مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...

مهـربانان زودتـر وَ بـیـشـتـــر می-بخشـنــــد ...
شک وَ اندیشیدن به باورهای خود ، ما را به ایمان وُ یقین می-رساند.
قالب وبلاگ

 

 

آقای طائب! توبه کنید ...  

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  طی چند روز گذشته یکی از خطبای کشور جناب مهدی طائب در اظهارنظری عجیب سوریه را سی و پنجمین استان ایران و استانی استراژیک دانست و در بخشی از سخنانش گفت: «اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم»!
این سخنان هر چند به نیت دغدغه و منافع بلندمدت کشور و یعنی از راه دلسوزی است! اما مصداق کامل این سخن است که «بهترین راه تخریب چیزی، بد دفاع کردن از آن است؛ نه حمله نمودن به آن» که در عین حال در تضاد کامل با منافع ملی و دغدغه و احساس تعلق ملت بزرگ ایران به آب و خاک و سرزمین خود و تمامیت ارضی است که در طول تاریخ جزو ارزش ها و خطوط قرمز مردم بوده و پس از انقلاب اسلامی نیز بر آن تاکید شده چنانچه در دفاع از مرزهای میهن گرامی مان در همین خاک مقدس خوزستان و کربلای ایران خون پاک حدود 150 هزار شهید برومند و انسان های ناب و بهترین های 3 نسل جمعیتی تقدیم شد تا ایران، ایرانستان نشود، تجزیه نگردد و انقلاب اسلامی باقی بماند و کارآمدی و مصمم بودن خود در آبادانی دین و دنیای ایرانیان و مسلمانان را به اثبات برساند.
این سخنان نسنجیده و بی تامل ادا شده و اشتباه، در تضاد محض با سخنان بنیانگذار و معمار انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و این جمله مشهور ایشان است که : «خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است» و همچنین در تضاد با این سخن تاریخی مقام معظم رهبری است که خوزستان را دروازه ورود تشیع به کشور دانسته و عنوان داشتند: «ملت ایران، مكتب اهل‌بیت را از دو جا گرفته است. در واقع، همه ملت ایران براى تشیع، وامدار دو مجموعه انسانى هستند: یكى اهواز است و یكى جبل عامل»
این سخنان نسنجیده جناب طائب و منطق ضعیف پشت آن حتا موضوع دفاع حقه ایران از نظام دوست سوریه را هم زیر سئوال می برد و در حالی که این دفاع پرهزینه می بایست برای مردم کشور تبیین شود و اهمیت و ارزش آن برای افکار عمومی برشمرده گردد تا در این موضع پشت سر دستگاه دیپلماسی و تصمیمات راهبردی نظام سیاسی بمانند متاسفانه چنان با استدلالات ضعیف و مثال نابجایی همراه می شود که غیر از بی تدبیری نمی توان بر آن نامی نهاد.
باید به این جناب خاطرنشان ساخت که ضروری ست یک بار دیگر برود و تاریخ دفاع سرزمینی و عقیدتی مقدس را که آیینه تمام نمای آن در خاک خوزستان قهرمان به وقوع پیوست را کند و کار نماید تا انشااله از این اشتباه بلکه به در آید.
بنا به سخن حضرت امام(ره) خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است اما قابل توجه آقای طائب باشد که شام از دیرباز محلی بوده که از آن ناحیه خون به دل اهل البیت (علیهم السلام) شده و شعبه ای انحرافی از اسلام در آن علیه اسلام راستین شیعی فعالیت کرده که چه امویان و چه بعثی های حاکم بر آن قطع و یقین نحله هایی انحرافی بوده اند با این تفاوت که جمهوری سوریه در دوره مرحوم حافظ اسد، دوست ملت ایران در جریان دفاع مقدس بوده و در دوره بشار نیز یکی از محل های ارتباطی محور مقاومت علیه صهیونیسم و از متحدان سیاسی ایران بوده و هست که ایرانی ها نیز چشم خود را بر این خصائص مثبت نبسته خصوصا به این دلیل که معارضین و نیروهای مدعی قدرت در سوریه سلفی و تکفیری و تروریست ضد شیعه و ضد ایرانی و برعلیه حزب الله لبنان و امنیت ملی و منافع منطقه ای ما هستند.
بنابراین ضروری ست که جناب طائب ضمن توبه به درگاه خداوند و محضر شهداء، تائب شوند و هر چه سریع تر از مردم ایران و خوزستان به دلیل این سخنان نسنجیده عذرخواهی کرده و طلب حلالیت و عفو نماید چرا که مردم خوزستان - میعادگاه و میقات و معراج شهدا و محل جانفشانی رزمندگان و جانبازان - از این سخنی که متاسفانه دستمایه شیطنت رسانه های بیگانه قرار گرفت به شدت رنجیده خاطر شده اند.
وی که در نقش یک استراتژیست اظهارنظر می کند حتا نمی داند که ایران 31 استان دارد نه 34 استان که سوریه بشود استان سی و پنجمش! و با این اظهارات هیچ کمکی به نظام سوریه نمی کند بلکه نتیجه آن می شود که فقط به دست شورشیان وهابی گزک و سند می دهد که نظام اسد و جمهوری سوریه نه کشوری مستقل که حیات خلوتی برای ایران است و اتفاقا در این چند روز در هجمه رسانه ای خود علیه نظام اسد بر این نکته متمرکز شده اند و با هیاهوی تبلیغاتی سعی در القای این نکته خبیثانه دارند که ایران یک کشور بیگانه را بر پاره تن خود ترجیح می دهد!
که کذب محض بوده و سند آن تقدیم خون و جان پاک 24 هزار شهید خوزستانی و 150 هزار شهید گلگون کفن و بی کفن و گمنام از سراسر کشور است که خوزستان محل عروج آنها از خاک به افلاک بوده است.
وی و افرادی مانند وی که با سخنان نسنجیده فضای سیاسی اجتماعی کشور را هر بار مکدر و آشفته می کنند بهتر است بدانند که در جایگاهی نیستند که درباره آب و خاک و امنیت سرزمینی ایران و هویت ایرانی سخن بگویند، اینان هر چند ممکن است موقعیتی هم داشته باشند و سوابقی اما نباید به خود این اجازه را بدهند که در هر موضوعی ورود کنند چرا که توان جبران مافات - حتا در بعد معنوی - را هم نخواهند داشت. در پایان وی را به این سخن امام صادق(ع) رجوع می دهم که فرمود: «مؤمن تا سخن نگفته است، در زمره‌ی نیکوکاران است ولی چون آغاز به کلام کند، ممکن است در زمره‌ی نیکوکاران باشد و یا خیر!» به بیان ساده‌تر، سخن در دهان، در اختیار انسان است، ولی همین که خارج شد دیگر قابل بازگشت نیست و مانند تیری است که از چله‌ی کمان رها شده است.

 امید حلالی - خوزستان

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها:

طائب سوریه را سی و پنجمین استان ایران و استانی استراژیک دانست،

«اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم»!،

«بهترین راه تخریب چیزی` بد دفاع کردن از آن است` نه حمله نمودن به آن»،

حدود 150 هزار شهید برومند و انسان های ناب و بهترین های 3 نسل جمعیتی تقدیم شد تا ایران` ایرانستان نشود` تجزیه نگردد و انقلاب اسلامی باقی بماند،

حضرت امام (ره) و این جمله مشهور ایشان است که : «خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است»،

هر چه سریع تر از مردم ایران و خوزستان به دلیل این سخنان نسنجیده عذرخواهی کرده و طلب حلالیت و عفو نماید،

وی که در نقش یک استراتژیست اظهارنظر می کند حتا نمی داند که ایران 31 استان دارد نه 34 استان که سوریه بشود استان سی و پنجمش!، 
[ یکشنبه 29 بهمن 1391 ] [ 10:47 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  مسئولی که قول ندهد پخمه است! ...
 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  چند نفر از مأمورین محترم نیروی انتظامی نیز افراد را به داخل جمعیت هدایت می کردند از جمله یک نفر مراقب بود که کسی از مردم عادی در صف جلو که مسوولین هستند قرار نگیرد و افرادی را که به جلو می رفتند به پشت صف هدایت می کرد. در یک صحنه مرد میانسالی که دارای معلولیت جسمی بود پلاکاردی را جلو خود گرفته و در همان صف اول با مشت گره کرده و حرارت خاصی شعارها را تکرار می کرد که همان مأمور با عجله جلو آمد و دست بر سینه آن مرد گذاشت و وی را به عقب هل داد! با خود گفتم چقدر برخی افراد کج سلیقه هستند. به جای اینکه از وجود مردم عادی مانند این مرد جهت تبلیغات، نهایت بهره برداری را داشته باشند وی را به عقب می رانند! شاید آن مأمور فکر می کرد مسوولین آمده اند که عکس یادگاری بگیرند و وجود این مرد معلول، عکس آنان را خراب خواهد کرد!
در حین راهپیمایی پسر بچه خردسالی که در آغوش پدر بود دست می انداخت و بنری را که از طرف جمعی از کشاورزان تهیه شده بود پایین می کشید. فردی که آنرا در دست داشت خطاب به او گفت: پسر جان نکند پدرت معلم یا کارمند است که پرچم کشاورزان را پایین می آوری؟! نزدیک رفتم و گفتم: نه برادر عزیز! پرچم کشاورزان را معلمین و کارمندان پایین نیاوردند بلکه کسانی کشاورزی را نابود کردند که بدون توجه به قانون هدفمندی، سهم یارانه ی کشاورزی را بطور کامل نپرداختند و موجب شدند کمر کشاورزان زیر بار هزینه کود، بذر و قبض های برق چند میلیونی بشکند و با واردات بی رویه محصولات کشاورزی تیشه به ریشه ی تولید زدند و ... ایشان نیز با تأیید گفته های بنده مقداری از مسیر راه را به درد دل در این زمینه و مشکلات موجود پرداخت.
در پایان هنگامی که با ماشین همراه همسرم به طرف منزل می آمدم زن میانسالی دست خود را بلند کرد و گفت: لطفا این حاج خانم را تا چهار راه جلوتر ببرید چون ماشین ما آنجاست. پیرزنی که به سختی راه می رفت در حالیکه نفس نفس می زد سوار ماشین شد و آن زن نیز پهلوی او نشست. وقتی راه افتادیم من گفتم: حیف که برخی مسوولین قدر شما مردم را نمی دانند و هر روز قیمت اجناس بالا می رود و به فکر راه حل درستی نیستند! زن میانسال گفت: حاج آقا تقصیر مسوولین چیست وقتی مردم بیشتر از نیاز خود اجناس را انبار می کنند و موجب کمبود می شوند؟ گفتم: علت آن است که به مسوولین و قول هایشان اعتمادی نداریم. بنده روز گذشته یک قوطی رب گرفتم روز بعد صاحب مغازه می گوید قیمت آن هزار تومان افزایش داشته من هم با خود می گویم ای کاش 10 قوطی رب خریده بودم! در اوایل انقلاب که کشور در حال جنگ بود مردم به مسوولین اعتماد داشتند و به توصیه ی آنان مبنی بر عدم انبار اجناس توجه می کردند و می دانستند که قیمت تغییر چندانی نخواهد کرد. ولی حال این اعتماد از بین رفته است. آن زن پاسخ داد: ما به مسوولین کار نداریم ما برای دین و انقلابمان آمدیم وقتی هم به مقصد رسیدیم ضمن تشکر برایم دعا کرد و گفت: خداوند فرزندانی انقلابی به شما عطا کند!
به راستی با وجود این مردم مخلص، فداکار، کم توقع و وفادار آیا فکر کردن به منافع فردی و جناحی بزرگترین خیانت نیست؟ آیا استفاده از احساسات پاک و بی آلایش آنان عقوبتی سخت در پی نخواهد داشت؟ آیا نباید مسوولین که در سایه ی حمایت ها و فداکاری های همین مردم به پست و مقام رسیده اند به جای عقب راندن آنان، آن ها را با افتخار در کنارشان جای دهند و خود را وقف خدمت به آنان نمایند؟
سخنران این مراسم جناب دکتر اسماعیل نیا نماینده محترم مجلس بود که توسط مجری محترم چند بار با عنوان دانشمند مورد خطاب قرار گرفت! در اینجا بدون هیچ توضیحی فرازهایی از سخنان ایشان را ذکر می نمایم:
-چرا مردم در صحنه اند؟ چون انقلاب از خود آنان است.
-مردم از سیاست زدگان غیر سیاستمدار جلوترند.
-صبوری و استقامت مردم ما (مسوولین) را شرمنده می کند.
-در مراسم افتتاح پل زیرگذر یک نفر از مردم نیامد از مسوولین تشکر کند!
-ما قبل از انقلاب تحقیر شده بودیم.
-وجود امکانات بالقوه و شرایط جغرافیایی نقطه ی قوت ماست.
-مذاکره مزخرف و امری انفعالی است!
-صادرات تخم مرغ و ذخیره مرغ داریم و گرانی آن از کج سلیقگی مدیران است!
-مسوولی که قول ندهد پخمه است!
-دشمنان از جن و انس برای شکست ما وارد صحنه شده است!

 از وبلاگ : نوبهار بَردَسکن

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
[ شنبه 28 بهمن 1391 ] [ 07:59 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  عـــالـَــم ِ بـچـــگـی ... 

 
 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
[ شنبه 28 بهمن 1391 ] [ 04:28 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ] 


     
     
   دیشب تلویزیون شرمنده شد

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

شرمندگی تلویزیون

به گزارش اروم نیوز؛ اختتامیه جشنواره فیلم فجر شب گذشته از سیما به صورت زنده پخش شد اما این اولین باری نبود که جشن‌هایی که با حضور بازیگران زن سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، تصویربرداران، مجاز به ثبت نمای نزدیک از چهره و ظاهر این بازیگران نبودند، اما پشت پرده این ماجرا چیست؟

مگر چهره همین بازیگران با تندترین آرایش‌ها، روی پرده و  سردر سینماها نقش نمی‌بندد؟ اگر قانونی برای ندیده شدن زنان بد حجاب و آرایش کرده در تلویزیون جمهوری اسلامی وجود دارد، چرا ستاره‌های زن سینما در فیلم‌هایشان به بدترین شکل ممکن، ظاهر می‌شوند و در نهایت همان فیلم‌ها هم در جعبه جادویی تلویزیون به نمایش درمی‌آیند؟

تضاد‌هایی غیر قابل هضم که تفاوت معنای حجاب و عفاف در تلویزیون، سینما و مردم در یک کشور اسلامی را به رخ می‌کشد.

