـاطـفـــه،
مـعـصـومـیـت،
 جُـذام آدمـیـت،[ شنبه 21 بهمن 1391 ] [ 04:49 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 ساکتین 7.5 ساله ، شرکای هزینه 


سنگینی  که بر نظام و ملت تحمیل شد! ...


 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


 
 
 مخالفان که در روزهای پایانی دولت بینا شده و بر واقعیت ها بصیرت پیدا کرده اند، در پشت میکروفن فریاد می زدند که مشکل شخص شیخ الاسلام یا مرتضوی نیست و ما با دست انداختن و دور زدن قانون مشکل داریم! ما با رویه ای که قانون را تفسیر به رای می کند و نظر فصل الخطابِ شورای نگهبان را نمی پذیرد مشکل داریم!

محمود احمدی نژاد هم که خود را "نوکر مردم" می خواند و در مصاحبه های اخیر خود تاکید می کند «اجازه دهید دولت مدیریت کند» ...   


 اگر در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در خرداد 1384 و دولت نهم و در مناظرات انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری در خرداد 1388 اصولگرایان در مقابل سیل تهمت ها و تخریب های احمدی نژاد و اسلافش به همه شخصیت ها و گروه ها که اوج آن را در مناظره اش با میرحسین موسوی شاهد بودیم چشم هایشان را فروبستند و ساکت بودند؛ این بار اما دیگر نیازی به محمود احمدی نژاد و رفتارهایش ندارند برای همین بود که لاریجانی با اظهاراتی آرام ، شمرده و مستظهر به قانون و البته و با صلابت او را بی اخلاق و مافیایی خواند و گفت با انتشار این فیلم مردم شخصیت احمدی نژاد را بهتر شناختند.
 
هزینه ای که دیروز در این استیضاح به نظام و ملت تحمیل شد نتیجه سکوت 7.5 ساله بزرگان اصول گرا بود. آنان که به تعبیر مجلسیان در «دور زدن های قانون اساسی» سکوت کردند، کسانی که در مقابل توهین ها، تخریب ها و اتهام های بی اساس سکوت کردند، کسانی که رویه های غلط و افراط و تفریط ها را دیدند و دم نزدند و کسانی که امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کردند در این هزینه هنگفت و تلخ که به نظام تحمیل شد سهیم اند.


 متن کامل  


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

  سیاست-بازان ایرانی ، اهل ِ کـُـری خواندن

  وَ انکار ضعفهای خود هستند ... 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 


به گزارش «تابناک»،
در عرصه سیاست ایرانی، اما همیشه عرصه کری خوانی هست و هیچگاه زمان نتیجه‌گیری فرا نمی‌رسد. دولتی که مستقر می‌شود، از‌‌ همان آغاز کار، کری می‌خواند تا پایان دولتش و حتی پس از پایان دولت هم کری می‌خواند. مجلس کری می‌خواند، ولی هیچ گاه نتیجه کارش مشخص نمی‌شود و نهادهای دیگر هم همچنان کری می‌خوانند و در پایان کار، هیچ!
بیننده سیاست ایرانی آموخته است که تنها بیننده باشد و تحمل کند. مربی یک تیم را تا حدی تحمل می‌کنند، اما وقتی تیم حذف شد یا در جدول سقوط کرد، رتبه جدول نشانگر عیار تیم و مربی است. رتبه بد باشد، فاتحه مربی خوانده است! تماشاگر فوتبال با مربی شوخی ندارد، برد می‌خواهد، اگر نشد رتبه قابل قبول در جدول؛ اگر این هم نشد، بازی قابل قبول که دست‌کم دل بینندگانش را به دست آورد!
جالب اینکه مسئولیت بد بازی کردن سیاستمدار ایرانی را کسی نمی‌پذیرد و اوج مسئولیت پذیری آنان، خواندن فاتحه بر مرده سیاست ایرانی است.
 
وقتی یک سیاستمدار می‌تواند همه معیارهای قابل اندازه‌گیری کیفیت کارش را انکار کند و از میان ببرد، باید به فکر راهکاری بهینه گشت.
شاید لازم باشد به تدریج خصوصیات سیاستمداری را فهرست نمود و درباره آن صحبت کرد.
شاید این یکی از راهکار‌ها باشد تا بازیگر سیاست ایرانی پیش از آنکه وارد قدرت شود، حداقل‌هایی را داشته باشد. این تنها یک راهکار است، باید در ادامه راه به راهکارهای دیگر هم اندیشید.

 

 متن کامل  


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 برچسب ها:

کـُـری خواندن وَ انکار ضعفهای خود،

بیننده سیاست ایرانی آموخته است که تنها بیننده باشد و تحمل کند،

نتیجه بازی سیاست زود مشخص نمی‌شود دیر مشخص می‌شود و دیر هم می‌ماند،

مسئولیت بد بازی کردن سیاستمدار ایرانی را کسی نمی‌پذیرد،

اوج مسئولیت پذیری آنان` خواندن فاتحه بر مرده سیاست ایرانی است،

استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی ` وزیر کار سابق احمدی نژاد،

مخالفان` در روزهای پایانی دولت بینا شده و بر واقعیت ها بصیرت پیدا کرده اند،

[ پنجشنبه 19 بهمن 1391 ] [ 07:43 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 به ریش مردم میخندند؟! ...  