تصور کنید اگر روزی قرار باشد، گشت ارشاد در مقابل در ورودی یکی از این جشنواره‌ها و جشن‌ها قرار گیرد بخش اعظم میهمانان آنها، به دلیل عدم رعایت ابتدایی‌ترین پوشش‌های مرسوم یک کشور اسلامی، باید راهی خیابان وزرای تهران شوند، همانطور که یک‌بار این ماجرا برای کنسرت یکی از خوانندگان در برج میلاد رخ داد.

نکته قابل تأمل در این جشنواره‌های پر رنگ و لعاب، حضور مسئولان رده بالای کشور از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی است. اگر دیدن زنان بازیگر بزک کرده‌ با پوشش‌های غیراسلامی که تنها لحظه‌ای نمی توان تصویر آنها را در انظار عمومی به مخاطبان تلویزیون نشان داد، بد است، گناه است، ناهنجاری است، چرا مسئولان محترم، خود به نظاره می‌نشینند و بازیگران را مجاب نمی‌کنند که با پوشش‌ها و ظاهری در شأن قوانین یک کشور اسلامی در مقابل دیدگان یک ملت، حاضر شوند.

یادمان باشد که این بازیگران چگونه ستاره شده‌اند، آیا غیر از این است که در پرده سینما و قاب تلویزیون جمهوری اسلامی توسط همین مسئولان به آنها فرصت دیده‌شدن داده شده است و مردم هم آنها را پذیرفته‌اند؟ پس پذیرفتن قوانین و هنجارهای جامعه توسط آنها انتظار زیادی به حساب نمی آید.

ستاره‌ها در هر شاخه و رسته‌ای که باشند در تمام دنیا همواره ابزاری برای پیشبرد خواسته‌های طیف‌های مختلف به شمار می‌روند که از جمله آنها می‌توان به استفاده‌های سیاسی یا اجتماعی اشاره کرد که از تبلیغات انتخاباتی شروع می‌شود تا برندهای مختلف پوشاک که لباس‌های خاص خود را بر تن این ستاره‌ها می‌پوشانند، اما مسئولان فرهنگ‌ساز کشور ما برای استفاده از این فرصت‌ها چه کرده‌اند؟

غیر از این است که به صورتی کاملاً منفعل، تریبون جشنواره‌ای که به نام فجر انقلاب اسلامی شکل گرفته است را آزادانه در اختیار بازیگرانی قرار می‌دهیم تا یادآور سبزی فتنه‌ای باشند که در افکار مردم، خاک شده است.

مگر همین مسئولان فرهنگ‌ساز کشورمان، بارها در افتتاحیه‌های نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های پوشاک اسلامی، روبان، قیچی نزده‌اند، آیا این لباس‌های اسلامی باید در پستوها نمایش داده شوند یا باید به عنوان پوشش اسلامی توسط ستاره‌ها، تبدیل به «مد روز» در جامعه شوند تا در نهایت هم مسئولان، مجبور به سانسور تصاویر بازیگران زن در این جشن‌ها نشوند.

 

منبع : جام


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ جمعه 27 بهمن 1391 ] [ 02:54 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

   دو صـد گـفـتـــه، چـون نـیـــم کـردار

  نیست ... 

 
 


https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT82yPDrdR3V9BIhwVW4-h5FtdIjRArdIRy3e5bZTIyYUfIvs26rg


 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ جمعه 27 بهمن 1391 ] [ 04:07 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 الف نوشت: روشن است که پایش مستمر فعالیت دشمن و پیشگیری از دسیسه های آن، وظیفه نهادهای اطلاعاتی کشور است و باید تلاش های آنها در انجام موثر این ماموریت را قویاً تحسین و حمایت کرد. حتی اگر ظاهر ناخوش آیند احضار و باجویی از فعالان رسانه ای داشته باشد.
لازم به یاد آوری است پیش از این مسوولان قضایی و امنیتی درباره ارتباط و همکاری با بی بی سی و دیگر رسانه های دشمن به همه فعالان رسانه ای تذکر و هشدار داده بودند و روزنامه نگارانی که اخیراً احضار یا بازداشت شده اند، نمی توانند کارشان را توجیه کنند یا ادعا کنند نمی دانستیم این کار مصداق جرم است... اما سوال اینجاست که آیا همکاران بی بی سی در ایران فقط روزنامه نگاران بازداشت شده هستند؟
آیا بی بی سی درایران، همکار دیگری ندارد؟ چه کسی و چه طرز فکری در ایران، افکار عمومی را به سمت بی بی سی و دیگر رسانه‌های ضدانقلاب هدایت می کند؟ چه کسی با سانسور گسترده و همه جانبه در داخل، افکار عمومی تشنه اخبار را بسوی بی بی سی سوق می دهد؟ چه کسی اخبار یکشنبه سیاه مجلس را در رسانه ملی کاملاً سانسور کرد؟ چه کسی رسانه ها را از پرداختن به نتایج هدفمندی یارانه ها منع می کند؟ چه کسی رسانه ها را منع می کند تا مخالفت یکپارچه مردم و علما و فعالان اقتصادی را با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها منعکس نکنند؟ چه کسی با به نوسان افتادن بازار های طلا و ارز، دستور می دهد موضوع در همه رسانه های کشور سانسور شود و با این قبیل دستوراتش، میدان رسانه ای کشور را برای جولان دادن بی بی سی، خالی ومهیا کرده است؟
آیا دبیرخانه شورای امنیت ملی و رئیس سازمان صدا و سیما تصور می کنند با سانسور اخباری که مردم تمایل و عطش دانستن آنها را دارند، از انتشار این اخبار جلوگیری کرده اند؟ این قبیل سانسور ها شاید درکوتاه مدت بتواند سرعت گسترش یک خبر را کاهش دهد اما چند ضرر بسیار بزرگتر به اعتبار نظام می زند.
یکی اینکه باعث می شود مردم حس کنند رسانه ملی و مسئولان کشور به شعور آنها توهین می کنند. دیگر اینکه برای مردم برای دانستن چاره ای باقی نمی گذارند که بسوی رسانه های ضد انقلاب بروند. دشمن هم با حداکثر سوء استفاده از این نوع سانسورهای احمقانه، انواع پیام ها در جهت جنگ روانی شان را، به خورد ملت تشنه حقیقت می دهند.
در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی و در شرایطی که میدان نبرد اصلی جمهوری اسلامی به جبهه رسانه ای و جنگ نرم منتقل شده، نهی کردن رسانه های مدافع نظام از پرداختن به موضوعات مهمی مانند یکشنبه سیاه مجلس، آثار شوم هدفمندی یارانه ها و تحولات ارز و طلا، به نفع کیست؟
کلاهمان را قاضی کنیم... امروز چه کسی بیشتر به رشد مخاطبان و بینندگان بی بی سی و اذنابش کمک می کند؟ روزنامه نگاران احضار شده یا سانسورهای ضرغامی و دبیرخانه شورای امنیت ملی؟
1391/11/26

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها:

همکاران رسانه-های بیگانه،

ارتباط و همکاری با رسانه های دشمن،

چه طرز فکری در ایران افکار عمومی را به سمت رسانه‌های ضدانقلاب هدایت می کند؟،

چه کسی اخبار یکشنبه سیاه مجلس را در رسانه ملی کاملاً سانسور کرد؟،

نبرد اصلی جمهوری اسلامی به جبهه رسانه ای و جنگ نرم منتقل شده،

امروز چه کسی بیشتر به رشد مخاطبان و بینندگان بی بی سی و اذنابش کمک می کند؟،


 [ پنجشنبه 26 بهمن 1391 ] [ 10:40 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی:

بجای «سران فتنه»، مراقب «فتنه سران» باشید!؟ ...    

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عبرت نیوز: حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی می‌گوید من همان ابتدا در تلویزیون گفتم که ما باید مراقب فتنه سران باشیم نه سران فتنه.
 
این نماینده مجلس هفتم و استاد اخلاق درباره بازداشت های اخیر خبرنگاران گفت: عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است. مسئولان اکنون کم حوصله هستند و فکر می‌کنند که اگر خبرها را خبرنگاران پخش کنند بد می‌شود. در صورتی که با گرفتن آنها بیشتر پخش می‌شود. چون مردم جست‌وجو می کنند که چرا گرفتند؟
وی در گفت و گو با روزنامه قانون به بررسی رویکرد دولت و احمدی نژاد پرداخته که اهم آن را در ادامه بخوانید؛
میان انتقاد و مخالفت، تفاوت است. بنده از زمانی که آقای احمدی ن‍ژاد در دوره اول هنوز تنفیذ نشده بود به ایشان نقد داشتم. انتقادم هم این بود که ایشان خارج از آنچه وظیفه اش بود در مجلس صحبت کرد و من هم به رئیس وقت مجلس که آقای حداد بودند اخطار دادم که جلوی او را بگیرند. در آن زمان انتقادم را به صورت کتبی دادم که مبادا فریادها بلند شود و مخالفت ها بیشتر شود و حقیقت گم شود. اما آنچه امروز می‌بینید مخالفت است. در مخالفت شخص گرایی و مشکلات شخصی ملاک است.
نخستین نقدم به احمدی نژاد این بود که شما ادبیات یک رئیس جمهور را ندارید و رئیس جمهور نباید هر کلامی را به زبان بیاورد. به او گفتم حق ندارید مسائل خانوادگی ر امطرح کنید. ایشان در همان ابتدا گفت "من بنا دارم اصلاح کنم"، من گفتم این «من» گفتن اشتباه است. یک جای دیگری هم ایشان گفت "من آمده ام که بگویم تاکنون روحانی بر سر کار بوده، اکنون دانشگاهی می خواهد کشور را اداره کند.
• من در دوره اول کاندیداتوری آقای احمدی نژاد به شورای نگهبان گفتم که ایشان جزو رجال سیاسی نیست. از شهرداری به ریاست جمهوری رسیدن ناگوار است.
• درباره اتفاقات روز استیضاح وزیر کار و افشای فایل صوتی منتسب به برادران لاریجانی هم وقتی فردی مورد توجه قرار می گیرد باید افراد عاقل متوجه و مواظبش باشند تا خدای نکرده بر اثر چاخان و مدح بی جا آن فرد تبدیل به خطر نشود. من این نکته را در سال 84 یا 85 متذکر شدم و به برخی افراد محرمانه گفتم که ایشان در حد این ستایش های بی جا نیست و از ایشان اینچنین تمجید نکنید. چرا؟ چون تمجید زیاد برای ظرفیت کم، غرورآور است. اطرافیان از ایشان تمجید کردند و خودش هم که بحث هاله نور و این مسائل را وسط کشید که یعنی خودش هم خودش را مافوق آنچه بود دید.
• از زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند من فکرم به ایشان نزدیک تر است، احمدی نژاد دچار اشتباه شد. اما احمدی نژاد متوجه نشد که این تایید بی تغییر نیست. اگر آقا فرمودند که افکارم به ایشان نزدیک تر است مال آن زمان بود نه همیشه. ایشان دوره تمجید گذشته را یدک می کشد.
• {در پاسخ به این سوال که چرا رهبری کاری برای بازداری احمدی نژاد از این حرکات انجام نمی‌دهد؟} رهبر چون پدر همه است باید پدرانه واکنش نشان دهد و حتی تشر ایشان هم ممکن است به نظام کشور لطمه وارد کند. رهبر برای حفظ نظام سکوت کرده است.
آقای احمدی نژاد هم چون خرابی های زیادی در کشور به وجود آمده درصدد است که تقصیرها را گردن دیگران بیندازد تا خود را مبرا نشان دهد.
• هر کس حمایت اغراق‌آمیزی از احمدی نژاد کرده چه تلویحی و چه تصریحی باید از مردم عذرخواهی کند.
• من پس از حوادث سال 88 گفتم اگراحمدی نژاد ادبیاتش را با شرایط تطبیق می داد این فتنه ها بر پا نمی شد.
• من آقای عسگراولادی را از هر نظر تایید می کنم و حرف ایشان درست است. من همان ابتدا در تلویزیون گفتم که موسوی و کروبی سران فتنه نیستند. حوادث سال 88 گذشت و هرچه تحلیل بود ارائه شد اما من در آن روز گفتم ما باید مراقب فتنه سران باشیم نه سران فتنه.
• {درباره بازداشت های اخیر خبرنگاران} عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است. مسئولان اکنون کم حوصله هستند و فکر می‌کنند که اگر خبرها را خبرنگاران پخش کنند بد می‌شود. در صورتی که با گرفتن آنها بیشتر پخش می‌شود. چون مردم جست‌وجو می کنند که چرا گرفتند؟ چون چراها به میان می آید، تفسیرها زیاد می‌شود و در تفاسیر شایعات زیاد می‌شود.
• {در واکنش به اینکه فقط دولت احمدی نژاد نبوده که با رهبری انقلاب مشکل دارد و پیش از این دولت بازرگان هم با امام مشکل داشت} آن روز مخالفت اندک آقای بازرگان نمود زیادی داشت.
بازرگان بسیار بااخلاق و دیندار بود ولی در رابطه با یک سری امور مانند نگاه به خارج از کشور، بینش کمتری داشت و به همین دلیل امام او را از کار کنار گذاشت. اما اگر شرایط را بسنجیم در کل می‌توان گفت که بازرگان در بسیاری از موارد از احمدی نژاد با اخلاق تر و دیندار تر بود.
1391/11/25

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 


برچسب ها:

بجای «سران فتنه» مراقب «فتنه سران» باشید،

عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است،

میان انتقاد و مخالفت تفاوت است،

نخستین نقدم به احمدی نژاد این بود که شما ادبیات یک رئیس جمهور را ندارید و رئیس جمهور نباید هر کلامی را به زبان بیاورد،

من در دوره اول کاندیداتوری آقای احمدی نژاد به شورای نگهبان گفتم که ایشان جزو رجال سیاسی نیست،

به برخی افراد محرمانه گفتم که ایشان در حد این ستایش های بی جا نیست و از ایشان اینچنین تمجید نکنید،

تمجید زیاد برای ظرفیت کم `غرورآور است، [ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 11:15 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 

   نامزد نهایی اصولگرایان ...   

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 ترس مغلوب كاندیدای دولت شدن این روزها نیاز به وحدت را میان اصولگرایان برجسته كرده است.دشمن و رقیب اصلی اصولگرایان در گذشته هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان بودند اما از بعد از 22 خرداد و اتفاقات  در پی آن، اصلاح‌طلبان و هاشمی رفسنجانی از قدرت خارج شدند و اكنون نمی توانند خطری برای اصولگرایان باشند. بعد از انتخابات 88 آنچنان هجمه و حمله به اصلاح‌طلبان گسترده بود كه این طیف به صورت فیزیكی و به عنوان یك قدرت سیاسی عملا حذف شد. آقای هاشمی نیز سرنوشتشان شباهت زیادی به سرنوشت اصلاح طلبان داشت و بعد از 22 خرداد باقی مانده قدرت و نفوذ را از ایشان گرفتند. وجود آقای هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان عاملی كه وحدت میان اصولگرایان بود و وقتی عامل وحدت وجود ندارد طبیعی است كه اتحاد و انسجامی كه بین اصولگرایان بود از بین برود. از این رو بعد از 22 خرداد 88،اصولگرایان به دو جریان كلی تقسیم شدند :مخالفان آقای احمدی نژاد و موافقان آقای احمدی نژاد .در انتخابات شورای اسلامی در اسفند ماه سال‌گذشته مبارزه اصلی بین این دو گروه بودودر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز رقابت اصلی میان مخالفان و موافقان احمدی نژاد خواهد بود. مهم ترین مخالفان آقای احمدی نژاد شامل آقای حداد عادل، ولایتی و قالیباف است.این 3 نفر با هم اختلافی ندارند و در نهایت یكی كاندیدا و بقیه عضو كابینه آن كاندیدا خواهند شد. دركل تمام اصولگرایانی كه مخالف احمدی نژاد هستند دردولت آینده به یك شكلی نقش خواهند داشت. البته آقای قالیباف خودش را از نظر اجرایی و مدیریتی یك سرو گردن ازآقای ولایتی و آقای حداد عادل بالاتر می بیندو واقعیت هم همین است .بنابراین آقای قالیباف ضمن اینكه ترجیح می دهد خودش كاندیدای اصولگرایان باشد اما در نهایت قبول می كند كه در صورت كاندیداتوری شخص دیگری وبرنده شدن آن شخص در انتخابات پیش رو، او در كابینه اش حضور داشته باشد.كاندیداهای مستقل دیگری مانند آقای محسن رضایی و سعید جلیلی در جریان اصولگرایی وجود دارند اما واقعیت مطلب این است كه كاندیداهای دیگراصولگرا شانس زیادی ندارند. به طور مثال آقای محسن رضایی پایگاه اجتماعی ندارد و شاید بتواند تنها یك میلیون رای بدست آورد.
آقای جلیلی هم اگر به صورت مستقل وارد شود،حتی كمتر از آقای رضایی مورد استقبال قرار می گیرد. بنابراین اشخاصی مانند آقای رضایی و جلیلی از آنجا كه پایگاه مردمی ندارند، موجب ریزش آرای اصولگرایان دیگر نمی شوند.اما اگر آقای محسن رضایی و سعید جلیلی به عنوان كاندیداهای اصلی اصولگرایان وارد میدان شوند آن‌وقت تمامی رای اصولگرایان به سبد آنها ریخته می شود. ولی تمامی رای اصولگرایان نیز عدد زیادی نیست.با این وجود اصولگرایان در چهار ماه اینده با رایزنی شیخوخیت و ریش سفیدی به اتفاق نظر می رسند و برای انتخابات آینده تنها یك نامزد خواهند داشت

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

اصلاح‌طلبان و هاشمی رفسنجانی از قدرت خارج شدند و اكنون نمی توانند خطری برای اصولگرایان باشند، طبیعی است كه اتحاد و انسجامی كه بین اصولگرایان بود از بین برود،

این 3 نفر با هم اختلافی ندارند و در نهایت یكی كاندیدا و بقیه عضو كابینه آن كاندیدا خواهند شد،

محسن رضایی پایگاه اجتماعی ندارد،

اصولگرایان در چهار ماه اینده با رایزنی به اتفاق نظر می رسند و برای انتخابات آینده تنها یك نامزد خواهند داشت،

[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 04:55 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 

  آقایان بگویند چرا از طرح این مساله

  در صحن علنی شورا نگران هستند‌

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 نایب رییس شورای شهر تهران به ضرورت روشن سازی نسبت به پرونده ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در مدیریت پیشین شهرداری تهران پاسخی صریحی نداد و گفت پرداختن به این مسایل به صلاح کشور نیست‌. ‌
حسن بیادی در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره باز شدن پرونده ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه‌های فاقد سند شهرداری تهران در دوران مدیریت احمدی نژاد و اظهار نظر برخی از اعضای شورای شهر اظهار کرد‌: دامن زدن به این مسایل در رسانه‌ها آن هم در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست‌. ‌
وی ادامه داد‌:
من هر آنچه را که لازم بود درباره این مورد بگویم ۷ سال پیش، یعنی در سال ۸۴ اعلام کردم و تکرار آن را به صلاح نمی‌دانم.
نایب رییس شورای شهر تهران گفت‌: فاقد به معنای نبود سند نیست بلکه دال بر این است که کاری بدون برنامه انجام شده است ‌. ‌
به گزارش ایلنا،
حسن بیادی به عنوان نماینده رسمی شورای شهر تهران در کمیته سه نفره رسیدگی به پرونده ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در مدیریت پیشین شهرداری تهران بود.
پایان پیام
مطالب مرتبط :

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند صرف انتخابات احمدی‌نژاد شده

 

 

 

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند

  صرف انتخابات احمدی‌نژاد شده

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


عضو شورای شهر تهران، گفت: ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در زمان ریاست احمدی‌نژاد  در شهرداری تهران در پیش از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ هزینه شده است و مابقی نیز بعد از انتخابات و پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات صرف موارد عجیب و غریبی شده است‌. ‌
محمدعلی نجفی در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره مطرح شدن ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در زمان ریاست احمدی‌نژاد در شهرداری تهران، اظهار کرد‌: براساس گزارش رسمی حسابرس در حسابرسی سال های ۸۲ و ۸۴ شهرداری تهران، ۳۲۰ میلیارد تومان از منابع شهرداری بدون سند بدون اینکه در برنامه بودجه شهرداری پیش بینی شده باشد‌، هزینه شده است. 
وی ادامه داد‌: حسابرس اعلام کرد نمی‌تواند در مورد عملکرد مالی در این سه سال نظر دهد و عدم امکان اظهار نظر را اعلام کرد‌. ‌این موضوع در شورا بحث شد و قرار شد کمیته سه نفری متشکل از اعضای شورای شهر، معاون شهرداری تهران و یکی از حسابرسان برای رسیدگی به این مساله تشکیل شود تا گزارش به شورای شهر ارایه شود‌. ‌
عضو شورای شهر تهران همچنین خاطر نشان کرد: این کمیته تشکیل شد و از طرف شورای شهر حسن بیادی، از طرف شهرداری تهران، حسین محمد پورزرندی مامور رسیدگی به این مساله شدند. این گزارش در دو سال پیش به رییس شورای شهر ارایه شد‌. ‌
عضو شورای شهر تهران اعلام کرد‌: بخش عمده‌ای از این ۳۲۰ میلیارد تومان در مواردی غیر از موارد تعیین شده در شهرداری هزینه شده است به خصوص در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۴ و ایام قبل و بعد از انتخابات‌. ‌
نجفی اعلام کرد:‌ قرار بود این گزارش در صحن علنی شورا مطرح شود تا در صورت نیاز پیگیری کار به ارگان‌های خارج از شورا واگذار شود اما متاسفانه هیچ‌گاه این مساله در شورا مطرح نشد و پس از بررسی‌های من این دوستان اعلام کردند ما نیز معترض هستیم که چرا گزارش در جلسه شورا مطرح نمی‌شود‌. ‌
به گفته عضو شورای شهر تهران، این موضوع را از مهندس چمران نیز پیگیری کردم و گفتند چون آقای سعید لو معاون مالی و اداری وقت شهردار در ایران نیستند به زمان برگشت وی موکول یابد تا اگر به ارایه اسناد و مدارک درباره این موضوع در شورا نیاز باشد، ارائه شود. اما متاسفانه این موضوع همچنان مطرح نشده است‌. ‌
نجفی در پاسخ به این اظهار نظر برخی از اعضا مبنی بر اینکه بخشی از این بودجه برای مسجد ارگ هزینه شده است، گفت‌: مبلغی که برای مسجد ارگ تخصیص یافت بسیار ناچیز بود‌. ‌
وی همچنین درباره اظهار نظر متفاوت اعضای شورای شهر نسبت به این موضوع، گفت‌: ‌من هم معتقدم این اطلاعات دقیق و ضد و نقیض است و تنها راه روشن این است که گزارش این کمیته سه نفره درجلسه علنی شورای شهر مطرح شود تا مشخص شود این بودجه در کجا و صرف چه اموراتی شده است آنچه که من مطلع هستم این است که تنها ۲۵ درصد از این مبلغ هزینه‌های قابل دفاع است و در قالب چارچوب هزینه‌های شهرداری مورد قبول است و مابقی در فاصله سه ساله و خارج از اختیارات و تکالیف شهرداری هزینه شده است‌. ‌
وی گفت‌: این بودجه در پیش از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ هزینه شده است و مابقی نیز بعد از انتخابات و پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات صرف موارد عجیب و غریبی شده است‌. ‌
نجفی درباره چرایی مطرح نشدن این موضوع گفت‌: ‌من انگیزه خوانی نمی‌کنم و واقعیت را می‌گوییم و اما سوال این است که آقایان بگویند چرا از طرح این مساله در صحن علنی شورا نگران هستند‌. ‌
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

پرداختن به ۳۲۰ میلیارد که احمدی نژاد از پول شهرداری صرف انتخابات کرد به صلاح نیست،

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در مدیریت پیشین شهرداری تهران بود،

۳۲۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند صرف انتخابات احمدی‌نژاد شده،

سوال این است که آقایان بگویند چرا از طرح این مساله در صحن علنی شورا نگران هستند‌، 
[ دوشنبه 23 بهمن 1391 ] [ 09:07 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 


  از حرم 85 تا حرم 91 

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عصرایران - وقتی در 15 خرداد 85 ، در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ، حرمت این مکان مقدس را پاس نداشتند و سخنرانی هاشمی رفسنجانی را به هم ریختند ، اگر آشوب کنندگان مؤاخذه جدی می شدند ، در 22 بهمن 91 ، به خود جرأت نمی دادند در سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی آشوب به پا کنند. منشأ این دو تصویر یکی است: حصار آهنین مصونیت در برابر قانون.

 

 15 خرداد 1385 - بر هم زدن سخنرانی

  هاشمی رفسنجانی در حرم حضرت معصومه(س)

 

 

 

 

 


 22 بهمن 1391 - بر هم زدن سخنرانی 

  علی لاریجانی در حرم حضرت معصومه(س)

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

به هم ریختن سخنرانی هاشمی رفسنجانی در 15 خرداد 85 ` در حرم حضرت فاطمه معصومه (س)،

به هم ریختن سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در 22 بهمن 91 ` در حرم حضرت فاطمه معصومه (س)،

[ دوشنبه 23 بهمن 1391 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]  سال های صلح 


 

 
 بگذار تا برگردم از این راه طولانی
 از سال های صلح تا جنگ خیابانی

 بگذار تا برگردم از رد شعار مرگ...
 بر سینه ی دیوار های سرد و سیمانی

 خواب تو کابوس برادرهای خونی بود
 بگذارتا برگردم ازاین خواب شیطانی

 از خاطرات بایگانی در اتاق جنگ
 تا نامه ی جا مانده بر دیوار زندانی

 از خانه های کوچک تیمی که پنهان کرد
 حس جنون آمیز کشتن را به آسانی

 بگذارتا برگردم از راهی که پنهان شد
 در های و هوی برف سنگین زمستانی

 رویای ما زنگ حیاط کوچک تفریح
 تفریح ما غوغای گرم گرگ و چوپانی

 ما کودکان بی خبر از حال یکدیگر
 در مانده از تکرار تکلیف دبستانی

 بگذار تا برگردم از عشقی که کم کم مرد
 در سینه های خسته از آوارو ویرانی

 شاید که برگردی تو از تصمیم کبرایت
 شاید که برخیزم من از فریاد دهقانی


 "عبدالجبار کاکایی"

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

برچسب ها: سال های صلح،
[ یکشنبه 22 بهمن 1391 ] [ 08:30 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

   انقلاب ما انفجار 


  نور بود ...  

 

 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ یکشنبه 22 بهمن 1391 ] [ 01:57 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 عـاطـفـــه، مـعـصـومـیـت، وَ جُـذام آدمـیـت ...


 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها:
عـاطـفـــه،
مـعـصـومـیـت،
 جُـذام آدمـیـت،[ شنبه 21 بهمن 1391 ] [ 04:49 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 ساکتین 7.5 ساله ، شرکای هزینه 


سنگینی  که بر نظام و ملت تحمیل شد! ...


 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


 
 
 مخالفان که در روزهای پایانی دولت بینا شده و بر واقعیت ها بصیرت پیدا کرده اند، در پشت میکروفن فریاد می زدند که مشکل شخص شیخ الاسلام یا مرتضوی نیست و ما با دست انداختن و دور زدن قانون مشکل داریم! ما با رویه ای که قانون را تفسیر به رای می کند و نظر فصل الخطابِ شورای نگهبان را نمی پذیرد مشکل داریم!

محمود احمدی نژاد هم که خود را "نوکر مردم" می خواند و در مصاحبه های اخیر خود تاکید می کند «اجازه دهید دولت مدیریت کند» ...   


 اگر در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در خرداد 1384 و دولت نهم و در مناظرات انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری در خرداد 1388 اصولگرایان در مقابل سیل تهمت ها و تخریب های احمدی نژاد و اسلافش به همه شخصیت ها و گروه ها که اوج آن را در مناظره اش با میرحسین موسوی شاهد بودیم چشم هایشان را فروبستند و ساکت بودند؛ این بار اما دیگر نیازی به محمود احمدی نژاد و رفتارهایش ندارند برای همین بود که لاریجانی با اظهاراتی آرام ، شمرده و مستظهر به قانون و البته و با صلابت او را بی اخلاق و مافیایی خواند و گفت با انتشار این فیلم مردم شخصیت احمدی نژاد را بهتر شناختند.
 