 

 

 بدرقه-ی سَرد مجلس بعد از

 استیضاح وزیر کار، 15 بهمن 91 ...  

 اگر در خانه کس است، یک حرف بس است!!! ...

 

 چیزی تو کار نبوده،

  همش شآ آ آیـــعـــــــه-ست! ... 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 


[ چهارشنبه 18 بهمن 1391 ] [ 08:28 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

افروغ: این رای عدم اعتماد ملت به احمدی نژاد بود

به نظر بنده در مجلس استیضاح وزیر کار نبود، استیضاح رییس جمهور رخ داد و رای بدست آمده به معنای استیضاح رییس جمهور بود، من احساس شعفی داشتم که مجلس تمام قد آمده بود تا از جایگاه قانون و از جایگاه این نهاد قانونی دفاع کند

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

عماد افروغ در تحلیل حوادث مجلس گفت: بخاطر مدیریت خوب لاریجانی، حداقل یکی از بگم بگم ها رخ عیان کرد، اما از ماست که برماست، وقتی اختلاف ها رو شد احساس می کنم یکی از شعارهای انقلاب اسلامی محقق شد و آن اینکه باید شفافیت باشد و به حق مردم توجه شود تا مردم سالاری دینی و آزادی بیان را در اوج خودش داشته باشیم . امروز شاهد حفظ آبرو توسط مجلس نهم بودیم

 

 

دولت رسما مجوز گرانی خودرو را صادر کرد

نحوه تعیین قیمت خودروهای سبک داخلی تغییر کرد و خودروسازان مجوز فروش خودرو به قیمت تجاری را گرفتند

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

با مصوبه جدید و تائید آن توسط رئیس جمهور، مجوز رسمی گرانی خودرو برای دومین بار در سال‌جاری صادر شد، فعالان بازار خودرو، از مصوبه جدید دولت به عنوان افزایش قیمت خودروهای داخلی برای دومین بار یاد می‌کنند. قیمت خودروهای داخلی یک بار در مهرماه سال‌جاری توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بین 18 تا 20 درصد افزایش یافته بود

 

رای قاضی را با دور زدن قانون به سخره گرفتند

رئیس دیوان عدالت اداری: این چه معنا دارد که یک قاضی معزول را در راس سازمانی بسیار گسترده، هم از لحاظ فراگیری و هم از این حیث که بنگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی متعددی در ذیل آن قرار دارد و از اهمیت بسزایی برخوردار است، قرار می‌دهید

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان این مطلب که من به عنوان مسوول دیوان عدالت اداری باید از آرایی که در چارچوب ضوابط قانونی صادر می‌شود، دفاع کنم، ادامه داد: ما در دیوان عدالت اداری به موجب قانون اساسی با مجموعه‌ای از شکایات علیه دستگاه‌های اجرایی سر و کار داریم و این بر اساس همان قانون اساسی است که منشور انقلاب و خونبهای شهدا بوده و برای همه ما معتبر است

 

 

سخنان منتشرنشده هاشمی درباره پذیرش قطعنامه

انقلابی گری کلّه شقی متحجرانه نیست تحول پذیری منطقی است ، انسان انقلابی مقتدر است امّا جمود ندارد ، تعصب ندارد. وقتی حق را تشخیص داد - حتی خلاف نظرش- در مقابل حق خاضع است

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

هاشمی رفسنجانی در جمع فرماندهان سپاه گفته است: آنهایی که کله شقی را با انقلابی بودن اشتباه می گیرند آنها اشتباه می کنند. این تغییر نظر امام بی سابقه است مفسران نمونه اش را در تاریخ شاید نتوانند پیدا کنند ولی این اوج انقلابی گری است و باید روی این نکته کارکرد باید روی این نکته تحلیل داد. این اعتماد بنفس لازم دارد که یک رهبری بتواند در یک مقطعی چنین حساس تصمیمی بگیرد

 

 

برادر رئیس جمهور: گرانی و تورم نتیجه سوء تدبیر و عمدی است

امروز شاهد هستیم که ارزش پول افغانستان از ایران هستیم، گول " اللهم عجل لولیک الفرج" را نخورید

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

 

مدرس: مردم از تلویزیون خسته شده‌اند

برخی از مدیران میانی و کسانی به تلویزیون آمده و برنامه‌سازی کرده‌اند که واقعا این کاره نیستند

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

 

آمریکا: آماده گفت‌و‌گوی مستقیم با ایران هستیم

بایدن: هر وقت آیت‌الله خامنه‌ای بطور جدی خواهان مذاکره باشد، این گفت‌و‌گو انجام می شود

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


برچسب ها:

رای قاضی را با دور زدن قانون به سخره گرفتند،

رای عدم اعتماد ملت به احمدی نژاد،

مردم سالاری دینی و آزادی بیان،

دولت رسما مجوز گرانی خودرو را صادر کرد،

قاضی معزول را در راس سازمانی بسیار گسترده،

انسان انقلابی مقتدر است امّا جمود ندارد ` تعصب ندارد،

کله شقی را با انقلابی بودن اشتباه می گیرند، 
[ چهارشنبه 18 بهمن 1391 ] [ 04:42 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3

درباره وبلاگ

گر در طلب لقمه نانی،
نانی /
گر در طلب گوهر كانی،
كانی /
این نكته رمز اگر بدانی،
دانی /
هر چیز كه اندر پی آنی،
آنی ...

مـــولانـــا


امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


ایران رمان