هزینه ای که دیروز در این استیضاح به نظام و ملت تحمیل شد نتیجه سکوت 7.5 ساله بزرگان اصول گرا بود. آنان که به تعبیر مجلسیان در «دور زدن های قانون اساسی» سکوت کردند، کسانی که در مقابل توهین ها، تخریب ها و اتهام های بی اساس سکوت کردند، کسانی که رویه های غلط و افراط و تفریط ها را دیدند و دم نزدند و کسانی که امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کردند در این هزینه هنگفت و تلخ که به نظام تحمیل شد سهیم اند.


 متن کامل  


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

  سیاست-بازان ایرانی ، اهل ِ کـُـری خواندن

  وَ انکار ضعفهای خود هستند ... 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 


به گزارش «تابناک»،
در عرصه سیاست ایرانی، اما همیشه عرصه کری خوانی هست و هیچگاه زمان نتیجه‌گیری فرا نمی‌رسد. دولتی که مستقر می‌شود، از‌‌ همان آغاز کار، کری می‌خواند تا پایان دولتش و حتی پس از پایان دولت هم کری می‌خواند. مجلس کری می‌خواند، ولی هیچ گاه نتیجه کارش مشخص نمی‌شود و نهادهای دیگر هم همچنان کری می‌خوانند و در پایان کار، هیچ!
بیننده سیاست ایرانی آموخته است که تنها بیننده باشد و تحمل کند. مربی یک تیم را تا حدی تحمل می‌کنند، اما وقتی تیم حذف شد یا در جدول سقوط کرد، رتبه جدول نشانگر عیار تیم و مربی است. رتبه بد باشد، فاتحه مربی خوانده است! تماشاگر فوتبال با مربی شوخی ندارد، برد می‌خواهد، اگر نشد رتبه قابل قبول در جدول؛ اگر این هم نشد، بازی قابل قبول که دست‌کم دل بینندگانش را به دست آورد!
جالب اینکه مسئولیت بد بازی کردن سیاستمدار ایرانی را کسی نمی‌پذیرد و اوج مسئولیت پذیری آنان، خواندن فاتحه بر مرده سیاست ایرانی است.
 
وقتی یک سیاستمدار می‌تواند همه معیارهای قابل اندازه‌گیری کیفیت کارش را انکار کند و از میان ببرد، باید به فکر راهکاری بهینه گشت.
شاید لازم باشد به تدریج خصوصیات سیاستمداری را فهرست نمود و درباره آن صحبت کرد.
شاید این یکی از راهکار‌ها باشد تا بازیگر سیاست ایرانی پیش از آنکه وارد قدرت شود، حداقل‌هایی را داشته باشد. این تنها یک راهکار است، باید در ادامه راه به راهکارهای دیگر هم اندیشید.

 

 متن کامل  


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 برچسب ها:

کـُـری خواندن وَ انکار ضعفهای خود،

بیننده سیاست ایرانی آموخته است که تنها بیننده باشد و تحمل کند،

نتیجه بازی سیاست زود مشخص نمی‌شود دیر مشخص می‌شود و دیر هم می‌ماند،

مسئولیت بد بازی کردن سیاستمدار ایرانی را کسی نمی‌پذیرد،

اوج مسئولیت پذیری آنان` خواندن فاتحه بر مرده سیاست ایرانی است،

استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی ` وزیر کار سابق احمدی نژاد،

مخالفان` در روزهای پایانی دولت بینا شده و بر واقعیت ها بصیرت پیدا کرده اند،

[ پنجشنبه 19 بهمن 1391 ] [ 07:43 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 به ریش مردم میخندند؟! ...  

 

 

 بدرقه-ی سَرد مجلس بعد از

 استیضاح وزیر کار، 15 بهمن 91 ...  

 اگر در خانه کس است، یک حرف بس است!!! ...

 

 چیزی تو کار نبوده،

  همش شآ آ آیـــعـــــــه-ست! ... 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 


[ چهارشنبه 18 بهمن 1391 ] [ 08:28 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

افروغ: این رای عدم اعتماد ملت به احمدی نژاد بود

به نظر بنده در مجلس استیضاح وزیر کار نبود، استیضاح رییس جمهور رخ داد و رای بدست آمده به معنای استیضاح رییس جمهور بود، من احساس شعفی داشتم که مجلس تمام قد آمده بود تا از جایگاه قانون و از جایگاه این نهاد قانونی دفاع کند

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

عماد افروغ در تحلیل حوادث مجلس گفت: بخاطر مدیریت خوب لاریجانی، حداقل یکی از بگم بگم ها رخ عیان کرد، اما از ماست که برماست، وقتی اختلاف ها رو شد احساس می کنم یکی از شعارهای انقلاب اسلامی محقق شد و آن اینکه باید شفافیت باشد و به حق مردم توجه شود تا مردم سالاری دینی و آزادی بیان را در اوج خودش داشته باشیم . امروز شاهد حفظ آبرو توسط مجلس نهم بودیم

 

 

دولت رسما مجوز گرانی خودرو را صادر کرد

نحوه تعیین قیمت خودروهای سبک داخلی تغییر کرد و خودروسازان مجوز فروش خودرو به قیمت تجاری را گرفتند

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

با مصوبه جدید و تائید آن توسط رئیس جمهور، مجوز رسمی گرانی خودرو برای دومین بار در سال‌جاری صادر شد، فعالان بازار خودرو، از مصوبه جدید دولت به عنوان افزایش قیمت خودروهای داخلی برای دومین بار یاد می‌کنند. قیمت خودروهای داخلی یک بار در مهرماه سال‌جاری توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بین 18 تا 20 درصد افزایش یافته بود

 

رای قاضی را با دور زدن قانون به سخره گرفتند

رئیس دیوان عدالت اداری: این چه معنا دارد که یک قاضی معزول را در راس سازمانی بسیار گسترده، هم از لحاظ فراگیری و هم از این حیث که بنگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی متعددی در ذیل آن قرار دارد و از اهمیت بسزایی برخوردار است، قرار می‌دهید

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان این مطلب که من به عنوان مسوول دیوان عدالت اداری باید از آرایی که در چارچوب ضوابط قانونی صادر می‌شود، دفاع کنم، ادامه داد: ما در دیوان عدالت اداری به موجب قانون اساسی با مجموعه‌ای از شکایات علیه دستگاه‌های اجرایی سر و کار داریم و این بر اساس همان قانون اساسی است که منشور انقلاب و خونبهای شهدا بوده و برای همه ما معتبر است

 

 

سخنان منتشرنشده هاشمی درباره پذیرش قطعنامه

انقلابی گری کلّه شقی متحجرانه نیست تحول پذیری منطقی است ، انسان انقلابی مقتدر است امّا جمود ندارد ، تعصب ندارد. وقتی حق را تشخیص داد - حتی خلاف نظرش- در مقابل حق خاضع است

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

هاشمی رفسنجانی در جمع فرماندهان سپاه گفته است: آنهایی که کله شقی را با انقلابی بودن اشتباه می گیرند آنها اشتباه می کنند. این تغییر نظر امام بی سابقه است مفسران نمونه اش را در تاریخ شاید نتوانند پیدا کنند ولی این اوج انقلابی گری است و باید روی این نکته کارکرد باید روی این نکته تحلیل داد. این اعتماد بنفس لازم دارد که یک رهبری بتواند در یک مقطعی چنین حساس تصمیمی بگیرد

 

 

برادر رئیس جمهور: گرانی و تورم نتیجه سوء تدبیر و عمدی است

امروز شاهد هستیم که ارزش پول افغانستان از ایران هستیم، گول " اللهم عجل لولیک الفرج" را نخورید

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

 

مدرس: مردم از تلویزیون خسته شده‌اند

برخی از مدیران میانی و کسانی به تلویزیون آمده و برنامه‌سازی کرده‌اند که واقعا این کاره نیستند

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

 

آمریکا: آماده گفت‌و‌گوی مستقیم با ایران هستیم

بایدن: هر وقت آیت‌الله خامنه‌ای بطور جدی خواهان مذاکره باشد، این گفت‌و‌گو انجام می شود

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


برچسب ها:

رای قاضی را با دور زدن قانون به سخره گرفتند،

رای عدم اعتماد ملت به احمدی نژاد،

مردم سالاری دینی و آزادی بیان،

دولت رسما مجوز گرانی خودرو را صادر کرد،

قاضی معزول را در راس سازمانی بسیار گسترده،

انسان انقلابی مقتدر است امّا جمود ندارد ` تعصب ندارد،

کله شقی را با انقلابی بودن اشتباه می گیرند، 
[ چهارشنبه 18 بهمن 1391 ] [ 04:42 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

 

   زمستان است ... 


 

 

 

 


    سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت / سرها در گریبان است
کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را / نگه جز پیش پا را دید ، نتواند
که ره تاریک وُ لغزان است / وگر دست محبت سوی کسی یازی
به اکراه آورد دست از بغل بیرون / که سرما سخت سوزان است
نفس ، کز گرمگاه سینه می آید برون ، ابری شود تاریک / چو دیدار ایستد در پیش چشمانت
نفس کاین است ، پس دیگر چه داری چشم / ز چشم دوستان دور یا نزدیک ؟
مسیحای جوانمرد من! ای ترسای پیر پیرهن چرکین / هوا بس ناجوانمردانه سرد است ...

 آی دمت گرم و سرت خوش باد / سلامم را تو پاسخ گوی ، در بگشای
 منم من ، میهمان هر شبت ، لولی وش مغموم
 منم من ، سنگ تیپاخورده ی رنجور
 منم ، دشنام پس آفرینش ، نغمه ی ناجور
 نه از رومم ، نه از زنگم ، همان / بیرنگ بیرنگم
 بیا بگشای در ، بگشای ، دلتنگم / حریفا! میزبانا!

 میهمان سال و ماهت پشت در چون موج می لرزد / تگرگی نیست ، مرگی نیست
 صدایی گر شنیدی ، صحبت سرما و دندان است / من امشب آمدستم وام بگزارم
 حسابت را کنار جام بگذارم / چه می گویی که بیگه شد ، سحر شد ،
بامداد آمد ؟
 فریبت می دهد ، بر آسمان این سرخی بعد از سحرگه نیست
 حریفا ! گوش سرما برده است این ، یادگار سیلی سرد زمستان است
 و قندیل سپهر تنگ میدان ، مرده یا زنده / به تابوت ستبر ظلمت نه توی مرگ اندود ، پنهان است
 حریفا ! رو چراغ باده را بفروز ، شب با روز یکسان است
 سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت
 هوا دلگیر ، درها بسته ، سرها در گریبان ، دستها پنهان
 نفسها ابر ، دلها خسته و غمگین / درختان اسکلتهای بلور آجین
 زمین دلمرده ، سقف آسمان کوتاه / غبار آلوده مهر و ماه
 زمستان است
 

   « اخـــوان ثـــا لـث » 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی[ سه شنبه 17 بهمن 1391 ] [ 06:19 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

نجفی: باید درباره هزینه‌های بدون سند


  شهرداری احمدی نژاد اطلاع‌رسانی شود


 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

((( لازم به ذکرست که آقای مهندس چمران، بعنوان رئیس شورای شهر، همان موقع، در پاسخ به خبرنگاران "سیما" میگفتند که "این چند صد میلیون ِ فاقد سند، گم که نشده، شاید خرج تبلیغات انتخاباتی همین دولت نهم شده باشد" _ ع.ع  )))

عبرت نیوز: پاییز ۱۳۸۵ با قرار گرفتن در فهرست ائتلاف اصلاح‌طلبان، نامزد شرکت در انتخابات شورای شهر تهران شد و توانست همراه با احمد مسجدجامعی، معصومه ابتکار و هادی ساعی از فهرست ائتلاف اصلاح‌طلبان در جمع ۱۵ نفره شورای شهر تهران قرار بگیرد. حضورش این روزها در شورای شهر به رفت‌وآمدی نامحسوس تبدیل شده که از آن شور و شعف روزهای نخست به دور است. با این همه محمدعلی نجفی نه تنها به حضور دوباره اصلاح‌طلبان در قدرت، که به برنامه‌ریزی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات شورای شهر امیدوار بوده و هرگونه برنامه‌ریزی در این زمینه را معطوف به تحولات سیاسی ماه‌های آینده کشور می‌کند. شاید تذکرهای پیاپی او و دیگر اعضای اصلاح‌طلب شورا مبنی بر تضعیف گام‌به‌گام شوراها از سوی برخی نهادهای دولتی حالا به این رفت‌وآمدهای نامحسوس و کوتاه مبدل شده. با این همه وزیر اسبق آموزش‌وپرورش، این روزها بیش از گذشته به‌ویژه در ارتباط با جریان اصلاحات با شرق گفت‌وگو می‌کند. او معتقد است، رییس شورای شهر تهران باید درباره هزینه‌های فاقد سند 320‌میلیارد تومانی دوران شهرداری سابق اطلاع‌رسانی کند.


‌برنامه انتخاباتی مشخص اصلاح‌طلبان برای شوراهای شهر و روستا چیست؟


بهره‌گیری از مدیریت شورایی در کشور طی بیست سال دچار وقفه و رکود بود اما خوشبختانه با استقرار دولت اصلاحات، ایده شوراهای اسلامی جنبه عملیاتی به خود گرفت. در حال حاضر اصلاح‌طلبان به عنوان جریان فکری و اجتماعی و سیاسی در مورد شوراهای شهر و روستا هیچ تصمیمی نگرفته‏اند، اما بدون تردید در انتخابات آینده شوراهای شهر حضور خواهند داشت و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

اصلاح‌طلبان به‌طور جدی وارد انتخابات شورا خواهند شد چراکه این نهاد هم در بعد اجرایی و هم ابعاد اجتماعی برای ما مهم بوده و می‌دانیم که حضور در فعالیت‌های مرتبط با شورا امری است که هر گروه سیاسی و اجتماعی برای آن برنامه‌ریزی می‌کند.


‌البته همین حالا هم برخی گروه‌های اصولگرا آغاز به کار کرده‌اند، فکر نمی‌کنید تا همین جا هم دیر شده؟ارزیابی‌تان از حضور اصلاح‌طلبان چیست؟


البته شرایط اصلاح‌طلبان در حال حاضر، شرایط حزبی خاصی است و تصمیم‌گیری‌های ما به وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور در ده ماه آینده بستگی دارد؛ اینکه فضای سیاسی و اجتماعی کشور به چه سمت و سویی در حرکت است؟امیدواریم که اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات شوراها به اجماع رسیده و بتوانند افراد کارکشته‌ای را وارد شورا کرده و در نهایت بتوانند الگو و نمونه‌ای در اداره شهر از سوی اصلاح‌طلبان را محقق کنند. به هر شکل نمی‌شود ناامید بود.

‌در سال‌های پیش میان اعضای اصلاح‌طلب شوراهای اسلامی مرکز استان‌های سراسر کشور نشست‌های تخصصی و هم اندیشی برگزار می‌شد اما مدتی است که خبری از برگزاری چنین نشست‌هایی نیست.

البته جلسه‌ها و نشست‌ها مانند پیش مداوم برگزار نمی‌شود اما انتخابات شورای شهر بدون تردید در دستور گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب قرار گرفته و آنها برای ورود به عرصه انتخابات در این بخش سرمایه‌گذاری کرده و چهره‌هایی را در شهرهای مختلف برای حضور در انتخابات معرفی می‌کنند.


‌فکر نمی‌کنید این طور سخن گفتن از ورود اصلاح‌طلبان به شورای شهر، کمی ایده آل باشد، همین حالا هم خیلی‌ها چندان علاقه‌ای به حضور اصلاح‌طلبان در عرصه سیاسی نداشته و کماکان برخی اتهام‌ها به آنان نسبت داده می‌شود، که نشان از دشواری ورود جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلبان به ساختار سیاسی می‌دهد. چطور با چنین وضعیتی می‌توان به حضور اصلاح‌طلبان امیدوار بود؟


تحلیل این مساله باید در ماه‌های آینده صورت گیرد. اما اصلاح‌طلبان برای حضور در عرصه‌های سیاسی و انتخاباتی کشور مصمم‌اند و وضعیت چند و چون حضور سیاسی‌شان هم به اوضاع سیاسی آینده کشور و چیدمان گروه‌های سیاسی و حزبی باز خواهد گشت.


‌یعنی امیدوار به تغییرید؟


در عرصه سیاست همواره باید امیدوار بود. اصلاح‌طلبی در واقع، نوعی اعتقاد و ایمان و امید به تغییر است.


‌یکی از نقدهای اساسی شما به عملکرد شوراها، مداخله‌های دولت و جلوگیری از رشد و توسعه این نهاد مردمی بود. این وضعیت را چطور می‌بینید؟


تضعیف نهاد شورای اسلامی شهر و روستا در این سال‌ها زیان سنگینی را متوجه مردم ساخته و خدمات صادقانه به مردم را دچار آسیب جدی کرده است. شاید یکی از دلایل رکود کارآیی شوراهای شهر و روستا در دوره سوم، عدم پایبندی دولت به کارکردهای اصلی نهادی است که می‌توانست بسیاری از امور شهری را مدیریت کرده و واسطی میان شهرداری و دیگر نهادهای مدیریتی در شهر تهران و حتی دولت باشد. اما شاهد بودیم که متاسفانه برخی رفتارهای بازدارنده و سنگ اندازی‌ها، نفس فعالیت شوراهای شهر را با برخی مشکلات مواجه کرده است.


تکلیف هزینه‌های فاقد سند شهردار سابق که نزدیک به 320‌میلیارد تومان برآورد می‌شود، چیست و شورای شهر در این زمینه چه پیگیری‌هایی داشته؟


جزییات این امر را باید از رییس شورای شهر بپرسید ایشان برخلاف قانون تاکنون آن را در صحن مطرح نکرده‌اند.


آقای چمران بارها در پاسخ به رسانه‌ها گفته-‏اند که شورا، فاقد هزینه‌های بدون سند است. به این ترتیب تکلیف اطلاع‌رسانی در این‌باره چه می‌شود؟


این اقدام رییس شورای شهر غیرقانونی است. ایشان باید اطلاعات لازم در مشورد هزینه‌های بدون سند شهردار سابق را در اختیار افکار عمومی و رسانه‌ها قرار داده و به جریان آزاد اطلاعات کمک کنند. بایکوت اطلاعات دردی از دردها  را دوا نخواهد کرد.


دلیل شورای شهر را چه می‌دانید؟


به نظرم تلاش این است که شورای فعلی تمام شده و پرونده هم مختومه اعلام شود اما مسوول مستقیم وضعیت این اسناد و اطلاع‌رسانی درباره آن رییس شورای شهر است. ما چند بار تقاضا کرده‌ایم که این اسناد و گزارش تدوین شده درباره آن در دستور کار شورا قرار گیرد و برای رایزنی و بررسی در صحن علنی شورا مطرح شود اما آقای چمران اراده‏ای به این کار ندارند.


یکی از مشکلات برآورد هزینه‌های شهرداری، اختلاف فاحش هزینه آغاز و پایان پروژه است که شورا در مواردی به آسانی از کنار ارقام نجومی متفاوت ارایه شده از سوی شهرداری گذشته که نمونه آن در اجرای پروژه تونل توحید بود. فکر می‌کنید که دلیل تعلل شورا در این بخش چه بوده؟


بخشی از این تفاوت میان قیمت نخست پیش‌بینی شده و قیمت نهایی پروژه طبیعی است اما بخشی از آن غیرطبیعی است. به هر شکل وقتی پروژه‌ای تعریف می‌کنند کار کارشناسی دقیقی صورت نگرفته و به همین خاطر افزایش هزینه‌ها به شکل غیرمعقولی  اتفاق می‌افتد.
شورا هر شش ماه یک‌بار از تمام پروژه‌های بزرگ شهرداری بازدید کرده و گزارش مالی از آن تهیه می‌کند. در مواردی بوده که اختلاف قیمت‌ها زیاد شده و از شهرداری توضیح خواسته‌ایم اما وقتی پروژه‌ای 70‌درصد پیش می‌رود، شورا ناگزیر است که بقیه هزینه را هم تصویب کند.


‌اعتبارهای مربوط به جذب فاینانس از سوی شهرداری تهران در بودجه 91 به شکل محسوسی افزایش یافته، فکر نمی‌کنید که جذب حداکثری فاینانس‌ها برای شهردار آینده دردسرساز شود؟


جذب فاینانس مشکلی به وجود نخواهد آورد. از این گذشته سیستم پویا در اداره شهر نیازمند اعتبارات و امکانات متنوعی است که البته باید در جای درست هزینه شده و بر نحوه هزینه شدن آن هم کنترل و نظارت دقیق صورت گیرد. به همین خاطر جذب فاینانس به‌ویژه در شرایط تحریم‌ها کار مثبتی است.

1391/11/15

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

هزینه‌های بدون سند شهرداری احمدی نژاد،

دشواری ورود جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلبان به ساختار سیاسی،

تضعیف نهاد شورای اسلامی شهر و روستا،

بایکوت اطلاعات دردی از دردها را دوا نخواهد کرد.،[ سه شنبه 17 بهمن 1391 ] [ 06:04 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

جمهوری اسلامی: گرانی ها کام مردم را تلخ می‌کند

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  روزنامه جمهوری اسلامی :
  مسئولان اگرچه به نظر می‌رسد تمام تلاش خود را برای مدیریت بازار در چند هفته باقی مانده تا پایان سال جاری به عمل می‌آورند ولی واقعیت این است که دامنه این تلاش‌ها به تأمین نیازها و تدارک به هنگام اقلام مورد نیاز جامعه محدود باقی می‌ماند و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از افزایش قیمت تمام شده کالاها و خدمات در این فرصت زمانی اندک از اختیار و توان دولت و مدیران دست اندرکار خارج است.
به دیگر سخن برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط مسئولان میانی دولت برای خرید و ذخیره سازی اقلام مورد نیاز جامعه و عرضه آنها در ایام اوج‌گیری خریدهای شب عید، تنها می‌تواند، عوامل تأثیرگذار در گران شدن کالاها را از ناحیه کمبود عرضه خنثی سازد که البته در جای خود قابل تقدیر است اما متأسفانه اثرات مثبت این برنامه ریزی‌ها و تلاش‌ها در سایه افزایش قیمت تمام شده واقعی، رنگ می‌بازد.
به دیگر سخن، آنچه در شرایط فعلی باعث ادامه گرانی و به دنبال آن تورم فزاینده در اقتصاد کشور شده است، کمبود کالا نیست بلکه چند عامل در کنار هم دست به دست یکدیگر داده‌اند تا قیمت‌ها را دائماً دستخوش نوسان و تلاطم کنند.
نخستین عامل که امکان دولت برای مهار و متوقف ساختن آن نیز فراهم است، ایجاد گرانی‌های خودخواسته است. طی ماه‌های اخیر شاهد هستیم که دولت با طرح و اصرار بر اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها عملاً فضای روانی جامعه را دچار نوعی نگرانی کرده است.
دولت از طرفی به این نتیجه رسیده که ادامه فعالیت و بقای بسیاری از صنایع اعم از تولیدی و خدماتی در گرو موافقت با افزایش قیمت‌ها است چرا که تداوم مخالفت با بالا بردن قیمت‌ها به معنای زیان‌دهی بیش از پیش فعالان اقتصادی و تعطیلی این بنگاه‌ها خواهد بود.
موافقت چند باره سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با افزایش قیمت خودرو، روغن مایع و نباتی، پودرهای شوینده، محصولات لبنی، بلیت هواپیما و... نمونه‌هایی از موافقت ناگزیر دولت با افزایش قیمت‌ها برای تداوم فعالیت اقتصادی در این حوزه‌ها است.
از سوی دیگر طرح موضوع اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و پیش کشیدن اخبار و گمانه‌هایی مانند بالا رفتن قیمت بنزین تا 2500 تومان... ناخودآگاه به تورم انتظاری در جامعه دامن می‌زند و این تورم انتظاری خود به عاملی برای تورم واقعی تبدیل می‌شود. در شرایطی که افکار عمومی در معرض اخباری مبنی بر احتمال گرانی‌های شوک آور در آینده قرار می‌گیرند طبیعی است که در یک اقدام پیش دستانه به بازار می‌روند تا مایحتاج ماه‌های آینده خود را نیز اکنون تهیه کنند. این اتفاق که معنایی جز انتقال تقاضای آتی به حال ندارد خود به خود باعث برهم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا در وضعیت فعلی می‌شود و تمام پیش بینی‌های مدیران برای تأمین تقاضاهای امروز را دچار خدشه می‌سازد.
از این رو پیش کشیدن و اصرار بر اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از دو ناحیه ضرورت موافقت با افزایش رسمی قیمت‌ها و تشدید تورم انتظاری به گرانی‌ها دامن می‌زند.
عامل دوم که در گرانی‌های فعلی تأثیر دارد، نوسان قیمت ارز است. از آنجایی که متأسفانه به علت وجود و جریان نقدینگی مازاد به نیاز در جامعه، ارز و طلا از حالت اقلام مصرفی به کالاهای مالی و دارایی‌های سرمایه‌ای تغییر کارکرد پیدا کرده اند، نوسان در قیمت این دو قلم به دو شکل بر سایر بازارها تأثیر می‌گذارد، نخست اینکه به عنوان یک عامل روانی و با سوءاستفاده از نقدینگی سرگردان، زمینه رفتارهای سفته بازانی و دلالی را فراهم می‌آورد که این پدیده خود به افزایش مستمر قیمت ارز و طلا منجر می‌شود؛ دوم هم اینکه با افزایش قیمت ارز، تمامی حوزه‌هایی که برای تهیه مواد اولیه و... به ارز وابستگی دارند با افزایش قیمت تمام شده مواجه خواهند شد که به معنی بالا رفتن قیمت‌ها در بازار مصرف کننده می‌باشد.
در این میان البته وجود و شیوع گمانه زنی‌هایی مبنی بر تأمین بخشی از یارانه نقدی و... از محل این افزایش قیمت ارز هم مزید بر علت می‌شود و به نااطمینانی در اقتصاد و بازار دامن می‌زند.
بدیهی است که در چنین شرایطی بسیاری از بنیان‌های اخلاقی، دینی و عاطفی جامعه دستخوش عوارض منفی می‌شوند و شاهد بروز ناهنجاریهای رفتاری در میان مردم خواهیم بود. به نظر می‌رسد تذکرات و درخواست‌های مکرر علما، روحانیون، مراجع بزرگوار تقلید، ائمه جمعه و جماعات بر چاره جویی هرچه سریع‌تر برای توقف روند افزایش قیمت‌ها و باز گرداندن آرامش اقتصادی به جامعه در راستای همین دغدغه‌ها باشد.
از این رو دولتمردان باید با اولویت دادن به ایجاد اطمینان در جامعه فعلاً از دنبال کردن موضوع مرحله بعد هدفمندی یارانه‌ها دست بکشند و با اجرای برنامه‌های کوتاه مدت اقدامات لازم را برای جمع آوری نقدینگی مازاد از بازار بعمل آورند. از سوی دیگر با استفاده از ظرفیت‌های بالای کارشناسی در کشور و بهره مندی از توان بخش خصوصی مولد، تعادل را به اقتصاد باز گردانند تا در پرتو الطاف الهی کشور هرچه سریع‌تر و کم هزینه‌تر از گردنه حساس کنونی به سلامت عبور کند.
1391/11/15

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

عوامل تأثیرگذار در گران شدن کالاها،

تورم فزاینده در اقتصاد کشور،

ایجاد گرانی‌های خودخواسته،

اصرار بر اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها،

موافقت چند باره سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با افزایش قیمت خودرو،

برهم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا در وضعیت فعلی،

توقف روند افزایش قیمت‌ها و باز گرداندن آرامش اقتصادی به جامعه،

[ یکشنبه 15 بهمن 1391 ] [ 06:55 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 آیا مسئولان صدای این زنگ خطر را می شنوند؟


 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 وارد پارک می شوم ، ضلع جنوبی یک دکه ساختمان کوچک آجری پلیس هست ، به در شرقی که می رسی یک نفر می آید کنارت و می گوید " عمو،  گاگول می زنی، بی خود می چرخی ، اگه چیزی می خوای رات بندازم ، البته فقط شیشه دارم ...
شیشه ای که در حال حاضر در بازار قاچاق مواد محرک ایران وجود دارد بیشتر به صورت کریستال های ریز ( مانند شکر) است که در تکه های کوچک یک لوله پلاستیکی(نی نوشابه) جاسازی شده و سر و ته آن بسته می شود. این ماده به شکل های دیگری از جمله بلور های شفاف و تیز و.... نیز عرضه می شود.

قاچاقچیان مواد با این شعار که: شیشه حاوی مورفین نیست پس اعتیاد آور نیست مصرف آن را تبلیغ می کنند و متاسفانه بسیاری از افراد ناآگاه خواسته یا ناخواسته در دام این ماده محرک گرفتار می شوند.

واقعیت این است که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیاد آور است به طوری که در بسیاری از مقالات پزشکی قدرت اعتیاد زایی آن را بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین می دانند و امروزه درمان اعتیاد به شیشه و مواد محرک مشکل ترین درمان سوء مصرف مواد است.

این ماده به ۴ صورت کشیدنی، استفاده از طریق بینی، خوردنی یا تزریق ممکن است مورد سوء مصرف قرار گیرد. برای کشیدن آن از پایپی شیشه ای که مخصوص این کار است، لامپ، چراغ خودرو و .... استفاده می کنند.

شیشه از ترکیبات آمفتامین یا مت آمفتامین در آزمایشگاه های غیر قانونی ساخته می شود. قرص اکستاسی نیز از ترکیبات همین مواد است. شیشه در حقیقت هیدروکلراید مت آمفتامین است که علاوه بر شیشه به آن آیس یا کریستال هم گفته می شود. البته در استان های شرقی کشور به کراک هم کریستال می گویند. سوء مصرف شیشه، ترشح دوپامین، سروتونین و نور اپی نفرین را در سیناپس های عصبی در مغز به شدت افزایش می دهد و منجر به تحریک سلول های مغز می شود. شخصی که به سوء مصرف شیشه روی می آورد در ابتدا علایم بسیار خوبی را تجربه می کند.

در ابتدا سوء مصرف شیشه باعث می شود که تجربه های لذت بخش با شدت بیشتری احساس شود. قدرت تمرکز و اعتماد به نفس در چنین فردی به شدت بالا می رود، بسیار مهربان و صمیمی می شوند، خلاقیت شان زیاد می شود، اشخاصی که تا دیروز نمی توانستند یک خط شعر حفظ کنند شاعر می شوند و شعر می گویند و بسیار دست و دل باز می شوند به طوری که به راحتی می توان از آن ها پول یا چک گرفت.

شیشه شخص را در وضعیتی قرار می دهد که تمایل به درمان ندارد و شاید این مصیبت بار ترین تاثیر شیشه بر مغز باشد که درمان و پی گیری این افراد را مشکل کرده است. در واقع به علت ترشح زیاد نوروترنسمیتر ها، بعداز اندک زمانی انتهای اعصاب مغز تحلیل می رود و مغز نمی تواند روند طبیعی خود را داشته باشد و چون بیمار علایم خوبی را تجربه نمی کند فقط به علت ترس از عوارض ترک شیشه که مربوط به کارکرد ضعیف مغز است اقدام به سوء مصرف آن می کند.

5 سال پیش بود که برای اولین بار نام ماده مخدر شیشه در کشور مطرح شد. ماده ای بی بو که به راحتی و حتی در کنار خیابان نیز قابل استعمال بود. تنها کافی بود چند صوت از این ماده را در پایپ شیشه ای قرار دهی و با کشیدن آن ده ها مرتبه و بیشتر به فضا بروی. هنوز چند ماهی از ورود این ماده مخدر نگذشته بود که به صورت همه گیر در میان جوانان معتاد رایج و جایگزین حشیش و تریاک شد. بسیاری از جوانان که از ماهیت صنعتی این ماده خبر نداشتند به سرعت به سمت شیشه گرایش پیدا کردند. در حالی که قیمت شیشه در بدو ورود به کشور کیلویی17 میلیون تومان بود در کمتر از یک سال به 5 میلیون تومان کاهش یافت و نتیجه آن که در حال حاضر اعتیاد روز افزون جوانان ایرانی و افزایش 140 درصدی کشف شیشه زنگ های خطر را برای مقابله جدی با این ماده مخدر به صدا در آورده است. ماده ای که 90 درصد مصرف کنندگان آن جوانان زیر 28 سال هستند.

آمارها نشان می دهد که تهران آلوده ترین و کردستان پاک ترین شهر از معتادان به مواد مخدر است. در همین باره رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور نیز اعلام کرده بنابر آمار رسمی حدود ۲ میلیون معتاد به مواد مخدر در کشور وجود دارد و از جمعیت 70 میلیونی ایران، 10 میلیون نفر به طور مستقیم با معضل اعتیاد دست به گریبان هستند و از آن جا که داروهای خیابانی به صورت ناخالص تهیه می شود و همواره حاوی مواد افزودنی بسیار است با رواج مصرف این گونه مواد به ویژه در نوع تزریقی، شاهد افزایش مرگ و میرناشی از سوء  مصرف آن ها هستیم به طوری که در سال گذشته بیش از ۳ هزار نفر جان خود را در اثر مصرف مواد مخدر از دست داده اند.

بنا به گفته کارشناسان سرعت تخریب بدن در مصرف کنندگان شیشه نسبت به مصرف کنندگان هروئین و سایر مواد مخدر بسیار بالا است به نحوی که این افراد پس از گذشت ۲ -۳ سال به نقطه ای می رسند که دیگر قادر به ادامه زندگی نبوده و باید اقدام به درمان کنند. یک کارشناس مواد مخدر با بیان این که حداکثر عمر مصرف کنندگان شیشه ۳ سال است گفت: مصرف کنندگان این ماده مخدر پس از گذشت ۲- ۳ سال از مصرف این ماده مخدر دیگر قادر به ادامه زندگی نیستند.

زنگ های خطر به صدا آمده ، شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیاد آور است به طوری که در بسیاری از مقالات پزشکی قدرت اعتیاد زایی آن را بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین می دانند و در حال حاضر درمان اعتیاد به شیشه و مواد محرک مشکل ترین درمان سوء مصرف مواد است و مسئولان امر را چاره ای می باید ...


  تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

برچسب ها:
شیشه در آزمایشگاه های غیر قانونی ساخته می شود،
 قرص اکستاسی،
 شیشه بزرگترین گول` بین مواد توهمزا وَ مخدر،
 5 سال پیش برای اولین بار نام ماده مخدر شیشه در کشور مطرح شد،

 افزایش 140 درصدی کشف شیشه زنگ خطر بزرگی-ست،

 مرگ 3000 نفری معتادین سال قبل،

حداکثر عمر مصرف کنندگان شیشه ۳ سال است،
[ شنبه 14 بهمن 1391 ] [ 04:08 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  عبرت نیوز: قابل کتمان نیست، نوسانات اقتصادی هر روز بیشتر می‌شود و بالا و پایین رفتن قیمت‌ها هم همان. چند صباحی است که مردم بیش از قبل اخبار شاید شوک آور اقتصادی می‌شوند و بخواهیم و نخواهیم، این نوسانات اقتصادی و تاثیر آن بر اوضاع مالی مردم، نقش پررنگی در رفتار‌های فردی و اجتماعی شهروندان دارد.
  چنانچه چندی پیش، مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «آمار ۶/۲۳ درصدی شیوع اختلالات روانی در جامعه ایران» را هشدار دهنده خواند و در این میان، گرانی و رشد و نوسانات قیمت‌‌ها از مهم‌ترین دلایل شیوع این اختلالات روانی به شمار می‌رود. «عباسعلی ناصحی» گفته بود «مسائلی که به صورت حاد در اقتصاد جامعه ایجاد می‌شود اگر به خوبی مدیریت شود اثرات پایداری بر سلامت روان نمی‌گذارد.» وی خطاب به دولتمردان تاکید کرد «از استرس‌های مردم بکاهند تا پرخاشگر و عصبی نشوند و برای بهتر شدن شرایط رفاهی آن‌ها تلاش کنند.» در این میان روانپزشکان نیز هشدار می‌دهند که بالا و پایین رفتن قیمت ارز، سکه، طلا و... فقط اوضاع بازار را بالا و پایین نمی‌برد، بلکه با ایجاد اضطراب و فضایی نا‌امن، اعصاب و روان اقشار گوناگون جامعه را هم دچار تشنج می‌سازد و این عامل را باید در ردیف عوامل مؤثر در بروز اختلالات روانی دسته‌ بندی کرد.
گرانی همراه با افزایش پرخاشگری و خشونت بین مردم
رشد سریع تحولات و نوسانات اقتصادی که عمدتا بدون دلیل و منطق اقتصادی در حال شکل گرفتن است، تاثیری بسزا بر زندگی اجتماعی شهروندان دارد. دکتر پرویز مظاهری، دبیر انجمن روانپزشکان ایران در این باره به «قانون» می‌گوید: مسائل اقتصادی یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر اختلالات روانی است. درآمد کسانی که ثابت است و دخلشان تکاپوی خرجشان را نمی‌کند موجب خودخوری، پرخاشگری و اضطراب می‌شود و روابط بین فردی را در خانواده دچار خدشه می‌کند. وی ادامه می‌دهد: به این مفهوم که پدر و مادر به دلایل اقتصادی دچار افسردگی می‌شوند و به دلیل رفتارهای نامناسب این افسردگی را به فرزندانشان هم منتقل می‌کنند.
باید توجه بیشتری بشود چون این مسئله ایجاد نگرانی و افسردگی می‌کند. به گفته وی، فضای روانی نامطلوب و استرس‌ زا در جامعه که اخیرا به دلیل فشارهای اقتصادی زیادی که هر روز نرخ کالا‌ها افزایش چشمگیری می‌یابد و مردم را دچار شوک عصبی می‌کند از موضوعاتی به شمار می‌آید که می‌تواند جامعه را به تنش کشانده و گذر زندگی را برای افراد سخت کند، چرا که هر روز بر ناآرامی روانی آن‌ها اضافه خواهد شد. وی با اشاره به اینکه در جامعه دامن زدن به شایعات و گسترش نارضایتی‌های اجتماعی از مشکلات خطرناک در پی گرانی به شمار می‌ آید، ادامه می‌دهد: پایین آمدن آستانه تحمل افراد جامعه و عدم همسویی مردم با دولت در مقابل مشکلات خارجی، داخلی و ایجاد ناامیدی در جامعه نسبت به آینده کشور از نتایج بد افزایش ناگهانی قیمت‌ها در جامعه است. مظاهری با بیان اینکه باید فعالیت‌های فرهنگی به‌صورت مستمر گسترش و توسعه یابد، اظهار می‌دارد: مبانی اعتقادی ما‌‌ همان فعالیت‌های فرهنگی هستند که در اثر مغفول ماندن، اثری در جامعه ندارند.
افزایش خشونت و پرخاشگری به دنبال تورم
قریب به اتفاق مردم معتقدند که هیچ پیش بینی از آینده وضعیت اقتصادی و ایجاد فرصت برنامه ریزی برای آن را ندارد. این مهم سبب شده رفتارهایی ناخواسته در مدیریت زندگی‌شان سر زند که با آسیب‌های فراوانی مواجه است. «مصطفی اقلیما» رئیس انجمن مددکاری ایران در گفت‌و‌گو با «قانون» با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته آسیب‌های اجتماعی رواج بیشتری یافته است، می‌گوید: هر سال هم به دلیل تورم و فقری که در جامعه وجود دارد، آسیب‌های اجتماعی اعم از خشونت، پرخاشگری، فشارهای روانی و غیره افزایش می‌یابد. اما امسال به صورت علنی نمود پیدا کرده است. میزان درآمد کارمندان با مخارجشان همخوانی ندارد و قادر نیستند زندگی خود را تامین کنند و این مسئله باعث می‌شود حالت عصبی بگیرند و در نتیجه گسترش پرخاشگری در جامعه را به همراه دارد. وی می‌گوید: با بسیاری از کسانی که زورگیری می‌کنند، صحبت می‌کنم و از آن‌ها پرسیده‌ام دلیل این کار و یا رفتار شما چیست؟ یکی از آن‌ها می‌گفت ما زورگیر نیستیم به دلیل بیکاری و رعایت نشدن حقوقمان پس ازبیکارشدن توسط کارفرما‌ها، به اداره کار شکایت کردیم و آن‌ها هیچ اقدامی برای ما انجام ندادند.
نه سنواتی و نه بازگشت به کاری. مثلا برخی ازآن‌ها که قبلا کارمند بودند، می‌گفتند رئیسشان از آن‌ها دل خوشی نداشته و بر اساس سلیقه شخصی آن‌ها را اخراج کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند این اتفاق از طرف رئیس زور نیست؟ خب، به کجا شکایت کند از دست این برخورد‌ها و بیکاری‌ها از سوی رئیسی که قانون را زیر پا می‌گذارد؟ اقلیما توضیح می‌دهد: همچنین بسیاری از افراد دیگر به دلیل پرخاشگری و خشونت عصبی به من مراجعه می‌کنند و می‌گوید نوسانات قیمت و گرانی‌های اخیر تاثیر زیادی بر اعصاب و روانمان گذاشته و کنترل رفتاری نداریم.
کارمندی که یک سوم خط فقر حقوق بگیرد، ممکن است پرخاشگر و دزد هم بشود
به گزارش قانون، اقلیما می‌گوید: از ابتدای امسال تا کنون دوبار قیمت شیر افزایش یافته و قیمت سایر اقلام هم به همین ترتیب. در حالی‌که درآمد مردم افزایشی نداشته است، زمانی که همه کالا‌ها در کشور چهار برابر می‌شود، زور نیست؟ کارمند یا کارگری که ماهانه ۷۰۰ هزارتومان حقوق دریافت می‌کند چگونه دزد، پرخاشگر نشود و یا خشونتی را انجام ندهد. وی با تاکید براینکه روند زندگی در جامعه به نحوی شده که همه چیز با زورگویی پیش می‌رود، ادامه می‌دهد: همه مردم در هر سطح و قشری در حال زورگویی به یکدیگر هستند. شما توقع ندارید بخشی از همین مردم، زورگو و پرخاشگر نشوند، گرانی واقعا به مردم فشار وارد می‌ کند. در چنین شرایطی با وجود آنکه دستگاه‌های دولتی آمار و ارقامی از وضعیت بهداشت روان و سلامت مردم در تنگناهای اقتصادی و مالی نمی‌دهند، اما نگاهی به رفتارهای روزمره شهروندان و کم شدن صبر و طاقت آن‌ها در مقابل کوچک‌ترین کنش‌های جامعه، خود گویای هزار و یک اثر مشکلات اقتصادی بر زندگی آنهاست.
1391/11/12

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی [ جمعه 13 بهمن 1391 ] [ 05:07 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]


 ملت نظر ندهد، 

  فقط مطیع تشخیص «ما» باشد!  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  گروهی شناخت مصلحت مردم را در حد تفکر آنها نمی‌دانند و جایگاه ملت را پایین‌تر از حدی می‌دانند که بتوانند برای آینده و انتخابات خویش بهترین صورت را تشخیص دهند. این رویکرد، به جای تفکرات فردی و اجتماعی ملت و رسیدن به گزینه های ایده آل، ایجاد فضایی غوغایی و جنجال‌گونه را ارجح می‌داند تا بدین وسیله گزینه‌های مورد نظر خویش در اوج غوغاسالاری به مردم و به ویژه قشر مذهبی غالب نمایند.

سرویس سیاسی «فردا»: مکانیزم‌های اجرایی و تصمیم‌گیری در جامعه اسلام تفاوت‌های ماهیتی و ذاتی با سازوکارهای سایر جوامع غیر اسلامی دارد. این تفاوت‌ها بر اساس الگوها و ارزش‌های اسلامی تبیین شده و منشأ تحولات اجتماعی می‌گردد. از این رو، آنچه باید در جامعه خویش در نظر بگیریم، رویکردهای اسلامی و نگرش‌های دینی است که باید بستر تفکرات، تأملات، تصمیم‌گیریها، برنامه‌ریزی‌ها و انتخاب‌ها گردد. در میان این رویکردها، رجوع به بزرگان دینی و علما و مراجع در عصر غیبت امری قطعی و ضروری است. رویکردی با تداوم صحیح و بی حاشیه آن، می‌توان به توفیقات هرچه بیشتر جامعه اسلامی نزدیک شد. 

انتخاب و رأی مردم در نظام جمهوری اسلامی، بر پایه مبانی دینی و قانون اساسی بنا شده است و این امر جمهوریت نظام را تضمین می‌کند. اما در بین افراد مختلف با سلایق و عملکردهای مختلف، چه کسی اصلح است و چه کسی شایسته انتخاب شدن خواهد بود؟ تعیین صالح‌ترین و کارآمدترین فرد چه سازوکاری دارد؟ قانون اساسی ما این مطلب را با تاییدات شورای نگهبان به آحاد ملت واگذار کرده است و آنها به طور مستقیم یا غیر مستقیم در انتخاب افراد صالح مورد نظر خویش هدایت کرده است. بنابراین نقش مردمی در انتخاب نیروهای انسانی در رکن‌های نظام، نقشی غیر قابل انکار، مهم و برجسته است. برجسته‌سازی مطلوب این نقش و احقاق حق انتخاب مردمی و ملی نظام اسلامی، می‌تواند در تداوم هرچه بیشتر نقش نظام اسلامی در مردم‌سالاری دینی مؤثر گردد. 

اما در فضای سیاسی کنونی، گروهی هستند که مردم را صاحب‌نظر نمی‌دانند و از اساسا با قانون اساسی نیز دچار چالش فکری اند. آنان تعیین و شناخت مصلحت نظام و مردم را در حد تفکر آنها نمی‌دانند و جایگاه ملت را پایین‌تر از حدی می‌دانند که بتوانند برای آینده و انتخابات خویش بهترین صورت را تشخیص دهند. این رویکرد، به جای تفکرات فردی و اجتماعی ملت و رسیدن به گزینه های ایده آل، ایجاد فضایی غوغایی و جنجال‌گونه را ارجح می‌داند تا بدین وسیله گزینه‌های مورد نظر خویش در اوج غوغاسالاری به مردم و به ویژه قشر مذهبی قالب نمایند. این غلبه‌ی گزینه، به وسیله‌ی بهره‌گیری از شعارهای اولیه و اصیل انقلاب و با جای دادن رویکردهای مورد نظر در اذهان مردم صورت می‌گیرد. 
گروهی گمان می‌کنند هر آن چه از میان لب‌های آنان بیرون می‌آید حق است و هر آنچه آنان فکر می‌کنند اصالت دارد. آنان به خود حق می‌دهند به جای 75 میلیون ملت فهیم، بیاندیشند و تصمیم بگیرند و مصلحت‌یابی کنند و اصلح را تشخیص دهند. اما مگر چه تفاوتی میان چنین افرادی با عموم ملت ایران وجود دارد؟ آنان بر اساس چه منطق و چه استدلالی اقبال عمومی و رضایت جمعی ملت را زیر سؤال برده و تفکرات خویش را بر رأی توده‌های مردم غالب می‌دانند؟ اینان نیز جزئی از همین ملت اند و در کنار آنها یک رأی دارند. لذا تداوم رفتارهای جنجالی و هیجانی کردن مردم، صرفاً به حاشیه کشیده شدن رأی واقعی ملت را به دنبال خواهد داشت. جالب آنکه همین ها در پیشینه خود مواردی خاص را یدک می کشند  اما ادعای تشخیص اصلح را دارند!

این روحیه تعیین تکلیف کردن به جای ملت، در سرشت برخی جا باز کرده است. برخی دوست دارند تشخیص‌های خود را به خورد سایرین دهند. آنان حتی اشتباهات مسلّم خویش را که بارها و بارها تکرار کرده‌ند را مجدداً با قالب‌های جدیدی برای غلبه بر نظر مردم طراحی می‌کنند. این رویه، گام‌های غلطی در پی دارد، چرا که از جریان اصلی و اصولی و جمعی روحانیت و خبرگان و بزرگان نظام دور است و نتیجه‌اش به سال‌های 76 و انتخابات دوم خرداد و 84 یعنی انتخاب احمدی نژاد باز خواهد گشت ک فضای دوقطبی کاذب و غوغایی فرصت انتخاب صحیح را سلب کرد. استمرار و پافشاری بر تفکری که خود را عالم نسبت به سایر اندیشه‌ها بداند به جز حاشیه‌روی و انحراف از مسیر حقیقت پیامدی نخواهد داشت. 

در قرآن کریم می‌خوانیم: «أَتَأمُر‌ونَ النّاسَ بِالبِرِّ‌ وَتَنسَونَ أَنفُسَكُم». کسانی که دیگران را به نیکی می‌خوانند و خود از آن اعراض می کنند؛ آیا صلاحیت تداوم رهنمود! دادن به مردم را دارند؟ اینان در گذشته به قدر کافی همت ملت را خرج ثبات سخنان خویش کرده‌اند که امروز دیگر نباید سخنی از اهداف و آرمان‌ها به میان آورند. جریان انحراف از تفکرات و رویکردهای همین گروه برخواسته و ریشه دوانده است. حالا به جای اینکه عذرخواه ملت باشند و از فرافکنی‌های و تبلیغات و بازی با ارزش‌ها کوتاه بیایند، باز هم در صدد توجیه‌گری آن بر می‌آیند و هر گاه که ندای وحدت علوی  بلند می شود با رگهای بیرون زده فریاد «لا حکم الا لله» را سر می دهد و با نقل گرایی صرف و تمسک ظاهری به آیات و روایات از تالیف قلوب مومنین جلوگیری کرده و مانع از فلاح و صلاح جامعه اسلامی می شوند.

این عده با استفاده ابزاری ارزش‌های انقلاب و بهره‌برداری از آنها در جهت اثبات معیارهای ادعایی خویش برمی‌آیند، حال آنکه مردم بسیار آگاه‌اند و سیاه و سفید را از هم تمیز می‌دهند. بر اساس اندیشه برخی، اگر چشم مردم از منظر جهان‌بینی آنان به امور نگریست، مشکلی وجود ندارد اما اگر ملت جور دیگری چشمش را به واقعیات باز نمود، آنگاه همین مردم خطاکار و بی بصیرت نامیده خواهند شد. رویه‌ای که مطلوب دشمن است و بهترین استفاده‌ها را می‌تواند از آن انجام دهد.تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

[ پنجشنبه 12 بهمن 1391 ] [ 05:37 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]امام عشق : در نهضتی که برای خدا باشد ،

  شکستی وجود ندارد  ...
  تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی [ پنجشنبه 12 بهمن 1391 ] [ 04:59 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
اداره سیاسی كشوربا دیدگاه سفید و سیاه و حق و باطل غیرممكن است:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: با انحصار و اختلاف پیشرفت نمی کنیم

امام حتی درباره حزب جمهوری اسلامی هم ملاحضه نکردند وقتی دیدند نفوذش در انتخابات منجر به انتخاب اعضای آن در سراسر کشور می شود فتیله آن را هم پایین کشیدند تا انحصاری در انتخابات پیش نیاید/ اگر آبادانی كشور پس از پایان جنگ به سرعت صورت گرفت، این امر نتیجه استفاده از نیروهای دلسوز و كارآمد همه سلایق و گروه‌ها بود، چرا كه در اختلاف و انحصار پیشرفتی حاصل نخواهد شد ...

(ادامه)

هر دو واژه "اسلام" و "مردم" جزو کلیدواژگان امام خمینی(ره) بودند :

"هفته وحدت"؛ اختلاف در درون ، دعوت از برون!

اگر قرار است حکومت اسلامی-شیعی ، ام القرا و الگو و منادی وحدت در جهان اسلام باشد، بدیهی است که کار اختلافات درونی شیعیانی که حکومت تشکیل داده اند، نباید به حدی برسد که دیگران از این همه اختلاف و تنش "درس عبرت" بگیرند! ... (ادامه)اداره سیاسی كشوربا دیدگاه سفید و سیاه و حق و باطل غیرممكن است:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: با انحصار و اختلاف پیشرفت نمی کنیم

امام حتی درباره حزب جمهوری اسلامی هم ملاحضه نکردند وقتی دیدند نفوذش در انتخابات منجر به انتخاب اعضای آن در سراسر کشور می شود فتیله آن را هم پایین کشیدند تا انحصاری در انتخابات پیش نیاید/ اگر آبادانی كشور پس از پایان جنگ به سرعت صورت گرفت، این امر نتیجه استفاده از نیروهای دلسوز و كارآمد همه سلایق و گروه‌ها بود، چرا كه در اختلاف و انحصار پیشرفتی حاصل نخواهد شد ... (ادامه) تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
[ چهارشنبه 11 بهمن 1391 ] [ 06:16 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

  شـِــکـــــِوه نمی-کنم 

 

 

 

 

  کنار عکس تو، پر ازحال وُ هوای گریه-ام
 شکوه نمی کنم ولی، پر از صدای گریه-ام

 شکوه نمی کنم ولی، حریف دنیا نمی-شم
 مثل یه بغض کهنه-ام جون می کنم وا نمی-شم

 برق کدوم ستاره زد، تو چشمایی که یادمه
 تو دل سپردی از ازل، تو پر کشیدی از همه

 حس کدوم فاصله بود که از رگ تو کنده شد
 بین کدوم دقیقه بود که قلب تو پرنده شد

 شکوه نمی کنم ولی، دنیا فقط یه منظره-س
 تو اون طرف من این طرف فاصله مون یه پنجره س

 تو قصه موندی همه شب، تو ریشه بستی همه جا
اسم تموم کوچه ها، سهم تموم آدما

 من از هجوم خستگی، حریف دنیا نشدم
 کنار سفره-ی زمین، نشستم و پا نشدم

 شکوه نمی کنم ولی، دوزخ دنیا مال من
 تو پرکشیدی از زمین، به سمت پروانه شدن

 عبدالجبار کاکایی

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

 

 چلوکباب را هم بخاطر خدا بخور!؟ ... 


 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


پس از معمم شدن، برای سفارش لباس رفتیم سراغ مرحوم استاد شیخ رجبعلی خیاط و اولین لباس من را ایشان دوخت. ایشان به من
گفت آقا می خواهی چه کار بشوی؟ گفتم می خواهم طلبه شوم. گفت می خواهی آدم بشوی یا طلبه؟ گفتم من آدم شدن را نمی فهمم یعنی چی؟ می خواهم طلبه شوم. گفت: اگر آدم بشوی بهتر است تا طلبه.
آدم هم می تواند طلبه باشد و هم آدم. گفتم چگونه می شود آدم شد؟ گفت: هر کاری که می کنی برای خدا بکن. اگر چلوکباب هم می خوری برای خداوند بخور.گفتم چلوکباب را که نمی شود برای خدا خورد! گفت: چرا می شود، اگر برای شکم بارگی غذا خوردی، این هوا هوس است اما اگر برای این هدف غذا بخوری که قدرتی بگیری تا خدمت و عبادت کنی، این می شود برای خدا. به من گفت تا آخر عمرت یادت باشد که هر کاری می کنی برای خدا بکن. شاید نفس آن مرد که خیاطی اهل دل بود و برخی از علما به ایشان ارادت داشتند، در دل ما اثر کرده باشد و برخی کارهای ما برای خدا باشد.

یکی از کارهایی که برای خدا انجام می دهیم همین است که امروز می خواهیم تعدادی از بندگان خدا را معمم کنیم!...»

 

   متن کامل ... 


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـیبرچسب ها:

چلوکباب را هم بخاطر خدا بخور،

استاد شیخ رجبعلی خیاط،

میخواهم طلبه شوم،

می خواهی آدم بشوی،

اگر آدم بشوی بهتر است تا طلبه،

چگونه می شود آدم شد،

هر کاری که می کنی برای خدا بکن، 


 


[ دوشنبه 9 بهمن 1391 ] [ 06:20 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]  جُـرم یک مدیر وُ مسئول بی-کفایت،

 از یک زورگیر بیشتر نیست؟! ... 

برای مرجع وَ عنوان اولیه متن، به عنوان فوق اشاره کنید

به عنوان رییس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران منبع و سرچشمه شیوع زورگیری را فقر و مشکلات اقتصادی می دانم، واقعا چه شرایطی باعث ارتکاب این جرایم شده است؟ آیا اشکال از قوانین است؟ آیا در شرایط فرهنگی خوبی به سر نمی بریم و یا اینکه فشارهای اقتصادی کار را آنچنان به استخوان مردم رسانده که عده ای از راه دروغ و کلاهبرداری و بعضی هم از راه ارتکاب جرم و جنایت به دنبال کسب روزی خود هستند؟

 

 

 افزایش زندگی مشترک، بدون ازدواج رسمی در تهران ...

برای مرجع وَ عنوان اولیه متن، به عنوان فوق اشاره کنید

مرتضی طلایی، عضو شورای شهر تهران، از افزایش زندگی مشترک دختران و پسران جوان که با یکدیگر به طور رسمی ازدواج نکرده‌اند، در شهر تهران خبر داده است. به گفته آقای طلایی "زندگی‌های مجردی دانشجویی" عمدتا در محلات شمال شهر تهران گزارش شده‌اند و هنوز آمار رسمی در این زمینه از سوی نهاد‌های ذیربط اعلام نشده است

 

 

   آمار مصرف «شیشه»، در بین مخدرها، فاجعه است ...

برای مرجع وَ عنوان اولیه متن، به عنوان فوق اشاره کنید

میانگین سن آغاز مصرف در جمعیت نمونه 21 سال بوده و ضمن آنکه 53 درصد از جمعیت نمونه دارای شغل بوده‌اند. 64 درصد مصرف‌کنندگان تحصیلات زیر دیپلم داشتند و 63 درصد جمعیت نمونه متاهل بودند

هرچند اعلام آخرین آمار معتادان کشور توسط مسئولان ستاد مبارزه با موادمخدر نشان می‌دهد که طی 5 سال گذشته فقط یکصد و 25 هزار نفر بر تعداد معتادان در ایران افزوده شده است، اما کاهش میانگین سن شروع مصرف موادمخدر زنگ خطر سوء مصرف مواد در بین جوان‌ها و از دست رفتن سرمایه اجتماعی کشور را به صدا در آورده است.

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 

 

 نذر نکرده‌ام که سر از اوین در بیاورم

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


 زیباکلام معتقد است تحریم‌ها مشکلات جدی برای کشور بوجود آورده و آسیب‌های آن ادامه دارد، درباره انتخابات نیز اعتقاد دارد که اصلاح‌طلبان واقعی در انتخابات شرکت نمی‌کنند و اصولگرایان تنها وانمود می‌کنند که جناح اصلاح‌طلب حضور می‌یابد و ضمن تاکید بر لزوم پذیرش «احمدی‌نژاد جدید» در صورت تولد، همچنان از هاشمی رفسنجانی دفاع می‌کند.
این استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در بررسی شرایط سیاسی کنونی کشور با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان اظهار کرد: معتقدم تحریم‌ها مشکلات و مصائب جدی برای اقتصاد ایران به بار آورده است و همچنان این آسیب‌ها ادامه دارد و اگر بررسی‌ شود، مشخص خواهد شد که این تحریم‌ها چه تاثیراتی بر کشور ما بر جای گذاشته است.
وی افزود: کمترین آسیبی که تحریم‌ها به بار آورده این است که برای دور زدن این تحریم‌ها، ورود کالاها، مواد اولیه و ماشین‌آلات با هزینه‌ای به مراتب بالاتر از گذشته انجام می‌شود و همین امر موجب می‌شود تولید نیز در ایران گران‌تر تمام شود. قیمت‌های داخلی حداقل 30 درصد بالاتر از قیمت‌های جهانی است و این قدرت رقابت ما را در عرصه بین‌المللی کاهش می‌دهد.
نیمی از تورم امروز ایران ناشی از تحریم‌هاست
این استاد دانشگاه ادامه داد: حداقل نیمی از تورم امروز در اقتصاد ایران ناشی از تحریم‌هاست و اگر در آینده ابعاد تحریم‌ها عمیق‌تر شود و به طور مطلق جلوی صادرات نفت ما را بگیرند، شرایط بحرانی‌تر نیز خواهد شد.
عمده ضرر تحریم‌ها متوجه طبقه متوسط، تولیدکنندگان و صنعتگران است
زیباکلام در مورد تاثیر تحریم‌ها بر طبقات اجتماعی مختلف جامعه ایران نیز اظهار کرد: شرایط اقتصادی نامساعد بر روی طبقه اعیان و اشراف تاثیر چندانی ندارد. لایه‌های محروم جامعه نیز تا حدودی از طریق کمک‌های دولتی مانند یارانه‌ها تامین می‌شوند. در این میان طبقه متوسط بیشترین فشار را از ناحیه تحریم‌ها تحمل می‌کند و عمده ضرر و زیان تحریم‌ها متوجه طبقه متوسط جامعه، تولیدکنندگان و صنعتگران است.
رقابت اصلی انتخابات میان موافقان و مخالفان احمدی‌نژاد است
وی در ادامه این گفت‌وگو، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم ابراز عقیده کرد: تکلیف انتخابات روشن است. در انتخابات پیش‌رو اصلاح‌طلبان شرکت نخواهند کرد؛ چراکه نه خود آنان تمایل دارند و نه اصولگرایان این اجازه را به آنها می‌دهند. تجربه 2 خرداد 76 و 22 خرداد 88 موجب شده است که اصولگرایان تمایلی به حضور اصلاح‌طلبان نداشته باشند.
اصلاح‌طلبان اصلی و واقعی در انتخابات شرکت نخواهند کرد


 ادامـــه مـطـلـب 

[ یکشنبه 8 بهمن 1391 ] [ 04:32 ق.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

  دکتر زیباکلام:


  مقایسه-ای مثل ِ بنز الگانس با پیکان ...   

 

 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 خبرگزاری آریا- قالیباف نهایت تلاش خویش را مبذول می دارد که اعتماد اصولگرایان را جلب کند از این رو در بزرگداشت 9دی امسال دیدیم حملات تندی با شور و هیجان علیه سران فتنه انجام داد.
صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آریا درباره علت سکوت قالیباف در خصوص ائتلاف 1+2گفت:آقای قالیباف خودش را مستحقق ریاست جمهوری می داند. در عین حال به این موضوع واقف است که اگرنتواند رییس جمهور شود و صرفا در حد معاون اول می تواند باشد از آنجایی که نمی خواهد این شانس را از دست بدهد ترجیح می دهد در خصوص این ائتلاف سکوت کند. وی افزود :قالیباف در وضعیت دشواری قرار گرفته است زیرا اگر اعتراض کند و بگوید ریاست جمهوری حق بنده است مدل ائتلاف بر هم خواهد خورد اما از سوی دیگر پذیرفتن این ائتلاف به این معناست که توان اجرایی و مدیریتی ولایتی و حداد عادل را بیشتر از خود می داند بنابراین تنها راهی که برای قالیباف باقی می ماند این است که سکوت اختیار کند .
وی افزود:بنده معتقدم از این جمع سه نفره آقای قالیباف بیش از دو گزینه دیگر استحقاق احراز پست ریاست جمهوری را دارد زیرا از 
لحاظ توان مدیریتی و اجرایی قالیباف بر ولایتی و حداد عادل برتری دارد و در این خصوص با یکدیگر قابل قیاس نیستند . زیبا کلام ابراز عقیده کرد : مقایسه قالیباف با حداد عادل از نظر توان مدیریتی و اجرایی مانند مقایسه بنزالگانس با پیکان است اما مشکل اساسی آقای قالیباف این است که اصولگرایان آن اطمینان و اعتمادی که به آقایان حداد عادل و ولایتی در مطیع بودن دارند به طور کامل به قالیباف ندارند زیرا تجربه تلخ ریاست جمهوری احمدی نژاد برای اصولگرایان نشان داد نمی توانند به همه اعتماد و اطمینان داشته باشند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اصولگرایان صددرصد به ولایتی و حداد عادل اعتماد دارند از این رو این دو نفر را بیشتر از قالیباف برای ریاست جمهوری ترجیح می دهند اما شهردار تهران توانایی هایی نیز دارد که اصولگرایان نمی خواهند آن توانایی ها را نادیده بگیرند و از آن بهره برداری نکنند بنابراین به سمت فرمول و راه حلی پیش می روند که آقای قالیباف در دولت آینده حضور داشته باشد یعنی همان مدل معاون اولی که از توان مدیریتی و اجرایی ایشان در کابینه دولت استفاده شود تا در صورت لزوم به راحتی کنارگذاشته شود.

وی ادامه داد:باید یادآور شوم قالیباف نهایت تلاش خویش را مبذول می دارد که اعتماد اصولگرایان را جلب کند از این رو در بزرگداشت 9دی امسال دیدیم انتقادات تندی با علیه سران فتنه انجام داد.

وی اظهار داشت:نامزد اصلی اصولگرایان در انتخابات پیش رو همچنان دکتر ولایتی و حداد عادل هستند و قالیباف در کنار این دو مطرح است البته همانطور که اشاره کردم قالیباف می خواهد رییس جمهور شود زیرا خود را از لحاظ توان مدیریتی و اجرایی بیش از دو گزینه دیگر می داند

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
برچسب ها: مقایسه-ای مثل ِ بنز الگانس با پیکان،


قالیباف وَ بزرگداشت 9 دی 1391،


از لحاظ توان مدیریتی و اجرایی قالیباف بر ولایتی و حداد عادل برتری دارد،


اصولگرایان آن اطمینان لازم را به مطیع بودن کامل قالیباف ندارند،


تجربه تلخ ریاست جمهوری احمدی نژاد برای اصولگرایان،


قالیباف می خواهد رییس جمهور شود زیرا خود را از لحاظ توان مدیریتی و اجرایی بیش از دو گزینه دیگر می داند، 
[ جمعه 6 بهمن 1391 ] [ 05:28 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
 

 

 پــاسـخـگــویی ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  گوش-اش به حرف حق بدهکار نیست ... 


 محکومـیـــن  به خـیـــانـت ... 

 

 

 

 

 

_ کدوماشون مـقـدس-اند؟!


_ از خودشـون بـپـــرس! ...

 


  ( فـــرار از بودجه-ی مصوبه دسامبر 2012 )


  سیاستمداران جمهوریخواه 


 وَ دموکرات آمریکا ... 


 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
[ جمعه 6 بهمن 1391 ] [ 02:21 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 

 

 

  هر چه گویم عشق را شرح وُ بیان 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 [ چهارشنبه 4 بهمن 1391 ] [ 05:56 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]

 


 جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

پیامبر(ص) در آخرین فرمایشاتشان قبل از رحلت عنوان داشتند که بعد از من، حکومتی که بر سر کار می‌آید باید به مردم رحم کند، احترام بزرگان و علما را نگه دارد و به افراد باسواد عزت دهد. پیامبر خدا(ص) بر احترام به بزرگان تاکید زیادی داشتند و همواره همه اصحاب خودشان را به این مهم سفارش می‌فرمودند.
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، محمدتقی فاضل میبدی (استاد دانشگاه) در سرمقاله روزنامه آرمان نوشته است:
در کشور ما هم به ادب و احترام به بزرگان و رعایت اخلاق توصیه می‌شود اما تنها در سخنرانی‌ها و روضه‌هاست و متاسفانه در عرصه عمل بعضا عکس آن را عمل می‌کنیم. در یکی از سخنرانی‌های اخیر یکی از آقایان که از تریبون مهمی بود، ایشان در ابتدا از اخلاق پیامبر(ص) و اینکه همه باید تلاش کنیم تا این رفتار را سرمشق زندگی خود قرار دهیم سخن گفت اما در ادامه و زمانی که بحث به انتخابات رسید، رقبای سیاسی خود را برخلاف آنچه پیامبر اکرم توصیه کرده بود، مورد خطاب قرار داد که این سخنان هیچ توجیه اخلاقی و دینی نداشت.
باید توجه داشته باشیم که منازعات سیاسی که امروز شاهد آن هستیم، بعضا برخلاف اصول اخلاقی است. باید بپذیریم که طرف مقابل یا رقیب ما هم انسانی صاحب فکر و اندیشه است و اگر با او اختلاف فکر و اختلاف سلیقه‌ای وجود دارد، باید آن را از طریق گفت‌وگو حل کنیم که بازهم متاسفانه رفتار ما در این شرایط برخلاف اسلام و اخلاق اسلامی است.
به عبارتی ما در اینجا اصول قرآنی را زیر پا گذاشته‌ایم که توصیه می‌کند مشکلات را با تعامل و گفت‌وگو باید به سرانجام رساند. چرا باید به فردی که در انقلاب، سابقه‌ای طولانی دارد که از سابقه برخی افراد زیادتر است، اینگونه هجمه کنیم؟ باید یاد بگیریم که مردم دین را از روزه و نماز ما یاد نمی‌گیرند بلکه آنها به اخلاق ما توجه دارند واگر اخلاق، اسلامی باشد به سمت اسلام ترغیب می‌شوند.
برای دور شدن از این اتفاق لازم است که از بیان برخی تعابیر از طریق تریبون‌های رسمی خودداری کنیم. در اینجا لازم است به شیوه و منش سیاست‌ورزی حضرت علی(ع) و معاویه اشاره شود که علی(ع) اخلاق را بر سیاست ترجیح می‌داد اما معاویه سیاست را بر اخلاق اولی می‌دانست. علی(ع) حاضر نبود به خاطر سیاست، اخلاق را زیر پا بگذارد اما معاویه عکس آن عمل می‌کرد. اگر کسانی که می‌خواهند وارد انتخابات شوند، حرفی دارند، حرف خود را باید بزنند نه اینکه رقیب را با تعابیر زشت خطاب کنند.
در ماجرای اخیر آقای عسگراولادی هم ایشان حق را گفت البته باید حق را گفت اگرچه به ضرر و تلخ باشد. باید عدالت را گفت ولو اینکه تلخ باشد. متاسفانه ما حاضریم اصول اخلاقی را زیر پا بگذاریم اما باید بدانیم اگر نتوانیم در اجرای اخلاق اسلامی موفق باشیم، در هیچ برهه دیگری موفق نخواهیم بود. اگر اخلاق شکست خورد و به اخلاق سیاسی مردم لطمه وارد شد، قرن‌ها طول می‌کشد که ترمیم شود. یادمان باشد پیامبر اکرم برای ترویج اخلاق مبعوث شد. اگر به انسان‌های بزرگ توهین شود، مرزها از بین می‌رود و این، برای هیچ‌کس مفید نیست.
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


برچسب ها: سفارش به ادب` اخلاق` وَ تقوی` فقط در حرف است وُ سخنرانی-های تبلیغاتی،


منازعات سیاسی که امروز شاهد آن هستیم` بعضا برخلاف اصول اخلاقی است،


مشکلات را با تعامل و گفت‌وگو باید به سرانجام رساند،


مردم دین را از روزه و نماز ما یاد نمی‌گیرند،


علی(ع) اخلاق را بر سیاست ترجیح می‌داد اما معاویه سیاست را بر اخلاق اولی می‌دانست،


باید حق را گفت اگرچه به ضرر و تلخ باشد،


پیامبر اکرم برای ترویج اخلاق مبعوث شد،
[ سه شنبه 3 بهمن 1391 ] [ 02:54 ب.ظ ] [ عـبـــد عـا صـی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

گر در طلب لقمه نانی،
نانی /
گر در طلب گوهر كانی،
كانی /
این نكته رمز اگر بدانی،
دانی /
هر چیز كه اندر پی آنی،
آنی ...

مـــولانـــا


امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


ایران رمان